Bu Metaverse Coin Tehdit Altında: Büyük Satış Baskısı var!

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
3.850 görüntülenme
Bu Metaverse Coin Tehdit Altında: Büyük Satış Baskısı var!

Çeşitli piyasa göstergeleri ve on-chain ölçümler, popüler metaverse coin projesi ApeCoin’in (APE) fiyatını olumsuz yönde etkileyebilecek artan satış baskısını gösteriyor. Kripto analisti Pratik Bhuyan, bu metrikleri ve fiyat üzerindeki etkisini değerlendiriyor.

ApeCoin (APE)’nin ayı görünümü

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere ApeCoin (APE), yalnızca 2021 yılında piyasaya sürülen nispeten yeni bir kripto para birimi. Ancak, bu nispeten kısa süre boyunca, meteverse ve NFT tabanlı token, kripto pazarında bir roller coaster yolculuğuna çıktı. Ancak, bu süreçte dipleri test ederken yeni zirvelere de ulaştı. Şu anda, Apecoin (APE) fiyatı, artan satış baskısı nedeniyle düşüş eğilimi gösteriyor.

On-chain piyasa verilerine göre, Binance borsası üzerinden 463.137 APE’ye yakın aktarım yapan ‘0x4BE5’ adresine işaret eden doğrulanmış iddialar var. Mevcut fiyatla bu, 2,3 milyar dolardan fazla bir maliyet anlamına geliyor. Bu son APE transferi, önümüzdeki günlerde APE’nin fiyatını düşürme potansiyeline sahip gelen satış baskısı ihtimaline ışık tutuyor.

metaverse coin

Sadece bu değil, APE’nin teknik göstergeleri bile, satıcıların şu anda fiyatın kontrolünde olduğuna işaret ettiğinden, ayı eğiliminin kanıtlarını ortaya koyuyor. Hareketli ortalamalarla özetlendiği üzere, APE’nin teknik (TA) göstergeleri, 11. seviyede ‘sat’ ve 5. seviyede ‘al’ öneren bir satış pozisyonu sunuyor.

metaverse coin

Metaverse coin için teknik göstergeler zayıf

Ayrıca, APE için göreli güç endeksi (RSI) nötr değerin altına düştüğünde daha fazla düşüş işareti ortaya çıktı. Öte yandan, 20 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) ile 55 günlük EMA arasındaki mesafenin azalması, ayıların piyasanın kontrolünü ele geçirmeye hazırlandığını gösteriyor. Bu dönemde, APE’nin borsa girişi de son birkaç gün içinde birçok kez önemli ölçüde arttı ve bu da artan satış baskısının bir başka göstergesi.

Ek olarak, bir kripto para birimi uzmanı olan Crypto Tony’ye göre, altcoin için herhangi bir long pozisyon gerçekleştirme olasılığı olmadan önce APE’nin fiyatının 5,35 dolarlık arz bölgesini bir destek seviyesine çevirmesi gerekiyor. Bu, böyle bir olasılığın var olduğu tek koşul gibi görünüyor.

metaverse coin

Şu anda Apecoin’in (APE) fiyatı şu anda 5,29 dolardan işlem görüyor ve bu, basın zamanında son yedi gündeki %4,50’lik düşüşün aksine, son 24 saatte %7,65’lik bir artışı temsil ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Türünün İlki: Duruşmalar Metaverse Mahkemesinde Görülüyor!
Türünün İlki: Duruşmalar Metaverse Mahkemesinde Görülüyor! Türünün ilk örneği bir yasal olayda, Kolombiya’nın Magdalena İdari Mahkemesi metaverse dünyasında bir dava yürüttü. Metaverse mahkemede davalar görülüyor Metaverse mahkemede 15 Şubat’ta görülen dava, bir trafik anlaşmazlığındaki katılımcıları içeriyordu. Mahkemenin metaverse’e taşınması, sanal gerçekliğin ve online...
Vural Erkan 4 hafta önce