Danışmanlık Devi: Bu Kripto Para Mükemmel Bir Fırsat!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 gün önce
795 görüntülenme
Danışmanlık Devi: Bu Kripto Para Mükemmel Bir Fırsat!

ABD merkezli danışmanlık şirketi olan The Motley Fool’un analistlerinden olan RJ Fulton, kripto para yorumuyla dikkat çekti. Fulton, en büyük kripto para olan Bitcoin’i satın almak için “mükemmel bir fırsat” olduğuna dikkat çekti. İşte detaylar…

Analist, en büyük kripto para için madencilik zorluğuna işaret etti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Bitcoin (BTC), fiyatının yüzde 64’ten fazla düştüğü acımasız bir 2022’nin ardından 2023’te yüzde 60’tan fazla arttı. Bazıları son sıçramayı uzun süreli bir ayı piyasasında bir boğa tuzağı olarak adlandırıyor, ancak analist RJ Fulton’a göre Bitcoin’in “en iyi” günlerinin geleceğine inanmak için nedenler var. Fiyatı, 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 dolardan hala yüzde 61 daha düşük olmasına rağmen, analiste göre bazı metrikler, Bitcoin’in hala nispeten iyi durumda olduğunu gösteriyor.

DOGE Değil: Bu 5 Kripto Para Dünya Gündeminde!

Öncelikle analist, madencilik zorluğu metriğine dikkat çekiyor. Analiste göre potansiyel olarak gözden kaçan en önemli istatistik madencilik zorluğu olarak bilinmekte. Bu metrik, şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinde yer alıyor.  Analiste göre bu, coin sağlığının en değerli göstergelerinden biridir. Çünkü madencilik zorluğu ne kadar büyükse, Bitcoin ağı o kadar merkeziyetsiz ve güvenli hale gelir.

Dünya çapında Bitcoin kodunu çalıştıran node’ların sayısındaki artış ve daha güçlü madencilik bilgisayarlarının çevrimiçi hale gelmesi sayesinde, kripto paranın 14 yıl önce yaratılmasından bu yana, madencilik zorluğu sürekli olarak arttı. Analiste göre bu eğilim devam ettikçe, Bitcoin ağının kripto kışının ortasında bile güvenlik ve merkeziyetsizlik açısından büyümeye devam ettiğini gösteriyor. Analist, “şahsen, bunu bugün Bitcoin’e yatırım yapmak için en çekici nedenlerden biri olarak görüyorum,” ifadelerini kullandı.

Bitcoin FED Faiz Kararına Odaklandı! Fiyat Ne Olur?

Analist, blok boyutundaki rekora dikkat çekti

Madencilik zorluğunun yeni bir zirveye ulaşmasının yanı sıra, son zamanlarda başka bir metrik  rekor kırdı: blok boyutu. Analiste göre blok boyutunun değerlendirilmesi önemli, çünkü ağda kaç işlemin gerçekleştiğini görmemize ve böylece aktiviteyi ölçmemize izin verir. Analiste göre etkinlikteki bu artış, muhtemelen Bitcoin tabanlı NFT’lerin ortaya çıkmasından kaynaklanmaktadır. Bu ürünler, Ocak ayında tanıtılmalarından bu yana 150.000’den fazla kişinin bekleme listesine girdi.

Sonuç olarak, kriptonun ortalama blok boyutu yüzde 20,5 arttı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.5 megabayta ulaştı. Blok boyutunda bir artış, blok alanı için daha büyük bir talep olduğunu gösterir; sonuç olarak bu, madencilere ödenen ücretleri artırır. Üretilen daha fazla ücret, madenciler için daha yüksek bir tazminat düzeyine ve dolayısıyla ağı güvence altına almak için daha fazla teşvike yol açar.

Bitcoin Analisti Seviyeler Çok Yakın

Bitcoin adreslerinde büyüme var

Son olarak, bakiyesi sıfır olmayan Bitcoin adreslerinin sayısı da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Madencilik zorluğuna benzer şekilde, sıfır olmayan adreslerdeki büyüme, piyasa duyarlılığından bağımsız olarak yıldan yıla nispeten tutarlı oldu. Bu yazı itibariyle, bir miktar Bitcoin içeren 44,6 milyondan fazla adres var. Sadece beş yıl önce bu sayı 23 milyondu. Sıfırdan fazla BTC’si adreslerin, ağ büyümesini ve kullanımını ölçmek için bir proxy işlevi görebileceği düşüncesi hakimdir. Bu sayının artmaya devam etmesi ve Bitcoin’in Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana görülmeyen bir hızla artmasıyla analist, BTC için iyimser gibi duruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Themotleyfool

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin NUPL Metriği 21 Ay Sonra Patlak Verdi! Ne Geliyor?
Bitcoin NUPL Metriği 21 Ay Sonra Patlak Verdi! Ne Geliyor? Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, son haftalarda fiyatında kayda değer bir artış gördü ve Net Gerçekleşmemiş Kâr/Zarar (NUPL) göstergesi sıfırın üzerine çıktı. Bu da yatırımcıların kâr elde ettiğini gösteriyor. İşte detaylar… Bitcoin için önemli...
Aslı Dinçer 4 gün önce