Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para

kripto para
kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boğalar Bitcoin fiyatını dengelemeye çalışıyorlar ve başarılı olurlarsa VET, SOL, EOS ve FTT hızla yerel zirvelerine geri dönebilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı, 18 Nisan’da 50.900 $’a keskin bir düşüşe tanık oldu. Bazı analistler bu gerilemeyi, hash gücündeki düşüşe ve Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicilerinin kripto ile ilgili kara para aklama iddiasıyla isimsiz “finans kurumlarına” karşı olası eylem söylentilerine atfediyor.

Tek bir nedeni belirlemek zor olsa da, Coinbase yöneticileri tarafından yaklaşık 5 milyar dolar değerinde COIN hissesinin satışı da bu düşüşte önemli bir rol oynayabilir. İçeriden bilgi satışı, özellikle yüksek profilli bir listeden sadece birkaç gün sonra düşüş işareti olarak kabul edilir.

Bu en son geri çekilmenin ardından yatırımcılar, düşüşleri satın alıp almamaları veya daha fazla düşüş beklentisiyle pozisyonlarını kapatmaları konusunda kararsız olacaklar. Yatırımcılar, toparlanmadaki gücü yakından takip etmelidir, çünkü bu, bir sonraki olası hareket hakkında fikir verecektir.

Önümüzdeki birkaç gün içinde iyileşmeye liderlik etmeye çalışabilecek ilk 5 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

BTC / USDT

Bitcoin’in 17 Nisan’da 20 günlük üstel hareketli ortalamayı (59.053 $) geri alamaması, düşüşlerde satın alma eksikliğini gösterdi. Fiyatın 50 günlük basit hareketli ortalamanın (56.264 $) altına düşmesinin ardından satış bugün hız kazandı.

Bununla birlikte, bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruk, alıcıların düşüşü 50.460 $’dan durdurmaya çalıştıklarını gösteriyor. Geri çekiliş devam ederse, boğalar tekrar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaklar, ancak muhtemelen 61.825.84 $ ile 64.849.27 $ arasında sert bir dirençle karşılaşacaklar. Bu direnç bölgesinin kırılması, mevcut düşüşün sadece zayıf elleri sallamak için bir geri çekilme olduğunu gösterecektir.

Öte yandan, önümüzdeki birkaç gün içinde toparlanmanın sürdürülememesi veya toparlanmaya dayanamaması, talebin daha yüksek seviyelerde azaldığını gösterecektir. Bu, daha sonra egemenliklerini ortaya koymaya ve 50.460 dolarlık desteği kırmaya çalışan ayıları canlandıracak gibi görünüyor.

Bunu yapmayı başarırlarsa, kısa vadeli spekülatörler ve traderlar da pozisyonlarını terk edebileceğinden satış yoğunlaşabilir. Bu, fiyatı 43,006,77 dolara çekebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviyedir çünkü altındaki bir kırılma, BTC / USDT kurunun kısa vadede zirveye çıktığını gösterecektir.

4 saatlik grafik, boğaların düşüşü agresif bir şekilde 50.460 $’a satın aldığını, ancak iyileşmenin 56.500 $’ da dirençle karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Bu, yüksek seviyelerde sıkışan traderların rallilerde pozisyonlarını kapattığını gösteriyor.

Ancak olumlu işaret, boğaların mücadeleden vazgeçmemiş olmasıdır. Şimdi 53.000 dolarlık desteği savunmaya çalışıyorlar. Bu, birkaç gün için 53.000 ila 56.500 $ arasında sıkı bir konsolidasyona neden olabilir.

Fiyat 56.500 $’ın üzerine çıkarsa, parite yine bir direnç görevi görecek olan 20-EMA’ya yükselebilir. Fiyat bu seviyeden düşerse, parite 53.000 $ ve ardından 50.460 $’ı yeniden test edebilir.

Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesinin yakınındaki göreli güç endeksi (RSI), ayıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

VET / USDT

VeChain’in (VET) 16 Nisan’daki keskin rallisi RSI’yı 87’nin üzerine çıkardı ve bu da rallinin kısa vadede aşırı ısındığını gösteriyordu. Altcoin 17 Nisan’daki yükselişini uzatmaya çalıştı ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil, traderların daha yüksek seviyelerde kar alımı yaptığını gösterdi.

