Dikkat: Bu 5 Analistin Şubat’taki Kripto Para Tahminleri Tuttu!

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
943 görüntülenme
Dikkat: Bu 5 Analistin Şubat'taki Kripto Para Tahminleri Tuttu!

Kripto para piyasasını tahmin etmek, yüksek oynaklığı, diğer yerleşik varlıklarla korelasyon eksikliği ve onu etkileyebilecek birçok dış faktör nedeniyle herkesin bildiği gibi zor. Ancak bu beş analist, Twitter’da Bitcoin, Ethereum ve Aptos için doğru tahminler yayınlayarak bunu mükemmel bir şekilde yapmayı başardı. Kripto analisti Valdrin Tahiri, analistlerin tahminleriyle birlikte BTC, ETH ve APT için teknik seviyelere göz atıyor.

Lider kripto para Bitcoin, ay başında yerel bir zirveye ulaştı

Üç analist, Bitcoin fiyatının Şubat ayında yerel bir zirveye ulaşacağını başarıyla tahmin etti. Bunlardan ikisi, TheTradingHubb ve AltreetBet, sonuca varmak için Elliott Wave teorisini kullanırken, IncomeSharks sadece seviyeleri ve sapmaları kullandı.

Bitcoin fiyatı şu anda önemli direnç ve destek arasında bir yakınsama noktasında işlem görüyor. 23.900 dolarlık yatay alan ana direnci sağlarken, yükselen destek çizgisi fiyatı yukarı çekiyor. BTC fiyatının birincisinin üzerinde mi yoksa ikincisinden aşağı mı kırılacağı, gelecekteki eğilimi belirleyebilir. Bir kırılma, fiyatı muhtemelen 28.000 dolara doğru götürürken, bir arıza, 21.540 dolardan 0.382 Fib geri çekilme destek seviyesine düşmesine neden olabilir.

Kripto para
BTC günlük grafik / Kaynak: TradingView

ETH fiyatı kısa bir süreliğine 1.700 doların üzerine çıktı

Ethereum fiyat hareketini doğru tahmin eden analist Pentoshi idi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere analist, fiyatın 1.600 dolara düşmeden önce 1.750 doların üzerine çıkacağını belirtti. ETH, Vitalik Buterin tarafından oluşturulan Ethereum Blockchain’in yerel tokeni. Ayrıca, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi.

Sapma 25 Şubat’ta 1.557 dolara düştüğü için ETH fiyatında olan tam olarak buydu. Ancak, ETH fiyatı daha sonra toparlandı ve şimdi 1.690 dolar direnç alanının üzerine çıkmaya çalışıyor. Başarılı olursa, bu 2.000 dolara doğru bir artışa yol açabilir. Ancak, bu alandan bir ret, 1.490 dolara düşüşe neden olabilir. RSI, düşüş eğilimi trend çizgisinden (yeşil çizgi) çıktığı için, kırılma olasılığı biraz daha yüksek.

Kripto para
ETH günlük grafik / Kaynak: TradingView

Aptos artık kripto para piyasasının en büyük kazananı değil

Son olarak LomahCrypto, Aptos fiyat düşüşünü tahmin etmekte başarılı oldu. 20 dolara yakın, sabırla 13 dolara ve hatta muhtemelen 9 dolara geri çekilmeyi beklediğini söyledi. APT fiyatı, süreçte alçalan bir direnç çizgisinin ardından Şubat ayı boyunca düştü. 16 Şubat’ta hem çizgi hem de 16,50 dolarlık direnç alanı reddedilmelere neden oldu ve devam eden aşağı yönlü hareketi hızlandırdı. Fiyat hala bu direnç çizgisinin altında işlem görüyor ve 13,75 dolar direnç alanından kırıldı.

Bu kırılma nedeniyle, Lomah tarafından belirtildiği gibi, 9,70 dolarlık yatay destek alanına doğru düşüş en olası hareket. Bununla birlikte, çizgiden bir kırılma ve 13,75 dolarlık alanın geri kazanılması, bu düşüş hipotezini geçersiz kılar ve 16,50 dolarlık direnç alanının yeniden test edilmesine yol açabilir.

Kripto para
APT günlük grafik / Kaynak: TradingView

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Analist: Mart'ta Sepetinizde Bu 5 Altcoin Olmalı!
Analist: Mart’ta Sepetinizde Bu 5 Altcoin Olmalı! Bir kripto haber ve analiz platformu CryptoBusy’nin analisti, göz kulak olmak için en iyi altcoin projelerinden bazılarını paylaştı. Analistin listesinde Optimisim (OP), Ankr (ANKR) ve Stacks (STX) dikkatleri çekiyor. Mart ayında sepete atılacak ilk 3 altcoin: OP,...
Vural Erkan 4 hafta önce