Reklamı kapat

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para: Bitcoin, LEO, HT, LINK ve HEDG

Mesut İnan
Mesut İnan 1 Mart 2020
0 görüntülenme
where to buy altcoins kriptokoin com

Kriptokoin – Şubat ayının son haftasında, Corona Virüsünün bir salgına dönüştüğü korkusu üzerine çeşitli varlık sınıflarında önemli düşüşler yaşandı. Bu durum, yatırımcıların ABD hisse senetlerinde yaklaşık 3.8 trilyon dolarlık değeri silen pozisyonlarını boşaltmasına yol açtı. Geleneksel güvenli bir liman olarak hareket eden altın da düşüş yaşadı. Sarı metal 28 Şubat’ta % 4.6 düştü ve haftalık zararı % 5’e çıkardı.

Bu gelişmeler, yatırımcıların varlık sınıfları arasında ayrım yapmadığını ve her şeyi panik halinde sattıklarını göstermekte. Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri de yatırımcıların hisse senedi piyasalarındaki kayıplarını karşılamak için kendilerine kar ayırmış olabileceğinden, bu düşüşlerden farklı davranmadı. Bitcoin Şubat ayında yaklaşık % 14 düştü ve tüm kripto alanını daha da aşağı çekti.

Sadece birkaç gün önce, Bitcoin 10.000 $ seviyesinin üzerine çıktığında kripto para yatırımcılarının hepsi heyecanlandı. Ancak, birkaç gün içinde, yatırımcılar şimdi Bitcoin’deki boğa aşamasının bitip bitmediğinden endişe ediyorlar. Kripto pazarları yine bir ayı aşamasına geçecek gibi duruyor. Piyasaların duyarlılığını ölçmek gerekli olsa da, eğilime sadık kalmak önemli.

Trendin geri dönüp dönmediğini veya uzun bir boğa piyasasında hala önemli yükselişler gerçekleştirebilecek durumda olan en iyi beş performansa gelin birlikte bakalım.

LEO/USD

UNUS SED LEO (LEO) % 7’nin üzerinde yükseliş ile son yedi günün en iyi performansını sergiledi. Bitfinex, 28 Şubat’ta borsa faaliyetinin ciddi şekilde sakatlandığı bir saat boyunca dağıtılmış bir hizmet reddi saldırısı dDoS geçirdi.

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino, saldırının “çok sofistike” olmasına rağmen ekibin kısa bir süre içinde tamamen saldırının üstesinden geldiğini ve bu tür saldırıların Bitfinex’e karşı tekrar işe yaramayacağını söyledi.

LEO / USD kuru 0.80512 $ seviyesinden yükselerek toparlanma girişiminde bulunuyor ancak ayılar genel direnci 1.025 $ seviyesinden agresif bir şekilde savunuyor. Bununla birlikte, olumlu olan şey, boğaların koinin düşük seviyelere doğru kaymasına izin vermemesidir.

Boğaların fiyatı 1.025 doların üzerine çıkarmak için başka bir girişimde bulunmasını bekliyoruz. Başarılı olursa, parite 1,36 dolara ulaşabilecek yeni bir yükseliş trendi başlatacak. Boğaların tekrar bu seviyede bir dirence ulaşmasını bekliyoruz, ancak geçilirse yukarı hareket 2 $’a ulaşabilir. Parite mevcut seviyelerden düşerse ve daha da düşük seviyelere gidilirse yükseliş görünümümüz geçersiz olacak.

HT/USD

Huobi Token (HT), son yedi günün en iyi ikinci koini oldu. Hemen hemen yeşil kalmayı başardı. Huobi grubu, 29 Şubat’ta Huobi Zinciri’nin halka açık test ağı lansmanını duyurdu. Borsa, Huobi Token’de 2x kaldıraçla margin ticareti başlattı.

HT / USD paritesi çok değişken bir hafta geçirdi. Diğer kripto para birimleri ile birlikte, haftanın başında da düştü.Ancak 27 Şubat’ta 3.8890 $ dan düşük bir yöne doğru yön değiştirdi.

Ayıların 5.3506 $ – 6.10 $ direnç bölgesinde sert direnç sunmasını bekliyoruz. Ancak, boğalar fiyatı bu bölgenin üzerine itebilirse, artan üçgen deseni tamamlanır. Bu yükselişin 9.8212 dolarlık bir hedef fiyatı var. Ancak, boğalar fiyatı genel direnç bölgesinin üzerine itemezse, kur 3.8 ila 5.3506 dolar arasında değişebilir.

İlk zayıflık işareti, 20 haftalık EMA’nın altında bir kırılma olacak ve eğilim, yükselen üçgenin eğilim çizgisinin altında bir kırılmada negatif olacak.

LINK/USD

Chainlink (LINK) son yedi gün içinde yaklaşık % 7 oranında düşüş gösterse de, üçüncü en iyi koin olduğu ortaya çıktı. Polkadot, Chainlink’in “Substrat tabanlı bir blockchain ile ilk entegrasyonu tamamladığını ve Chainlink’in pazar lideri merkezi olmayan orecles ağını Substrat zincir ekosistemine ve Polkadot’a getirme görevinde önemli bir kilometre taşını işaret ettiğini” açıkladı.

Bu ortaklıklar ve hafta içinde duyurulan birkaç şirket daha LINK’in hafta boyunca keskin kayıplardan kurtulmasına yardımcı oldu. Üzerinde güvenilir satın alma ayarları bulup bulamadığımızı görmek için grafiğini inceleyelim.