Satış bugün de devam etti ve VET / USDT kuru 0.16 $’lık %61.8 Fibonacci düzelme seviyesinin hemen üzerine 0.169 $’a düştü. Bununla birlikte, bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruk, düşük seviyelerde güçlü bir alım olduğunu gösteriyor.

Boğalar toparlanmayı sürdürebilirse, parite bir kez daha 0,279 dolarlık genel dirence yükselmeye çalışacak. Bu direncin kırılması yükseliş trendini sürdürebilir. Yukarı yönde bir sonraki hedef 0,362 dolar seviyesi.

Öte yandan, fiyat 0.279 $’dan düşerse, parite birkaç gün bir aralıkta kalabilir. Bu olumlu görüş, ayılar rallilerde satarsa ​​ve fiyatı 0,16 dolar desteğinin altına düşürürse geçersiz hale gelecektir.

4 saatlik grafik, boğaların 50-SMA’ya düşüşü satın aldığını, ancak toparlanmanın 0.227 $’da bir duvara çarptığını gösteriyor. Ayılar düzeltmeye devam etmeye çalıştı, ancak boğalar yine 20-EMA’nın altındaki düşüşü satın aldı. Bu durum, ayıların rallilerde satış yaptığını ve boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor.

Boğalar şu anda fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerinde tutmaya çalışıyor, ancak ayılardan sert bir dirençle karşı karşıya. Ayıları alt edebilirlerse ve fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerinde tutabilirlerse, parite 0,253 dolara ve ardından 0,279 dolara yükselebilir.

Tersine, ayılar fiyatı tekrar 20-EMA’nın altına çekerse, parite 50-SMA’ya düşebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma, avantajı ayıların lehine çevirecektir.

SOL / USDT

Solana (SOL), 12 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 29.92 $’a ulaştığından beri düzeltici bir aşamadaydı. Fiyat bugün 20 günlük EMA’nın (24.49 $) altına düşmesine rağmen, ayılar avantajdan yararlanamadı. Altcoin, 20 günlük EMA’nın üzerine hızla geri döndü ve bu da daha düşük seviyelerde güçlü bir talep olduğunu gösteriyor.

Yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Fiyatı 29.92 $’ın üzerine çıkarabilirlerse, SOL / USDT kuru yükseliş trendini devam ettirebilir ve 38.72 $’a yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat genel dirençten düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, traderların rallilerde pozisyonlarını kapattığını gösterecektir. Parite daha sonra 21 $’a ve daha sonra 50 günlük SMA’ya (18.60 $) gerileyebilir.

4 saatlik grafik, 24.70 $’ın altındaki kırılmanın keskin satışları çektiğini, ancak ayıların düşük seviyeleri sürdüremediğini gösteriyor. Parite güçlü bir şekilde toparlandı ve 24.70 $ seviyesinin üzerine çıktı.

Boğalar fiyatı 28.64 $’ın üzerine çıkarabilirse, 29.92 $’ı yeniden test etmek mümkündür. 20-EMA yükseliyor ve RSI 55’in üzerine çıktı, bu da boğaların kısa vadede hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 24.70 $’ın altına düşerse, bir sonraki durak 21.10 $ olabilir. Böyle bir hareket, ayıların boğaları etkisiz hale getirdiğini ve bunun da daha derin bir düzeltmeye yol açabileceğini gösterecektir.

EOS / USDT

Boğalar, 16 ve 17 Nisan’da fiyatı yukarı çekip sürdürmeyi başaramadıktan sonra EOS, sert genel dirençten 8.69 $’a geri döndü. Keskin satış, fiyatı 5.60 $’lık kırılma seviyesinin hemen üzerine 5.86 $’a çekti.

Boğalar 5.60 $’ı desteğe çevirebilirse, EOS / USDT kuru tekrar 8.69 $’a yükselmeyi deneyebilir. 8.69 doların üzerinde bir kırılma, yükseliş trendinin bir sonraki ayağını 11 dolara ulaşabilecek şekilde başlatabilir. Alternatif olarak, fiyat 8.69 $’dan düşerse, parite birkaç gün fiyat aralığına bağlı kalabilir.

