Bu Hafta Trader’lar O 6 Altcoin’in Peşinde: İşte Beklentiler!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 28 Kasım 2022
31 görüntülenme
Bu Hafta Trader'lar O 6 Altcoin'in Peşinde: İşte Beklentiler!

Kripto piyasası, FTX borsa çöküşü bulaşmasının ardından hâlâ ilerlemeye çalışıyor. Yaygın kayıplar, kripto piyasasına olan güveni kısmen aşındırdı. Birkaç varlık artan satış baskısı kaydetti.  Piyasa gerilemesine rağmen, birkaç altcoin öne çıkıyor ve önceki yüksek seviyelerini yeniden kazanma potansiyeli sergiliyor. İşte kripto para analisti Paul L.’e göre izlenmesi gereken coin’ler

Listedeki ilk altcoin: Litecoin (LTC)

Litecoin (LTC), piyasa değerindeki kripto para birimi Shiba Inu’yu (SHIB) aşan bir noktada token tokeni ile artan satın alma baskısı kaydetti. LTC’nin fiyatı uzun süredir “sıkıcı” olarak görülmekte. Ancak, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi tokenin en son kazanımları öne çıktı. Ayrıca halvingine bir yıldan az kaldı. 23 Kasım itibariyle, varlık Bitcoin’e (BTC) karşı bir yılın en yüksek fiyatını kaydettiği için bir gün içinde LTC’ye 1 milyar dolardan fazla aktı. Özellikle, varlık 100 dolar seviyesini hedeflediğinden, son fiyat hareketi, önceki aylardaki toparlanma eğilimini halving etkinliğine kopyaladı. Bu durumda, bir sonraki LTC halving’i Ağustos 2023 olarak planlanıyor.

Mevcut durumda, Litecoin 77 dolardan işlem görüyor ve aylık en yüksek seviyesi olan 82 dolara ulaştıktan sonra son kazanımlarını genişletiyor. Kripto ticareti uzmanı Rekt Capital, LTC’nin daha fazla toparlanması için varlığın 67 doların üzerinde kalması gerektiğini belirtti. Ayrıca, LTC teknik analizi, TradingView günlük göstergelerinde 13’te “güçlü bir alımı” destekledi. Hareketli ortalamalarla 14’te bir “alış”a giden bir özet ile boğa görünmekte. Diğer tarafta, osilatörler sekizde “nötr” kalır.

Dogecoin (DOGE) için beklentiler

Meme kripto para birimi, son zamanlarda token hakkında olumlu haberler arasında yükseliş eğilimi çizgisinde yer aldı. Özellikle, DOGE topluluğu varlığa daha fazla fayda sağlamak için harekete geçtiğinde ralli geldi. Finbold tarafından bildirildiği üzere, Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin’i yükseltmek için bir araya gelmeyi ve çalışmayı planladıkları bildiriliyor.

Gerçekten de Musk, fiyat rallisine yol açan varlıkla ilgili tweet’leriyle DOGE’nin sıkı bir destekçisi olmuştur. Aynı zamanda Musk, Twitter’ı satın aldığından beri, DOGE’nin sosyal medya platformuyla olası entegrasyonu hakkında spekülasyonlar ortaya çıktı. Şu anda DOGE, son 24 saatte yaklaşık %7 artışla 0,10 dolardan işlem görüyordu. Artış, sürekli satın alma baskısını takip etti ve DOGE, 12.9 milyar dolarlık bir piyasa değeri kaydetti.

Aynı zamanda, Dogecoin topluluğu, 1 dolar seviyesini hedeflerken varlığın beklentileri konusunda yükselişini sürdürüyor. Daha önceki bir rapora göre, topluluğun yükseliş eğilimi, DOGE yatırımcılarının sürekli düşüş koşullarının ortasında en az stresli kripto sahipleri arasında yer almasıyla sergilenmekte. Teknik analiz perspektifinden bakıldığında, DOGE, günlük göstergelerde 15 puanla ‘al’da duran bir özet ile yükseliş sergiliyor. Hareketli ortalamalar 13’te “güçlü bir alıma” işaret etmekte.

Popüler altcoin Cardano (ADA) için birçok gelişme var

Cardano’nun (ADA) beklentileri, esas olarak ağın sürekli gelişim dizisiyle bağlantılıdır. Gelişmelerin bir kısmı, diğerlerinin yanı sıra ağın temel teknolojisi olan Lace cüzdan geliştirmeyi geliştirmeye odaklıdır. Aynı zamanda, ağda 1.000’den fazla proje inşa edilmiş ve Cardano’da 106 proje başlatılmıştır.

Ağın büyümesinin bir kısmı, ADA cüzdanlarının 3,7 milyonu aştığını ve yalnızca Kasım ayında 100.000’in üzerine çıktığını gördü. Aynı zamanda, Cardano 55 milyondan fazla işlem kaydederken, akıllı sözleşme özelliği 3.700’den fazla plutus komut dosyasına sahiptir. Bu doğrultuda Cardano, geliştiriciler için Plutus DApp kaynak sayfasını da kullanıma sundu.

