Bu Metaverse Coin Tehdit Altında: Büyük Satış Baskısı var!

Bu Metaverse Coin Tehdit Altında: Büyük Satış Baskısı var!
Bu Metaverse Coin Tehdit Altında: Büyük Satış Baskısı var!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çeşitli piyasa göstergeleri ve on-chain ölçümler, popüler metaverse coin projesi ApeCoin’in (APE) fiyatını olumsuz yönde etkileyebilecek artan satış baskısını gösteriyor. Kripto analisti Pratik Bhuyan, bu metrikleri ve fiyat üzerindeki etkisini değerlendiriyor.

ApeCoin (APE)’nin ayı görünümü

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere ApeCoin (APE), yalnızca 2021 yılında piyasaya sürülen nispeten yeni bir kripto para birimi. Ancak, bu nispeten kısa süre boyunca, meteverse ve NFT tabanlı token, kripto pazarında bir roller coaster yolculuğuna çıktı. Ancak, bu süreçte dipleri test ederken yeni zirvelere de ulaştı. Şu anda, Apecoin (APE) fiyatı, artan satış baskısı nedeniyle düşüş eğilimi gösteriyor.

On-chain piyasa verilerine göre, Binance borsası üzerinden 463.137 APE’ye yakın aktarım yapan ‘0x4BE5’ adresine işaret eden doğrulanmış iddialar var. Mevcut fiyatla bu, 2,3 milyar dolardan fazla bir maliyet anlamına geliyor. Bu son APE transferi, önümüzdeki günlerde APE’nin fiyatını düşürme potansiyeline sahip gelen satış baskısı ihtimaline ışık tutuyor.

metaverse coin

Sadece bu değil, APE’nin teknik göstergeleri bile, satıcıların şu anda fiyatın kontrolünde olduğuna işaret ettiğinden, ayı eğiliminin kanıtlarını ortaya koyuyor. Hareketli ortalamalarla özetlendiği üzere, APE’nin teknik (TA) göstergeleri, 11. seviyede ‘sat’ ve 5. seviyede ‘al’ öneren bir satış pozisyonu sunuyor.

metaverse coin

Metaverse coin için teknik göstergeler zayıf

Ayrıca, APE için göreli güç endeksi (RSI) nötr değerin altına düştüğünde daha fazla düşüş işareti ortaya çıktı. Öte yandan, 20 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) ile 55 günlük EMA arasındaki mesafenin azalması, ayıların piyasanın kontrolünü ele geçirmeye hazırlandığını gösteriyor. Bu dönemde, APE’nin borsa girişi de son birkaç gün içinde birçok kez önemli ölçüde arttı ve bu da artan satış baskısının bir başka göstergesi.

Ek olarak, bir kripto para birimi uzmanı olan Crypto Tony’ye göre, altcoin için herhangi bir long pozisyon gerçekleştirme olasılığı olmadan önce APE’nin fiyatının 5,35 dolarlık arz bölgesini bir destek seviyesine çevirmesi gerekiyor. Bu, böyle bir olasılığın var olduğu tek koşul gibi görünüyor.

metaverse coin

Şu anda Apecoin’in (APE) fiyatı şu anda 5,29 dolardan işlem görüyor ve bu, basın zamanında son yedi gündeki %4,50’lik düşüşün aksine, son 24 saatte %7,65’lik bir artışı temsil ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Metaverse Coin Tehdit Altında: Büyük Satış Baskısı var!