Yatırım Devinin CEO’su: Bu Kripto Para Yüzde 4.600 Yapacak!

Bu Kripto Para Yüzde 4.600 Yapacak
Bu Kripto Para Yüzde 4.600 Yapacak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırım devi Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood, en büyük kripto para biriminin %4.600’den fazla ralli yapacağını öngördü.

Cathie Wood hala 1 trilyon dolarlık tahminin arkasında

Cathie Wood, yeni bir röportajda Bitcoin (BTC) için olan dışı tahminler yaptı. Ark Invest CEO’su, eski “1 milyon dolarlık tahmininin güncel olup olmadığı” sorusunu olumu yanıtladı. Ünlü CEO, 2030 yılına kadar Bitcoin fiyatının şu anki seviyesinden %4,600’den fazla yükselmesini bekliyor. Bununla birlikte piyasa değerinin 1 milyon doları geçeceğini tahmin ediyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin’in fiyatı 4 Kasım’da 21.000 dolara yöneldi. TradingView’den gelen veriler, fiyatın 20,683 dolarlık haftalık zirvelere ulaşmak için gece boyunca yükseldiğini gösteriyor.

“Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e geçiyor”

Wood, röportajın bir kısmında Bitcoin’in kurumsal yatırımcılar tarafından benimsendiğini söyledi. ARK Invest’in kurucusu ve CEO’su, Bitcoin ATH seviyesinden yaklaşık %70’lik düşüşünün, kurumsal sınıfın ilgisini artırdığını iddia ediyor:

Kurumlar Bitcoin’e yerleşiyor gibi görünüyor. Fiyattaki 70.000 dolardan kabaca 20.000 dolara düşüşü farklı bir piyasaya geçiş için bir açılış olarak kullanıyorlar.

Wood’a göre, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisi, dört yıl önce Boston, Massachusetts merkezli yatırım danışmanlığı firması Cambridge Associates tarafından körüklenmişti. Kendisine göre portföyünü çeşitlendirmek isteyen kurumsallar bu yolunu takip ediyor:

2018’de kurumsal piyasa danışmanı olan Cambridge Associates, müşterilerine Bitcoin’i sevmeseler ve onu bir Ponzi planı olarak düşünseler de, aslında yeni bir varlık sınıfı olarak işlev gördüğünü söyledi. Bu onların ilgisini körükledi çünkü kurumsal yatırım yöneticilerinin kaçıramayacakları şey, portföyü çeşitlendirecek, yani getirilerin korelasyonunu düşürecek. Bitcoin şu anda bunu yapıyor.

On-chain veriler, düşük fiyatlar nedeniyle kripto para yatırımcıların bezdiğini söylüyor

Glassnode kısa süre önce Bitcoin’in satıcı tükenme sabitinin 2018’in diplerini yeniden test ettiğini bildirdi. Gönderiye göre, metrik, volatilte düşerken gerçekleşmemiş kayıplar arttığında alt aralığını yeniden test ediyor.

Satıcı bitkinliği, Bitcoin’in boğalar lehine vites değiştirmek üzere olabileceğinin göstergesi. Ancak bu sonuç, devam eden on-chain özelliklerle uyumlu olmak zorunda. Diğer yandan BTC döviz girişleri, Ekim ayının son 3 gününde daha önce düştükten sonra Çarşamba gününden bu yana önemli ölçüde dengelendi.

BTC borsa çıkışlarının hızı da, özellikle Kasım ayının başından beri bir düşüş gördü. Bu, volatilte azaldıkça piyasadaki göreli uyku hali durumunu doğrular. Bu gözlem, azalan gelen satış baskısının yanı sıra satın alma baskısının altını çiziyor. Aynı zamanda türev işlemler piyasası da benzer bir sonuç gördü. Bitcoin Vadeli İşlemleri kalıcı fonlama oranı, daha küçük hareketlerle daha dar bir aralıkta hareket ediyor. Bu, türev piyasasında talepte bir düşüşü teyit ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yatırım Devinin CEO’su: Bu Kripto Para Yüzde 4.600 Yapacak!