Genel olarak, ağ gelişiminin ADA’nın olası fiyat rallisi için kritik bir katalizör görevi görmesi beklenmekte. Bu arada ADA, haftalık yaklaşık %4 kayıpla 0,32 dolardan el değiştiriyor. Ayrıca, ADA teknik analizi, ağırlıklı olarak düşüş eğilimini sürdürüyor, günlük göstergelerin özeti 12’de “satış”a, hareketli ortalamalar ise 12’de “güçlü satış”a gidiyor. Ancak, osilatörler “alış”a gidiyor.

Huobi borsasının altcoin projesi: Huobi Token

Huobi Token (HT), genel piyasa fiyat hareketine meydan okuyan bir yükseliş yörüngesinde. Kripto para borsasının yerel tokeni, haftalık %58’lik kazançlar kaydetti. Günlük grafik ise %4’lük bir ralli gösteriyor. Fiyat 7,14 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, devam eden satın alma baskısı, HT’nin yaklaşık 1,09 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşmasıyla sonuçlandı.

About Capital Management’ın Huobi Global’i satın aldığını açıklamasının ardından HT rallisinin hızlandığını belirtmekte fayda var. Anlaşmaya göre, About Capital firmadaki çoğunluk hissesini kontrol edecek. Aynı zamanda, blockchain DAO sistemi Tron’un kurucusu Justin Sun, firmaya danışman olarak katılmaya hazırlanıyor. Özellikle, HT etrafındaki yükseliş, teknik analizde 15’te “al” ile sergilenmekte. Diğer yandan hareketli ortalamalar 13’te “güçlü bir satın alma” öneriyor.

Chainlink (LINK) de listede

Haftaya belirsizlik ve türbülansla başladıktan sonra, LINK fiyatı toparlandı. Haftalık %15’in üzerinde büyümeyle sonuçlanan sürekli bir satın alma baskısı kaydetti. Gerçekten de varlık, aktif adreslerin yeni zirvelere çıkmasıyla artan ağ etkinliği kaydetti. Kazançlar, Chainlink’in Cask Protocol ve Shamba Network dahil bazı platformlarla ortaklık/entegrasyon duyurmasının ardından geldi.

Ek olarak, Chainlink, sorunlu ticari kuruluşlar için rezerv kanıtı hizmetleri sunmayı seçti. Böylece son FTX kripto borsasının çöküşünden yararlandı. Bu özellik neredeyse iki yıl önce piyasaya sürülmesine rağmen, son zamanlarda kripto borsalarının rezerv kanıtı paylaşmak için ilgi odağı haline gelmesiyle popülerlik kazandı. Şu anda LINK, yaklaşık 3,6 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Son 24 saatte neredeyse %4 artışla 7,15 dolardan işlem görüyor. Kripto para ticaret uzmanı Michaël van de Poppe, son fiyat hareketine dayanarak, LINK’in 7,05 dolar civarındaki direnci sürdürmesi gerektiğini ve 8,50 doları vurmak için sıraya gireceğini belirtti.

Ayrıca, Chainlink teknik analizinin bir özeti, sekizde tarafsızlık önerirken, hareketli ortalamalar dokuzda “al” seviyesinde bulunmakta. Osilatörler ise günlük göstergelerde “üç” seviyesinde. Bu da satışa işaret ediyor.  Genel olarak, vurgulanan altcoinlerin kazanımları, piyasanın FTX krizinden sonra yeni bir sayfa açmasına yardımcı oluyor. Piyasanın geleceği de devam eden makroekonomik faktörlerin insafına kalmış durumda.

MATIC için beklentiler

Son olarak Polygon (MATIC) yorumu var. Fiyat, EMA-100 0,88 dolar seviyesinde reddedilmeye devam etti. Bu nedenle fiyatı herhangi bir zamanda yükseliş ivmesi vaat etmiyor. MATIC 0,85 dolardan işlem görüyor. Analiste göre, 0,88 doların üzerine çıkmazsa kısa süre içinde düşüş konsolidasyonuna girer. Yüzde 23,6 Fib geri çekilmesinin altındaki bir kırılma, MATIC’i destek seviyesini 0,77 dolarda yeniden test etmeye zorlayabilir.

XRP, Polygon (MATIC), Chainlink (LINK), Chiliz (CHZ)

Polygon 0,77 doların altına düşerse, kritik fiyat seviyesi olan 0,68 doların yakınında işlem görebilir. Bununla birlikte, RSI seviyesi 46 civarında işlem görürken bir satın alma bölgesine girmeye çalışıyor. MATIC, Bollinger bandının üst sınırı olan 1,1 doları hedefleyebileceği 0,87-0,9 dolar direnç bölgesine doğru yol alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dev Bitcoin Borsasının Başkanı Şok Etti: CFTC'e Rüşvet Verdim!
Dev Bitcoin Borsasının Başkanı Şok Etti: CFTC’e Rüşvet Verdim! Bitcoin ve altcoin borsası FTX’in çöküşünü tartışmak için Çarşamba günü bir televizyon programına katılan CME Group Başkanı, şok eden bir açıklama yaptı. CME Group yöneticisi Terry Duffy, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CTFC) yetkilisine rüşvet verdiğini söyledi....
Aslı Dinçer 28 Kasım 2022