Ayılar rallilerde satış yaparsa ​​ve fiyatı 5.60 $’da kırılma seviyesinin altına düşürürse, bu olumlu görüş reddedilecek. Böyle bir hareket, fiyatı 50 günlük SMA’ya (4,98 $) çekerek ayıların sürücü koltuğuna geri döndüğünü işaret edebilir.

4 saatlik grafik, boğaların rahatlama rallisi başlatmaya çalıştığını gösteriyor. Fiyatı 6,93 doların üzerinde tutabilirlerse, parite ayıların sert bir direnç gösterme olasılığı bulunan 20-EMA’ya yükselebilir.

Fiyat 20-EMA’dan düşerse, parite tekrar 6.17 $’a ve ardından 5.60 $’a düşebilir. Böyle bir hareket, hissiyatın negatife döndüğünü ve ayıların rallilerde satış yaptığını gösterecek.

Tersine, eğer boğalar fiyatı 20-EMA’nın üzerine çıkarabilirse, momentum toplanabilir ve parite 8.69 $’a yükselebilir.

FTT / USDT

FTX Token (FTT), 14 Nisan’da 59.57 $’a yükseldiğinden beri düzeltici bir aşamada yer alıyor. Fiyat bugün 20 günlük EMA’nın (48 $) altına düştü, ancak şamdan üzerindeki uzun kuyruk, düşük seviyelerde güçlü alım gösteriyor.

Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutabilirse, yükseliş trendinin bozulmadan kaldığını gösterecektir. Boğalar daha sonra fiyatı 59.57 $ direncinin üzerine iterek yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaklar.

Başarılı olurlarsa, FTT / USDT kuru bir sonraki hedefe doğru kuzeye doğru yürüyüşüne 71.89 $’dan başlayabilir.

Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altında tutarsa, satış yoğunlaşabilir ve bu da fiyatı 50 günlük SMA’ya (40 $) çekebilir. Bu desteğin altında bir kırılma, paritenin kısa vadede zirveye çıktığını gösterecektir.

4 saatlik grafik, boğaların 45.62 $’dan %50 Fibonacci geri çekilme seviyesi ile 42.33 $’da %61.8 geri çekilme seviyesi arasındaki düzeltmeyi durdurmaya çalıştığını gösteriyor. Bu rallinin 20-EMA’dan sert bir direnişle karşılaşması muhtemel.

Fiyat 20-EMA’dan düşerse, traderların rallilerde satış yaptıklarını gösterecek. Ayılar daha sonra fiyatı 44 doların altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite 40 dolara ve ardından 37 dolara düşebilir.

Aksine, eğer boğalar fiyatı 20-EMA’nın üzerine çıkarabilirse, parite 54,62 dolara ve ardından 59,57 dolara yükselebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para

Cryptocurrency metal coins
Cryptocurrency metal coins
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, 60.000 $’a doğru bir hareket için hazırlanırken, KLAY, VET, SOL ve KSM yükseliş ivmesi bulmaya çalışıyor.

Ticarette, bir pozisyonu satmak doğru zamanda satın almak kadar önemlidir. Bu nedenle, traderları rahatsız edebilecek en büyük soru, Bitcoin (BTC) fiyatının düşüş aşamasına girip girmeyeceği veya boğa koşusunun bu haftanın geri çekilmesinden sonra devam edip etmeyeceğidir.

Popüler Bitcoin stok akış modelinin yaratıcısı PlanB, kısa süre önce kripto boğa koşusunun daha yeni başladığını ve “sonuna yaklaşmadığını” tweetledi.

PlanB, Bitcoin’de oldukça yükseliş gösteren tek ses değil. Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, önceki davranış dikkate alınırsa Bitcoin’in 2021 zirvesinin 400.000 dolara yakın olabileceğine inanıyor.

Kurumsal yatırımcıları kripto para birimlerine çekebilecek ana nedenlerden biri, ABD dolarının olası değer kaybıdır. Bloomberg ile yaptığı röportajda Soros Fon Yönetimi baş bilgi sorumlusu Dawn Fitzpatrick, son 12 ayda ABD para arzındaki  %25’lik artışın Bitcoin’in artık ek bir varlık olarak kalmamasını sağladığını söyledi.

