Bu Kripto Para Borsası Saldırıya Uğradı: Bu 3 Altcoin Çalındı!

Bu Kripto Para Borsası Saldırıya Uğradı: Bu 3 Altcoin Çalındı!
Bu Kripto Para Borsası Saldırıya Uğradı: Bu 3 Altcoin Çalındı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto dünyası genişledikçe saldırılar bu sanal dünyadaki saldırılar da artıyor. Son bir gelişmede, on-chain dedektif ZachXBT, Bahreyn merkezli kripto para borsasının saldırıya uğradığını bildirdi. ZachXBT, bu borsanın “muhtemelen 14,8 milyon dolarlık’ bir kayıp yaşadığını iddia etti.

ZachXBT: Kripto para borsası Rain hacklendi ve 14,8 milyon dolar kaybetti!

On-chain dedektif ZachXBT, Rain’in 29 Nisan’da muhtemelen hacklendiğini öne sürerek spekülasyonlarını paylaştı. ZachXBT, kripro para borsasının muhtemel kaybının 14,8 milyon dolar olduğunu ileri sürdü. Rain, Orta Doğu, Türkiye ve Pakistan’da hizmet veren bir kripto para borsası ve saklama kuruluşu.

ZachXBT, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve Ripple (XRP) cüzdanlarından şüpheli çıkışların tespit edildiğini iddia ediyor. ZachXBT, varsayımları kanıtlamak için çalınan fonların muhtemelen bulunduğu iki adresi paylaştı. Ancak ZachXBT, şu anda Rain’in olayla ilgili henüz herhangi bir açıklama yapmadığını vurguladı. ZachXBT, “Şu an itibariyle Rain henüz olayla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.” dedi.

Kripto para

Geçtiğimiz hafta dikkat çeken hack olayları

Hafta boyunca akıllı sözleşmelerdeki açıklardan sosyal medya tehlikelerine kadar pek çok hack olayı yaşandı. İşte onlardan öne çıkanlar

1. Base Network’ten Bloom: Tarih 09 Mayıs 2024

Traderlar için getirilerini yeniden temel almayı amaçlayan yeni eksiklik, protokolden yaklaşık 600.000 dolarlık bir kayba neden oldu. Kusur, bir traderın fonları kötüye kullanmasına izin verdi. Ancak ekip % 10’luk bir hata ödülü vererek fonların çoğunu hızla kurtardı. Çıkarılan 540.000 dolardan 406.000 dolar şu anda akıllı sözleşmenin gözetiminde. Proje, bunu daha sonra likidite sağlayıcılarına (LP’ler) dağıtacak.

2. Gnus AI Discord Hack: Tarih 06 Mayıs 2024

Gnus, Discord kanalı aracılığıyla çok ciddi bir güvenlik ihlali yaşadı. Böylece, maruz kaldığı toplam zararın 1,27 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. Bilgisayar korsanı, cüzdan ayrıntılarını almak için ekip üyelerinin kapalı mesajlarına girmeyi başardı. Daha sonra 100 milyon sahte token basmak için kullandı. Bu tokenlari Ethereum’a bağladı ve sattı. Bu da önemli bir fiyat düşüşünü tetikledi. Ekip, etkiyi daha da azaltmak için GNUS tokenini yenilemeye başladı. Ayrıca kullanıcıları, değeri düşmüş GNUS tokenini satın almamaları konusunda uyardılar.

Kripto para

3. Galaxy Fox Sözleşme Krizi: Tarih: 10 Mayıs 2024

NFT’ler ve play-to-earn oyunlarıyla tanınan Galaxy Fox web3 platformu, akıllı sözleşme açığı nedeniyle istismar kurbanı oldu. Saldırıda 108 ETH’nin (yaklaşık 330.000 dolar) üzerinde para kaybetti. Bu gelişme, yetkisiz ihlalleri önlemek için sağlam güvenlik önlemlerine ve erişim kontrollerine duyulan acil ihtiyacı vurguladı.

4. Tsuru Token Güvenlik Açığı: Tarih: 10 Mayıs 2024

Tsuru, TRUSU Wrapper sözleşmesiyle ilgili bir sorun yaşadı. Bu sorun sözleşmelerin onaylanmasını engelledi. Sözleşme, kullanıcıların safeTransferFrom işlevini kendi kodlarıyla girmelerine ve böylece kontrol mekanizmasını atlamalarına izin veriyordu. Sözleşme okuma işlevlerindeki büyük veriler, işlemlerin işlenmesini etkileyen gaz dışı hatalara yol açtı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Kripto Para Borsası Saldırıya Uğradı: Bu 3 Altcoin Çalındı!