Finans Şirketi: Bu Metaverse Coin, 1 Dolara Gidiyor!

Emre Borsan
Emre Borsan 3 hafta önce
7.633 görüntülenme
Finans Şirketi: Bu Metaverse Coin, 1 Dolara Gidiyor!

Finans şirketine göre bu metaverse coin, 2023’ün başlarında yaptığı ivmeyi korumak istiyor. Ancak şirkete göre bu göründüğünden daha zordur. Kriptokoin.com olarak finans şirketinin metaverse coin hakkında olan görüşlerini sizler için derledik.

Bu metaverse coin düşüş gösteriyor

Finans şirketine göre 2023’te şimdiye kadar kripto pazarının şaşırtıcı hikayelerinden biri, metaverse coinlerin geri dönüşü olmuştur. 2022’de en iyi metaverse coinler %90 veya daha fazla oranda düştü. Ancak bu yıl, bu tür tokenler piyasanın öne çıkan performans gösterenleri arasında yer aldı. Örneğin, Ocak ayında Decentraland (MANA) %152’lik müthiş bir kazançla başı çekmiştir.

Finans Şirketi: Bu Metaverse Coin, 1 Dolara Gidiyor!

Ancak, şu anda 0,59 dolar civarında işlem gören Decentraland, şimdi bir gerçekle karşı karşıyadır. Performansı Şubat ayında düşmeye başladı ve son 30 günde %13,4 düşüş gösterdi. Sonuç olarak, risk arayan kripto yatırımcıları, yukarı yönlü potansiyel için yapay zeka ile ilgili coinler gibi başka yerlere bakmaya karar verebilir.

Momentum ve metrikler

Bu soruyu tartarken, momentum ve metrikler arasında ayrım yapmak önemlidir. Momentum, yatırımcı duyarlılığını ifade eder ve spekülasyon, aldatmaca ve vızıltıdan çok daha fazla etkilenir. Metrikler, gerçek dünyadaki sayıları ve gerçek dünyadaki performansı ifade eder. Şirkete göre metaverse, gelecekte 1 trilyon dolarlık bir pazar fırsatı olabilir.

Finans şirketi bu sebeple Decentraland için endişe duyuyor. Kripto paranın 2023’teki büyük rallisinin çoğu, metriklere değil, momentuma dayalı görünüyor. Şu anda, Decentraland metaverse platformu 2022’nin başlarındaki günlük 50.000 aktif kullanıcıyla zirveden aşağı, yalnızca 10.000 çekirdek kullanıcıya sahip. Bu, etkinlikte %80’lik bir düşüşü temsil ediyor.

Decentraland, bu kullanıcıların önemli bir bölümünü geri kazanmaya başlayana veya kendi metaverse versiyonuna tamamen yeni bir demografiyi çekene kadar, Decentraland’daki temel ölçütlerin nasıl değişeceğini görmenin zor olacağı düşünülmektedir.

Finans şirketine göre çeşitli blok zincirleri üzerine inşa edilmiş yeni sanal dünyalardan mobil cihazlar için yeni oyun seçeneklerine kadar tüm yeni metaverse oyuncularını hesaba kattığınızda, Decentraland’ın konumunu nasıl sağlamlaştıracağını ve iyileştireceğini görmek zor. Tokenin bu yıl 1 dolar sınırını aşması için, fiyatta yaklaşık %60 değer kazanması gerekecektir. Kaba bir tahmin olarak, bu, günlük aktif kullanıcılarda benzer bir kazanç veya platformda gerçekleşen genel işlem etkinliğinde benzer bir kazanç anlamına gelir.

Gerçek dünya yardımcı programı

Bu tür bir kazancın gerçekleşme olasılığı konusunda şüpheci olmamın bir nedeni, Decentraland tokeninin henüz herhangi bir gerçek dünya faydası oluşturmamış olmasıdır. Hala belirli bir küçük metaverse dünyası için bir yönetim tokenidir.

Finans Şirketi: Bu Metaverse Coin, 1 Dolara Gidiyor!

Bu, Decentraland için ekonomik kullanım durumları bulmanın mümkün olmadığı anlamına gelmez. Ancak bu kullanım durumlarının çoğu gelişmekte olan metaverse girişimcileri için muazzam miktarda zaman, dikkat, masraf gerektirir ve çekici gelmeyebilir.

Şirketin Decentraland analizi

Bir kavram olarak, metaverse zorlayıcıdır. Meta Platforms (META) gibi büyük Silikon Vadisi teknoloji oyuncularının, metaverse hırslarını meyvelerini vermeye çalışmak için kelimenin tam anlamıyla milyarlarca dolar harcamalarının iyi bir nedeni var.

Finans Şirketi: Bu Metaverse Coin, 1 Dolara Gidiyor!

Apple’ın (AAPL) bu yıl metaverse işine yeni bir sanal gerçeklik (VR) kulaklığıyla girmeyi planlaması anlaşılabilir. Sonunda bir şirket, metaverse’ten nasıl para kazanılacağını, onu kullanmayı ana akım tüketiciler için temel bir faaliyet haline getireceğini ve süreçte büyük karlar elde edeceğini çözecek. Bu nedenlerden dolayı şirket Decentraland’ın 2023’te 1 doları görebileceğinden şüphelidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • fool

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Paralar İçin Büyük Resetleme Uyarısı: Bunlar Etkilenecek!
Kripto Paralar İçin Büyük Resetleme Uyarısı: Bunlar Etkilenecek! Kripto paralar, 2022’de büyük değer kaybı yaşadı. Özellikle ihtişamlı 2021 yılından sonra düşüş, coin fiyatlarının yanı sıra alanda faaliyet gösteren kripto para şirketlerini de etkiledi. İsviçre’nin Blockchain ile ilgili “Silikon Vadisi” benzeri “Kripto Vadisi”, kripto borsası FTX’in...
Aslı Dinçer 3 hafta önce