Fon, kısa süre önce NYDIG tarafından düzenlenen 200 milyon dolarlık finansman turuna katıldı ve ayrıca kripto muhasebe firması Lukka’ya yatırım yaptı. Bu, kurumsal yatırımcıların bakış açılarını genişlettiklerini ve Bitcoin dışında yatırım fırsatları aradıklarını gösteriyor.

Kısa vadede yükselişine devam edebilecek ilk 5 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

BTC / USDT

Bitcoin şu anda düzeltme aşamasında ve azalan bir kanalda işlem görüyor. 26 Mart’taki 50 günlük basit hareketli ortalamanın (52.000 $) güçlü toparlanması, boğaların daha düşük seviyelerde birikim yapmaya devam ettiğini gösteriyor.

Ayılar, kanalın direnç çizgisinin yakınında sert bir direnç sergileyebilir, ancak boğalar fiyatı bunun üzerine itebilirse, BTC / USDT kuru bir kez daha 60.000 ila 61.825,84 dolarlık direnç bölgesine meydan okuyabilir.

Bu bölgenin kırılması, hedefi 71.112.06 $ olan yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını işaret edebilir. 20 günlük üssel hareketli ortalama (54.820 $) yükselmeye başladı ve nispi güç endeksi (RSI) pozitif bölgede devam ediyor ve bu da boğaların üstünlüklerini göstermeye çalıştıklarını gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, fiyat kanalın direnç çizgisinden düşerse, ayılar pariteyi 50 günlük SMA’nın altına çekmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite destek çizgisine düşebilir ve altında bir kırılma 43.006.77 $’a daha derin bir düzeltme başlatabilir.

4 saatlik grafik, rahatlama rallisinin 56.500 $ civarında sert bir dirençle karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden düşerse, 20-EMA’ya ve ardından 54.000 $’a düşebilir.

Bu destekten güçlü bir sıçrama, sonunda bir kırılma ile tamamlanacak ve 56.618 $’ın üzerine kapanacak ters bir baş ve omuz modeli oluşturabilir. Bu kurulumun 63.339.98 $’lık bir fiyat hedefi var.

Aksine, 54.000 $’ın altında bir kırılma, zayıflık ve daha yüksek seviyelerde alıcı eksikliği anlamına gelecektir.

KLAY / USDT

Klaytn (KLAY), Şubat ortasından bu yana güçlü bir yükseliş trendinde. Altcoin, boğaların 26 Mart’ta 20 günlük EMA’ya (2.76 $) düşüşü satın almasıyla kısa bir süre önce küçük bir düzeltmeyi tamamladı ve bu da duyarlılığın olumlu kaldığını gösteriyor.

Boğalar şu anda fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi 3.50 $’a çıkararak yükseliş trendini sürdürmeye çalışıyor. Başarılı olurlarsa, KLAY / USD kuru 4,86 ​​dolara yükselebilir. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor.

Fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına inerse bu görünüm geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, olası bir duygu değişikliği önerecektir. İlk destek 2,58 dolar ve bu seviyenin altında bir kırılma daha derin bir düzeltme başlatabilir.

4 saatlik grafik hareketli ortalamaların bir yükseliş geçişini tamamladığını ve RSI’nın aşırı alım bölgesine atladığını ve boğaların üstünlük sağladığını gösteriyor. Boğalar, fiyatı 3,50 $’lık genel direncin üzerine çıkarabilir ve sürdürebilirse, ivme daha da artabilir.

Fiyat 3,50 dolardan düşse de, 20-EMA’da destek bulsa bile, hissiyatın yükselişe geçtiğini gösterecek. Bu desteğin güçlü bir şekilde toparlanması, yükseliş trendinin yeniden başlama olasılığını artıracaktır.

Tersine, hareketli ortalamaların altında bir kırılma, fiyatı 2.60 $’lık kritik desteğe çekebilir.

VET / USDT

VeChain (VET) güçlü bir yükseliş trendi içinde. Altcoin, 25 Mart’ta 20 günlük EMA’dan (0,078 $) sıçradı, bu da duyarlılığın olumlu olduğunu ve boğaların düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak gördüğünü gösterdi.

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI aşırı alım bölgesine yakın, bu da en az dirence giden yolun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. 27 Mart mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların 0.098 $’lık genel direnci savunmaya çalıştığını gösteriyor.