LINK / USD kuru fiyatını trend çizgisine sürükleyen hafta boyunca satış baskısına boyun eğdi. Bununla birlikte, olumlu olan, boğaların eğilim çizgisine yakın bir şekilde satın alması ve bu da keskin bir iyileşme ile sonuçlandı. Bu, hissenin düşüşte satın alınmaya devam ettiğini göstermektedir.

Şimdi boğaların fiyatı genel direnç seviyesinin üzerinde 4.8671 $ seviyesine yükseltmek için başka bir girişimde bulunmasını bekliyoruz. Eğer başarılı olursa, kur 5.6934 $’a ve onun üstündeki 7.3101 $’a taşıyabilecek yukarı hareketi sürdürecek.

Varsayımımızın aksine, eğer boğalar LINK’i yeni zirvelere zorlayamazsa, kur birkaç gün boyunca yatay düzleme bağlı kalabilir. Trend çizgisinin altındaki bir kırılma, yukarı hareketin zayıfladığına dair ilk işaret olacaktır. Eğilim, 3 doların altında bir bölgede ayıların lehine dönecek.

HEDG/ USD

Hedge Trade (HEDG) son yedi gün içinde yaklaşık % 13 kaybetti ancak yine de büyük kripto para birimleri arasında dördüncü en iyi performans sergiledi. Bu, kripto piyasalarının baskı altında olduğunu gösteriyor. HEDG bir geri dönüş yapabilir mi? Grafiğini analiz edelim.

HEDG / USD paritesi 2.37987231 $ ile 2.98063936 $ arasında dört hafta boyunca konsolidasyon yaptıktan sonra kar rezervasyonuna yenik düştü. Artık en son ralli için % 38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 2.05233281 $’a düzeltebilir.

Parite bu desteği atlarsa, boğalarda düşüşün güçlü bir şekilde satın alınacağına işaret edeceği için fiyatı 3 doların üzerine taşımak için başka bir girişimde bulunmasını bekliyoruz.

Fiyat 3 doların üzerinde kaldıktan sonra, yukarı yönlü izlenmesi gereken bir sonraki seviye 4 dolar. Ancak, boğalar desteği 2.05233281 $ ‘da savunamazsa, fiyat 1.76557843 $’ a ve bunun altında 1.47882405 $ ‘a düşebilir, ki bu en son ralli için % 50 ve % 61.8 Fibonacci düzelme seviyeleri. Long pozisyonları başlatmadan önce fiyatın düşmesini beklemek ve bir dönüş sinyali vermek daha iyi olacak.

BTC/USD

SEC, New York merkezli Wilshire Phoenix şirketi tarafından sunulan Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) teklifini reddetti. Bu hareket Komisyonun yatırımcıları Bitcoin satın alma fırsatını reddetmek için standartlarını değiştirmeye devam ettiğini söyleyen “kripto annesi” Komisyon Üyesi Hester Peirce tarafından muhalefet ile karşılaştı.

Birçok popüler kişilik, Bitcoin için güçlü kısa vadeli ve uzun vadeli hedefler öngördü ve yatırımcıların portföylerinde en azından bir miktar Bitcoin bulundurmalarını önerdi.

Ancak, Berkshire Hathaway CEO’su ve başkanı Warren Buffet ve altın tutkunu Peter Schiff, Bitcoin karşıtı görüşlerine devam ettikleri için Bitcoin’e destek olmadı.

BTC / USD kuru uzun vadeli simetrik bir üçgen oluşturdu. Fiyat son zamanlarda üçgenin direnç çizgisinin hemen altında olan 10.500 $’dan düştü. 7.856,76 dolardan ve bunun altında 6,435 dolardan destek var. Her ikisi de kırılmayı destekliyorsa, kur simetrik üçgenin destek hattına düşebilir.

Tersine, parite mevcut seviyelerden veya 7.856.76 $ ‘dan yön değiştirirse, boğalar fiyatı 10.500 $’ ın üzerine çıkarmak için başka bir girişimde bulunacaktır. Ayıların 10.500 dolar ile üçgenin direniş çizgisi arasında güçlü bir savunma yapmasını bekliyoruz.

20 haftalık EMA düzleşiyor ve RSI orta noktaya yakın, bu da birkaç haftalık hedefe bağlı alım satım olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, eğer boğalar fiyatı üçgenin üzerine itebilirse, kurun ivme kazanması muhtemel. Üçgenin kırılmasının patern hedefi 29.882’dir, ancak bu seviyeler için düz bir çizgi olmayabilir.

Yükselişin 14.000 dolar ve üzerinde 2020 yılının en yüksek seviyelerinde sert dirençle karşılaşmasını bekliyoruz. BTC üçgenin dışına çıkıncaya kadar volatil kalabilir. Ayılar üçgenin destek çizgisinin altına düşerse, yükseliş görünümümüz geçersiz olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

pdx750macbook air 13 pad1000x1000f8f8f8.u4
Yatırımcıları Sevindirecek Büyük İddia: Bu Gelişme Ripple’ı Roketleyebilir! Kriptokoin.com – Londra merkezli Bitcoin ve kripto para borsası Luno’nun yaptığı ankete göre, borsa kullanıcılarının Bitcoin ve Ethereum’dan sonra en çok satın almak istedikleri altcoin Ripple’ın XRP’si oldu. Popüler borsa ise bu anket sonuçlarından sonra önemli bir karar...
Serkan Eser 2 Mart 2020