Bu Kripto Para Şirketi, Coinleri Alıp Ortadan Kayboldu!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 hafta önce
2.155 görüntülenme
Bu Kripto Para Şirketi, Coinleri Alıp Ortadan Kayboldu!

Bugün, kripto para alanında ilginç bir olay yaşandı. 2022’nin başlarında piyasaya giren bir projenin arkasındaki kişiler, ortadan kaybolmuş gibi duruyor. İşte detaylar…

Kripto para yatırım şirketi ortadan kayboldu

Parlamenter gruplarla bağlantıları olan bir kripto para birimi yatırım şirketi olan Phoenix Community Capital, ortadan kaybolmuş gibi görünüyor. Ortadan kaybolmaları, birkaç yatırımcıyı on binlerce sterlinlik yatırımını kaybedecekleri konusunda endişelendirdi. Ayrıca bu durum, projenin APPG’lerle ilişkisinin sorgulanmasına neden oldu.  Phoenix Community Capital, 2022’nin başında bir noktada 665 milyon euro (800 milyon dolar) değerinde bir yatırım planı ve bir kripto para birimi projesi olarak halka açıldı.

Ünlü Fon Şirketi, Bu 2 Kripto Paradan Satın Aldı!

Topluluk, tüm partilerden oluşan bir parlamento grubuna (APPG) sponsor oldu ve kurucu ortağı Luke Sullivan, ikinci bir APPG etkinliğinde bir konuşma yaptı. Ayrıca parlamentonun akran ev sahipliğinde düzenlenen etkinliklerde panelist olarak yer aldı. Kripto yatırım şirketi, Eylül 2022’de sosyal medya sayfalarının sessizleşmesi ve web sitesinin çevrimdışı olmasıyla ortadan kaybolmuş görünüyor. Platformun resmi Twitter sayfasındaki son tweet 8 Eylül 2022’de atıldı. Platformun yatırım portföyleri, yaklaşık sekiz bin yatırımcı için ulaşılamaz hale geldi.

Yatırımcılar 87 milyon dolarlık bir zarara uğradı

Phoenix Community Capital’in bir kısmının mülkiyeti, yatırımcılara kendilerine karşı hiçbir sorumluluğu olmadığını söyleyen ve “Dan” isimli bir kişi tarafından yönetilen yeni bir firmaya geçmiş gibi görünüyor. Yine de şirketin bazı getiriler sağlamaya çalışacağı belirtildi. Dan liderliğindeki yeni şirket, tahmini 1.000 yatırımcının yatırımlarından 57 milyon dolar tutarında getiri elde ettiğini kaydetti. Karşılaştırıldığında, yaklaşık 7.400 kişi, 87 milyon dolarlık bir zarara uğradı.

6 Altcoin Ortaklık Haberleri Trend Oldu

Parlamentonun ve kripto endüstrisinin katılımı

Phoenix Community Capital, 2022’de Blockchain üzerinde bağlı APPG’ye 5.000 euro’luk bağışta bulundu. Şirket ayrıca APPG’nin web sitesinde kurumsal bir ortak olarak yer aldı. APPG’ye, Phoenix ile herhangi bir teması veya bilgisi olduğunu reddeden İskoç Ulusal partisi milletvekili Martin Docherty-Hughes eş başkanlık ediyor. Farklı bir senaryoya göre Phoenix Community Capital, metaverse ve web3 tabanlı bir APPG’ye bağlandı ve Sullivan’ı topluluğu güçlendirmeye adamış bir uzman olarak yaptığı konuşmada öven Pola Uddin tarafından yönetiliyor.

Phoenix Community Capital, parlamenterler, Lordlar Kamarası ve APPG’ler ile güçlü bağlara sahiptir. Şirketin ortadan kaybolması, şirketlerin prestijli markalar olarak kendilerini uzaklaştırmak ve çok fazla denetim olmaksızın politikacılara erişmek için APPG sistemini ve parlamentoyu kullanmalarına ilişkin korkuları hızlandırabilir. Zira, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, hükümetler sektörü düzenleme hakkında konuşmaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Crypto.news

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance, Bu 6 Altcoin İçin Müjdeyi Verdi: Sıçradılar!
Binance, Bu 6 Altcoin İçin Müjdeyi Verdi: Sıçradılar! Günlük işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, çeşitli altcoin projeleri için yeni duyurular yaptı. Borsanın duyurularının ardından, açıklamalarda yer alan altcoin projelerinin fiyatında artış yaşandı. İşte detaylar… Binance, BAND için iki yeni...
Aslı Dinçer 4 hafta önce