Ancak boğalar, ayıların üstünlüklerini tesis etmelerine izin vermedi. Alıcılar fiyatı 0,098 doların üzerine çıkarabilirse, VET / USDT çifti yükseliş trendini sürdürebilir. Artan yönde bir sonraki hedef seviye 0.136 dolar.

Bu yükseliş görünümü, fiyat mevcut seviyelerden veya genel dirençten düşerse ve 20 günlük EMA’yı kırarsa geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket fiyatı 50 günlük SMA’ya (0,059 $) çekebilir.

4 saatlik grafik, ayıların 0,095 dolar seviyesini savunduğunu gösterirken, boğalar hareketli ortalamalara doğru düşüşlerde alım yapıyor. Boğalar fiyatı 0,095 doların üzerine çıkarabilirse, hedefi 0,114 dolar olan ters bir baş ve omuz modelini tamamlayacaktır.

Tersine, eğer ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altına düşürür ve sürdürürse, 0,076 dolara düşmek mümkün olacak. Bu desteğin altında bir kırılma, daha derin bir düzeltmenin başlangıcına işaret edebilir.

SOL / USDT

Solana (SOL), bir kırılma ile tamamlanacak ve 11.90 doların altında kapanacak olan düşüş eğilimi gösteren bir üçgen modeli oluşturmuştu. Ancak bu olmadı. Boğalar, düşüşü 26 Mart’ta 11.90 dolarlık desteğe agresif bir şekilde satın aldı ve fiyatı 27 Mart’taki düşüş eğilimi çizgisinin üzerine çıkarıp düşüş kurulumunu geçersiz kıldı.

Bir düşüş modelinin başarısızlığı, bir yükseliş işaretidir, çünkü formasyonun tamamlanması beklentisiyle short pozisyonlar başlatan birkaç agresif ayıyı tuzağa düşürür. Formasyon geçersiz hale geldiğinde, ayılar pozisyonlarını örtmek için acele ederler ve bu da kısa bir sıkışma ile sonuçlanır.

Boğalardan sürekli satın alma, fiyatı bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseltti. Boğalar fiyatı 18.20 doların üzerinde tutabilirse, SOL / USDT kuru 24.84 dolara yükselebilir.

Aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse, 20 günlük EMA’ya (14,60 $) düşüş mümkündür. Bu desteğin güçlü bir şekilde toparlanması, boğaların daha düşük seviyelerde birikim yaptığını gösterecek ve yükseliş trendinin yeniden başlama olasılığını artıracak.

4 saatlik grafik 12,30 dolardan 19,26 dolara kadar keskin bir yükseliş gösteriyor. Bu durum, RSI’yi aşırı alım bölgesine itti ve paritenin kısa vadede geri çekilmeye açık olabileceğini düşündürdü.

Boğalar fiyatı 18.20 doların üzerinde tutabilirse, direncin desteğe dönüştüğünü ve yükseliş trendinin devam edebileceğini gösterecek.

Ayılar fiyatı 20-EMA’nın altına düşürürse bu yükseliş görünümü geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, pariteyi birkaç gün boyunca fiyat aralığına bağlı tutabilir.

KSM / USD

Kusama (KSM) güçlü bir yükseliş trendinde. 25 Mart’ta 20 günlük EMA’ya (381 $) yapılan son düşüş, günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi agresif bir şekilde satın alındı. Bu, traderlar rallinin daha da uzamasını beklediğinden, her küçük düşüşte güçlü talep olduğunu gösteriyor.

KSM / USDT kuru 27 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi, ancak boğalar günün mum çubuğundaki uzun fitilden görüldüğü gibi daha yüksek seviyelerde sert dirençle karşı karşıya. Parite, bugün traderlar arasında kararsızlığa işaret eden bir iç gün mum çubuğu formasyonunu oluşturdu.

Boğalar fiyatı 505.33 $’ın üzerine çıkarabilir ve sürdürebilirse, parite yukarı hareketini 583 $’a çıkarabilir.

Parite 14 Ocak’tan bu yana kırılmadı ve 20 günlük EMA’nın altında kaldı. Bu nedenle, traderlar bu seviyeyi dikkatle izleyebilirler çünkü bunun altında bir kırılma ve kapanış, yükseliş momentumunun zayıfladığını gösterecek.

