Reklamı kapat

SHIB Değil: Bu Meme Coin, Bitcoin, ETH ve ADA’yı Devirdi!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 12 Mayıs 2022
0 görüntülenme
Shiba Inu 2 645mk062811

Bir yıl boyunca atılan tweet’lerden oluşan duygu analizi, beş kripto para arasında Twitter’da en az sevilen kripto para biriminin Ethereum olduğunu, en çok ilgiyi ise popüler bir meme coin projesinin topladığını gösteriyor.

Twitter kullanıcıları bu meme coin projesini Ethereum’dan daha çok seviyor

Ethereum (ETH), incelenen beş kripto para birimi arasında en az sevilen olarak Twitter’da ilk sırayı alırken, lider meme coin Dogecoin (DOGE) en çok beğenilen oldu. Bulgular, TRG Datacenters’ın Ocak 2021 ile Ocak 2022 arasında en popüler beş kripto para birimiyle ilgili bir yıllık tweet’leri analiz ederek Twitter’da hangi kripto paraların en duygusal olarak heyecan verici olduğunu ortaya koyan yeni bir raporundan ortaya çıktı. Öne çıkan bazı çıkarımlar:

  • En sevilmeyen kripto para birimi Ethereum oldu (%29 negatif)
  • Dogecoin en popüler para birimiydi (%94 pozitif)
  • Kripto para birimi fiyat dalgalanmaları bireysel yatırımcılar tarafından yönetiliyor
  • Kripto para piyasasındaki önemli anlar, hem olumlu hem de olumsuz tweet’lerde artışa neden olma eğilimindedir.
Bu Meme Coin, ETH ve ADA'yı Devirdi!

Bitcoin (BTC), Cardano (ADA), Dogecoin, Ethereum ve Litecoin’i (LTC) inceleyen analize göre, Ethereum, tüm tweet’lerin %29’unun olumsuz bir duygu içermesiyle, kesinlikle en az sevilen kripto para birimi. Peki Ethereum neden sevilmiyor?

Kullanıcılar bu nedenlerle Ethereum’a tepki gösteriyor

Ethereum’a yöneltilen eleştirilerin büyük kısmı, diğer katman 1 alternatiflerine kıyasla hızının yanı sıra enerji maliyetleriyle ilgiliydi. Twitter’da pik yapan Ethereum olumsuzluğu, bir hatanın Ethereum’un Ağustos 2021’in sonlarında kısaca iki chain’e ayrılmasına neden olmasıyla meydana geldi.

Bitcoin ise %27 toplam olumsuzluk puanıyla Twitter’da en az sevilen ikinci kripto para birimi oldu. Cardano, %16 ile üçüncü sırada yer alıyor. Bu arada Litecoin, tüm tweet’lerin sadece %8’inde negatif açıyla dördüncü sırada yer alıyor.

Dogecoin Twitter kullanıcılarının favori kriptosu

DOGE, popüler meme coin ile ilgili tüm tweet’lerin sadece %6’sının olumsuz duygu içerdiği sosyal medya platformunda kalabalığın favorisiydi. Bu, DOGE ile ilgili tüm tweet’lerin %94’ünün pozitif bir eğim içerdiği ve kripto para birimi topluluğunun Twitter’daki gücünü ve tutarlılığını sergilediği anlamına geliyor.

Dogecoin Top 10'da! Ünlü CEO: Herkes Bunu Bekliyor!

Dogecoin’in popülaritesi, meme coin’in sosyal medya platformunun yeni sahibi Elon Musk ile sağlıklı ilişkisi ile yakından bağlantılı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz Musk’ın Tesla ürünleri için ödeme olarak DOGE’yi kabul etme kararı, duyarlılığı tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

binance borsasindan luna karari sozlesmeler delist yolunda 16523658172554
Kritik Gelişme: Binance ve Bitmex’ten Bu Altcoin İçin Delist Kararı! Terra (LUNA) fiyatı 1,00 doların altında düştükten sonra iki sıfır daha eklemek üzere. Yazım sırasında 0.01489 dolardan işlem görüyor, son 24 saatte %99.43 değer kaybetti. Böylece 5 Nisan tarihli 119.18 dolar ATH fiyatından %99.99 çöktü. Altcoin için...
Buğra Çağlar 12 Mayıs 2022