Bu Kripto Para Şirketi, Coinleri Alıp Ortadan Kayboldu!

Bu Kripto Para Şirketi, Coinleri Alıp Ortadan Kayboldu!
Bu Kripto Para Şirketi, Coinleri Alıp Ortadan Kayboldu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün, kripto para alanında ilginç bir olay yaşandı. 2022’nin başlarında piyasaya giren bir projenin arkasındaki kişiler, ortadan kaybolmuş gibi duruyor. İşte detaylar…

Kripto para yatırım şirketi ortadan kayboldu

Parlamenter gruplarla bağlantıları olan bir kripto para birimi yatırım şirketi olan Phoenix Community Capital, ortadan kaybolmuş gibi görünüyor. Ortadan kaybolmaları, birkaç yatırımcıyı on binlerce sterlinlik yatırımını kaybedecekleri konusunda endişelendirdi. Ayrıca bu durum, projenin APPG’lerle ilişkisinin sorgulanmasına neden oldu.  Phoenix Community Capital, 2022’nin başında bir noktada 665 milyon euro (800 milyon dolar) değerinde bir yatırım planı ve bir kripto para birimi projesi olarak halka açıldı.

Ünlü Fon Şirketi, Bu 2 Kripto Paradan Satın Aldı!

Topluluk, tüm partilerden oluşan bir parlamento grubuna (APPG) sponsor oldu ve kurucu ortağı Luke Sullivan, ikinci bir APPG etkinliğinde bir konuşma yaptı. Ayrıca parlamentonun akran ev sahipliğinde düzenlenen etkinliklerde panelist olarak yer aldı. Kripto yatırım şirketi, Eylül 2022’de sosyal medya sayfalarının sessizleşmesi ve web sitesinin çevrimdışı olmasıyla ortadan kaybolmuş görünüyor. Platformun resmi Twitter sayfasındaki son tweet 8 Eylül 2022’de atıldı. Platformun yatırım portföyleri, yaklaşık sekiz bin yatırımcı için ulaşılamaz hale geldi.

Yatırımcılar 87 milyon dolarlık bir zarara uğradı

Phoenix Community Capital’in bir kısmının mülkiyeti, yatırımcılara kendilerine karşı hiçbir sorumluluğu olmadığını söyleyen ve “Dan” isimli bir kişi tarafından yönetilen yeni bir firmaya geçmiş gibi görünüyor. Yine de şirketin bazı getiriler sağlamaya çalışacağı belirtildi. Dan liderliğindeki yeni şirket, tahmini 1.000 yatırımcının yatırımlarından 57 milyon dolar tutarında getiri elde ettiğini kaydetti. Karşılaştırıldığında, yaklaşık 7.400 kişi, 87 milyon dolarlık bir zarara uğradı.

6 Altcoin Ortaklık Haberleri Trend Oldu

Parlamentonun ve kripto endüstrisinin katılımı

Phoenix Community Capital, 2022’de Blockchain üzerinde bağlı APPG’ye 5.000 euro’luk bağışta bulundu. Şirket ayrıca APPG’nin web sitesinde kurumsal bir ortak olarak yer aldı. APPG’ye, Phoenix ile herhangi bir teması veya bilgisi olduğunu reddeden İskoç Ulusal partisi milletvekili Martin Docherty-Hughes eş başkanlık ediyor. Farklı bir senaryoya göre Phoenix Community Capital, metaverse ve web3 tabanlı bir APPG’ye bağlandı ve Sullivan’ı topluluğu güçlendirmeye adamış bir uzman olarak yaptığı konuşmada öven Pola Uddin tarafından yönetiliyor.

Phoenix Community Capital, parlamenterler, Lordlar Kamarası ve APPG’ler ile güçlü bağlara sahiptir. Şirketin ortadan kaybolması, şirketlerin prestijli markalar olarak kendilerini uzaklaştırmak ve çok fazla denetim olmaksızın politikacılara erişmek için APPG sistemini ve parlamentoyu kullanmalarına ilişkin korkuları hızlandırabilir. Zira, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, hükümetler sektörü düzenleme hakkında konuşmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Kripto Para Şirketi, Coinleri Alıp Ortadan Kayboldu!