4 saatlik grafik, fiyatların tekrar tekrar aşağı inmesi nedeniyle ayıların agresif bir şekilde 490 ila 505,33 ABD doları direnç bölgesini savunduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, olumlu olan şey, boğaların fazla zeminden vazgeçmemiş olmasıdır. Bir kırılma ve 505,33 doların üzerindeki kapanış, yükseliş trendinin yeniden başladığını gösterebilir.

Tersine, eğer ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altına düşürürse, traderlar tarafından kar alımı yapılmasını önerecektir. Bu durum, alıcıların tekrar devreye girebileceği fiyatı 370 dolara çekebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para

Depositphotos 192431198 xl 2015
Depositphotos 192431198 xl 2015
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptokoin – Bitcoin yükseliş eğiliminde kalırsa, bu altcoinlerin bu hafta diğer büyük kripto paralardan daha iyi performans göstermesi muhtemel.

Grayscale Bitcoin Trust’ın verilerine göre, Bitcoin’e (BTC) kurumsal ilgi son birkaç ayda arttı. Eğilim aynı hızda devam ederse, Mart 2021’e kadar GBTC, dönem boyunca yeni çıkarılan Bitcoin’in % 75’ini satın alacak. O zamana kadar, CoinMarketCap’te en üst düzey kripto para biriminin toplam tutarı, toplam dolaşım arzının % 3’üne yükselecek. Bu olursa, kurumsal yatırımın kitlesel benimsenmesinin anahtarı olduğuna inanan yatırımcılar için büyük bir duyarlılık güçlendiricisi söz konusu olabilir.

Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian, servetinin bir yüzdesini kriptoda tuttuğunu ve değiştirmek istemediğini söyledi. Ohanian, Bitcoin’in birçok “Wall Street devinin” kripto alanına girmesinden dolayı bir güvenli liman olduğuna inanıyor.

Kripto para birimleri için uzun vadeli temeller iyileşiyor, ancak fiyat henüz yakalanmadı. Yukarı doğru hamle bu hafta devam edebilir mi?

Bu hafta ticaret fırsatları sunabilecek beş ana kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

BTC / USD

Bitcoin (BTC), orta vadeli eğilimin yükseldiğini gösteren artan bir kanalda işlem görüyor. Ancak, fiyat her iki hareketli ortalamanın altına düştüğü için kısa vadeli durmuş vaziyette.

BTC / USD kuru, genellikle bir süreklilik modeli olarak işlev gören simetrik bir üçgen oluşturuyor. 10 günlük üstel hareketli ortalama yavaş eğimlidir ve göreceli güç endeksi 50 seviyenin biraz üzerinde yer alıyor. Bu durum arz ve talep arasında bir denge olduğunu göstermektedir.

Simetrik bir üçgen ticareti yapmanın en iyi yolu, fiyatın kırılmasını veya bozulmasını beklemek olsa da, olası bir başka strateji, üçgenin destek hattına yakın satın almaktır, çünkü bu, yakın bir stop-loss durumunu korumaya yardımcı olur.

Ayılar fiyatı üçgenin destek çizgisinin altına batırırsa, yükseliş trendinin tehlikede olabileceğinin ilk işareti olacak. Kanalın altındaki bir kırılma, trendin değiştiğini teyit edecek. Ancak, yükseliş trendinin sona ermesi, fiyatların menzile bağlı kalabileceği için düşüş trendinin başladığı anlamına gelmez. Düşüş trendi 8.130.58 $ ‘ın altında bir kırılma ile başlayabilir.

4 saatlik grafik boğaların simetrik üçgenin destek hattına daldırmalarını agresif bir şekilde aldığını göstermektedir. Bu, daha düşük seviyelerdeki talebi doğruladığı için olumlu bir işarettir. Boğalar şimdi fiyatı 9,850 dolara yakın olan üçgenin direnç hattına taşımaya çalışabilirler. Bu ilk hedef hedeftir.

9.350 doların üzerinde bir kırılma, yukarı hareketin yeniden başlayabileceğini gösterebilir. Bu, üçgenin destek çizgisinin hemen altında olan 8.950 $ stop-loss ile yatırımcılara bir satın alma fırsatı sunabilir.

