Reklamı kapat

Wall Street Kurdu: Sadece Bu Kripto Paralara Para Koyun!

1 görüntülenme
Wall Street Kurdu: Sadece Bu Kripto Paralara Para Koyun!

Kripto para piyasası, yatırımcıların olası bir dip fiyatına odaklanmasıyla en uzun düşüşlerden birini yaşıyor. Devam eden belirsizliğinin ortasında, yatırımcılar gelecekteki bir ralli beklentisiyle koşulları değerlendiriyor.

Belfort, kripto para piyasalarında değerlendirilebilecek ipuçlarını paylaşıyor

“Wolf of Wall Street” olarak tanınan eski borsacı Jordan Belfort yeni açıklamalarda bulundu. Daha önce yüksek oynaklık aşamalarında piyasayı yönetmeye ilişkin ipuçlarını paylaşmıştı. Piyasa düzeltmesi durumunda Belfort’un dikkat çektiği ipuçlarını Kriptokoin.com olarak sizlere aktarıyoruz.

İlk ipucu Bitcoin ile ilgili geliyor

Yatırımcı, Bitcoin’in (BTC) uzun vadeli bir değer deposu olduğunu söylüyor. Ayrıca en az üç yıl sonra getiri sağlayabileceğini savundu. Belfort’a göre Bitcoin, uzun vadede onu daha çekici kılan güçlü özellikleri barındırıyor. Özellikle Belfort, Bitcoin’in sıfıra döneceğine dair görüşlerin hatalı olduğuna dikkat çekti. Eski borsacıya göre Bitcoin yükselişine devam edecek:

Üç, dört ya da beş yıllık bir ufku ele alırsanız, para kazanmadığınız için şok olurum. Çünkü altında yatan temeller gerçekten güçlüdür. Bence yalnızca nerede olduğunu bilmenizin an meselesi olduğunu düşünüyorum. Sınırlı bir arza sahip.

kripto

Uzman isim, kripto endüstrisi tam anlamıyla düzenlendiğinde Bitcoin’in potansiyelinin gerçekleşeceğine inanıyor. Mevcut binlerce kripto para birimi olmasına rağmen Belfort, bu 2 kripto para birimini inceliyor. Belfort’a göre, yatırımcılar Bitcoin ve Ethereum’u (ETH) takip etmeli. Ayrıca bu iki kripto para biriminin güçlü temelleri olduğunu ileri sürüyor. Belfort, BTC’nin özellikle sınırlı arz ve yükselen benimseme eğrisini ele aldı. Herhangi bir ralliyi tetikleyebilecek iki önemli katalizör olduğunu öne sürüyor.

Jordan Belfort, ikinci olarak sonraki boğa döngüsünü ele aldı

Eski borsacıya göre yaşanan çöküşler bir temizlik. Bitcoin’in, piyasa düşüşünden sağ çıkan kripto para birimlerinden biri olduğunu söylüyor:

Bitcoin, bu temizlikten sağlam çıkacak türden bir kripto para. Yakın zamanda bir yere gitmez. Durumu Ethereum’a çok benzer. İnsanların başka teknolojiler geliştirmesi için merkeziyetsiz finans (DeFi) açısından gerçekten geniş kullanım durumlarına sahip ilk kripto. Yani orada da bakarsanız katledilmiş bir Ethereum var. Ancak eğer uzun süredir Ethereum’da iseniz bilirsiniz, hiçbir şey garanti değil. Şans önümüzdeki üç ila beş yıl içinde hızla geri dönecek. sonraki boğa döngüsünde yaşancak.

ethbtc

Bununla birlikte uzman isim, Bitcoin ve Ethereum dışındaki kripto para birimleri hakkında uyarıyor. Ona göre henüz hiçbiri tam anlamıyla kendini kanıtlamış değil. Ancak Belfort, yinede bazı sağlan projelerin ayakta kalabileceğini kabul etti.

Kripto para piyasasında panik yapmayın!

Belfort’a göre, kripto para piyasası yaygın bir korkuyla boğuşurken, yatırımcılar paniğe kapılıp satış yapmamalı. Şahsi görüşü olarak, yaşanan mevcut düzeltmelerin zayıf varlıklardan kurtulmanın bir yolu olduğuna inandığını söyledi:

Şu anda paniklemeye ve Bitcoin’inizi ve Ethereum’unuzu satmaya hazırsınız. Sana asla ne yapman gerektiğini söylemeyeceğim. Ancak derin bir nefes alıp bu konuda dikkatli bir gözlem yapmalısın. Tüm kripto para piyasası korku yaşadı. Tamam, şu anda sürüler halinde satın almanı söylemiyorum. Ancak dikkat çekmek istediğin noktada geçmişe bakarsanız, şu anda piyasada en çok paranın kazanıldığı anların buralar olduğunu söylüyorum.

'FTX Hackerı' Denilen Adres, SHIB ve Bu 26 Altcoini Satıyor!

Kripto para piyasası 2021’de yüksek seviyelere ulaştı. Sonrasında ise 2022’deki mevcut makroekonomik koşullar ve daha birçok faktörün etkisiyle düşüşler yaşadı. Bitcoin gibi varlıklar bir dip bulmaya çalışıyor. Bununla birlikte son yaşanan FTX krizi ve CEO ‘su SBF’nin müşteri fonlarını zimmetine geçirdiği iddiaları çöküşü tetikledi. Sonuç olarak, piyasa 150 milyar doların üzerinde sermayeyi sildi. FTX’in yerel altcoin’i FTT en çok etkilenen altcoin’lerden biri arasında yer aldı. FTT yaklaşık, 2,5 milyar dolarlık sermaye çıkışıyla yüzde 80’in üzerinde değer kaybetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Haftanın Altın Fiyatı Grafiği Çıktı: Bu Seviyelere Hazırlanın!
Haftanın Altın Fiyatı Grafiği Çıktı: Bu Seviyelere Hazırlanın! ABD’li üst düzey bir merkez bankacısının Fed’in enflasyonla mücadelesini yumuşatmadığı konusunda uyarmasının ardından dolar ve Hazine getirileri yükseldi. Böylece altın fiyatı, önceki seansta gördüğü üç ayın zirvesinden Pazartesi günü geriledi. Teknik analist Ross J Burland’a göre, altın...
Vural Erkan 3 hafta önce