Bu Metaverse Coin Tek Duyuru ile Uçuyor: Üçe Katladı!

1.905 görüntülenme
Bu Metaverse Coin Tek Duyuru ile Uçuyor: Üçe Katladı!

Popüler bir metaverse coin olan Highstreet (HIGH) son zamanlarda devasa artışıyla dikkat çekti. Altcoin’in hafta sonu başlayan rallisinin arkasında, sohbet robotu ChatGPT ile ilgili bir duyuru var gibi duruyor. İşte detaylar…

Metaverse coin projesinde yükseliş: Sebebi ChatGPT mi?

Bir metaverse coin olan HIGH’ın arkasındaki Highstreet, hafta sonu yaptığı bir duyuruda, Highstreet NPC’lerinin (oyuncu olmayan karakterler) ChatGPT sayesinde tamamen konuşacağına işaret etti. Buna yönelik çalışmalarda son aşamaya gelindiğine dikkat çekti. Ayrıca Forever Fomo Duck Squad NFT’sinin yatırımcıları için için de önemli duyuruların geleceğine işaret etti.

En son tweet’in ardından HIGH’ın fiyatı kayda değer bir  şekilde arttı. Yazım sırasında HIGH, yüzde 55’lik bir yükseliş ile 2.77 dolardan el değiştiriyor. Kripto para birimi, son bir günde 1.76 dolardan 3.90 dolara kadar yükselmeyi başardı. Son 7 günde yüzde 135 oranında, son 30 günde ise yüzde 219 oranında değer kazandı. Yani, 2023’e girdiğimizden bu yana en büyük kazançları sergileyen altcoin’lerden biri oldu. Aylık bazda 1.20 dolardan sıçramasıyla neredeyse 3 kat yükselmiş oldu.

HIGH hakkında daha detaylı bilgi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Highstreet, alışveriş ve oyun oynamayı birleştiren, ticaret merkezli bir metaverse’tür. Highstreet’in ürünleri fizikseldir, yani hem dijital hem de fiziksel formlarda var olabilirler. Dijital form, oyun içi öğeler olarak maliyetin çok altında satın alınabilirken, fiziksel form, oyuncuların oyunun içinden gerçek hayatta satın almalar yapmasına olanak tanır. Highstreet ayrıca ana akım markaları metaverse’e getirmek için dünyanın dört bir yanındaki büyük mağazalarla ortaklık kuruyor. Oyuncular, alıcıların Highstreet’te ücretsiz kripto varlıkları kullanmalarına ve talep etmelerine olanak tanıyan özel etiketlere sahip seçkin koleksiyonları görebiliyor.

Highstreet, 2015 yılında kurulan VR perakende şirketi olan LumiereVR’nin gelişmiş halidir. Ekip, çeşitli ev isimleri ve yerleşik markalardan bileşenlerle ticarete dayalı bir metaverse oluşturmaya odaklandı. Highstreet’te oyuncular NFT oyun içi öğeleri satın alabilir, takas edebilir, kullanabilir veya üretebilir ve kendi dijital kimliklerini oluşturabilir. Mevcut e-ticaret sistemlerine doğrudan entegrasyon sayesinde oyuncular, bu ürünleri ortak mağazalarda gerçek hayatta kullanma seçeneğine de sahiptir.

Haftaya İzlenecek 7 Kripto Para Bunlar: İşte Beklentiler!

Tişörtler ve spor ayakkabılar gibi fiziksel ürünler artık NFT’lere dönüştürebiliyor ve dünya çapında daha fazla müşteriye ulaştırabilir. Ürünlerini metaverse’e taşımak için Highstreet, öğeyi iki fraksiyonel NFT’ye dönüştürmekte. İlk kısım nispeten daha düşük bir fiyata satılır ve Highstreet World’deki oyuncular için oyun içi bir öğe olarak hizmet eder. Marka, bu NFT’nin satışından envanterde herhangi bir azalma veya ek masraf olmaksızın kâr elde eder. Sonuç olarak, gerçek hayatta da kullanım durumunun olması, Highstreet’i popüler hale getiren özelliklerden biri. Şimdi ise NPC’lerinin konuşmasına olanak tanıyarak metaverse deneyimini genişletiyor. Bu nedenle kripto yatırımcıların dikkatini çekmiş gibi duruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İşte Bu Hafta BTC, SHIB, DOGE'u Etkileyecek 10 Olay!
İşte Bu Hafta BTC, SHIB, DOGE’u Etkileyecek 10 Olay! Birkaç aylık BTC fiyat zirveleri akmaya devam ediyor ancak FOMC, Bitcoin aylık mum kapanışına denk geldiğinden Fed oynaklığı beliriyor. BTC yükselişini sürdürüyor Bitcoin önemli bir haftaya, ayı piyasasının geri döneceği korkusuyla karışık, tanıdık bir fiyat artışları kokteyli...
Emre Borsan 2 ay önce