Parite yükseldikçe, stop seviyeleri daha yükseğe çekilebilir. Yatırımcılar 9.850 $’a yakın kısmi kar rezervasyonu yapabilirler ve kalan pozisyona biraz boşluk bırakabilirler çünkü üçgenin kırılması 11.778 dolar örüntü hedefi verecektir.

XTZ / USD

Tezos (XTZ) yukarı yönlü en az direnç gösteren bir yükseliş kanalı içerisinde işlem görüyor. Ancak, boğalar düşüş trendi hattında sert dirençle karşı karşıya.

Bu, ayıların eğilimi değiştirmeye çalıştıklarını göstermektedir. CoinMarketCap’in 10. sıradaki kripto para birimi mevcut seviyelerden düşerse ve kanalın destek hattının altına düşerse, trendde bir değişiklik olduğunu gösterecektir.

Tersine, eğer boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine itebilirse, yükseliş trendinin yeniden başladığını gösterebilir. 10 günlük EMA yavaş yavaş yükseliyor ve RSI orta noktanın hemen üzerinde yer alıyor. Bu durum boğaların hafif bir avantajı olduğunu gösteriyor.

Düşüş trendi çizgisinin üzerinde, 3.0603 $ seviyesine bir ralli olması muhtemel. Eğer momentum fiyatı bu seviyenin üzerine taşıyabilirse, yükseliş trendi orta vadede 3,60 dolara yakın kanalın direnç çizgisine ulaşabilir.

4 saatlik grafik, ayıların aşağı trend çizgisini agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, küçük bir pozitif durum boğaların son iki gün içinde çok fazla vazgeçmemiş olmalarıdır.

Boğalar XTZ / USD kurunu düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarabilirse, momentumun yükselmesi muhtemeldir. Bu nedenle, yatırımcılar düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılmayı ve kapanışı satın alabilirler.

Artış yönünde ilk hedef 3,06 dolar. 2.96 $ ‘lık küçük bir direnç olmasına rağmen, bunun geçmesi muhtemeldir. Azalan yönde, trader’lar $ 2.65 oranında bir stop-loss tutabilirler. Fiyat yükseldikçe, stop seviyeleri daha da yükselebilir. 3.06 doların üzerinde bir kırılma, 3.20 dolara yükselmeye neden olabilir.

ADA / USD

Cardano (ADA) yükseliş trendinde olmaya devam ediyor. Altcoin, 19 Mayıs’ta 0.0543484 $ ‘da son seviyelerin kırılmasının ardından yükselişini sürdürdü. Ancak, 21 Mayıs’taki keskin düşüş fiyatı kırılma seviyesinin altına çekti.

Boğalar, 22 Mayıs’ta 20 günlük basit hareketli ortalamaya inişini agresif bir şekilde satın aldı ve fiyatı 0.0543484 $ ‘ın üzerine geri itti. Bu hamle, daha düşük seviyelerde güçlü talep olduğunu gösterdi.

Şu anda, CoinMarketCap’in 11. sıradaki kripto para birimi tekrar 0.0543484 $ ‘dan kritik seviyenin altına düştü. Bununla birlikte, olumlu işaret, boğaların 10 günlük EMA’yı savunmaya çalıştığıdır.

Fiyat mevcut seviyelerden sıçrarsa, boğaların fiyatı 0.057555 $ ‘ın üzerine çıkarmak için bir deneme daha yapması muhtemel. Başarılı olursa, yükseliş trendi devam edecek. Yukarı taraftaki ilk hedef, kanalın direnç çizgisine bir ralli.

Öte yandan, eğer ayılar fiyatı 0.050 $ ‘ın altına düşürürse, kanalın destek hattına bir düşüş mümkün olacak. Kanalın altındaki bir kırılma, trendde bir değişikliği gösterecektir. RSI’deki düşüş eğilimi boğaların ivme kaybedebileceğini gösteriyor.

Boğaların fiyatı daha yükseğe taşımaması kar rezervasyonunu çekti. Sonuç olarak, ADA / USD kuru tekrar 0.0543484 $ ‘ın altına geriledi. Fiyat bu seviyenin altında kalırsa, 0.0504050 $ ‘a düşmesi muhtemel.

Tersine, kur mevcut seviyelerden dönüp 0.0543484 $ ‘ın üzerine çıkarsa, boğalar fiyatı tekrar 0.057555 $’ ın üzerine çıkarmaya çalışacak. Agresif traderlar, düşüş trendi çizgisinin üzerinde ve geri kalanı 0.057555 $ ‘ın üzerinde istenen pozisyonun % 50’sini satın alabilirler.

Bu ticaretin ana hedefi 0.0615 – 0.063 $ direnç bölgesi için bir ralli olacak Bu ticaret, stop-loss seviyesini 0,053 doların altında tutarak aşağı yönlü olarak korunabilir.

LİNK / USD

Chainlink (LINK) son birkaç gündür büyük ölçüde menzile bağlıydı. Her iki hareketli ortalama da düzeldi ve RSI orta noktanın hemen üzerinde yer alıyor. Bu da talep ve arz arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

21 Mayıs’ta boğa yükseliş eğilimini sürdürmeye çalıştı, ancak fiyatı 4.2129 $ ‘dan kritik direncin üzerinde ölçekleyemedi. Ayılar yine 22 Mayıs’ta bu direnişi agresif bir şekilde savundular.

Öte yandan, eğer ayılar fiyatı üçgenin altına düşürürse, 3.4602 $ – 3.2865 $ destek bölgesine fiyatın düşme ihtimali bulunuyor. Bölgenin altındaki bir kırılma, üçgenden arızanın kalıp hedefi olan 3.0473 dolara düşmesine neden olabilir.

4 saatlik grafik simetrik üçgen oluşumunu göstermektedir. Bu kurulum büyük ölçüde bir süreklilik modeli olarak çalışmasına rağmen, bazen bir tersine dönme modeli olarak da işlev görebilir. Bu nedenle, satın almadan önce üçgenin kırılmasını beklemek en iyisi olacak.

Üçgenin üzerindeki bir kırılma ve kapanış (UTC saati), boğaların ayıları aştığına dair ilk işaret olacaktır. Yatırımcılar long pozisyonlara başlamadan önce LINK / USD paritesinin 4.2129 $ ‘ın üzerine çıkmasını bekleyebilirler.

Ticaret için stop-loss 3.7292 $ ‘ın altında tutulabilir, çünkü eğer ayılar bu seviyenin altına düşerse, 3.4602 $’ a düşmek mümkün olacak. Kur üçgenin altında kalıyorsa yatırımcılar satın almaktan kaçınabilir.

ETC / USD

Ethereum Classic (ETC) şu anda simetrik bir üçgen içinde birleşiyor. Her iki hareketli ortalama da düz ve RSI 50 seviyesinin biraz üzerinde yer alıyor. Bu durum alıcılar ve satıcılar arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, üçgenin direnç çizgisinin üzerindeki fiyatı itip kapatabilirlerse (UTC zamanı) boğa lehine değişecektir. Üçgenin üstünde dikkat edilmesi gereken ilk hedef 7.62717 $ ve ardından 8.4117 $.

Tersine, CoinMarketCap’te 19. sıradaki kripto para birimi mevcut seviyelerden düşerse, üçgenin destek hattına bir düşüş olması muhtemel. Bu desteğin kırılması yeni bir düşüş trendinin başladığını işaret edecek.

Bugün, boğalar fiyatı simetrik üçgenin direnç çizgisinin üzerine itmişti. Bununla birlikte, fiyatı üçgenin üzerinde tutamadılar, bu da daha yüksek seviyelerde talep eksikliğini gösteriyor.

Şu anda, ETC / USD kuru tekrar üçgene daldı, ancak 10-EMA bir destek görevi görüyor. Parite mevcut seviyelerden dönüp 6.80 $ ‘ın üzerine çıkarsa, yukarı yönlü hareketin devam etmesi muhtemeldir. Bu nedenle, tüccarlar 6.80 doların üzerinde satın alabilir ve zararı 6.38 $ ‘da tutabilirler. Ayılar çifti 6.38 doların altına düşürürse, üçgenin destek hattına bir düşüş olması muhtemeldir. Üçgenin altındaki bir kırılma yeni bir düşüş trendi başlatabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para