Kaiko Analistleri: Bu Metaverse Coinler Hızla Yükselebilir!

904 görüntülenme
Bu Metaverse Coinler Hızla Yükselebilir

Kripto para veri sağlayıcısı Kaiko analistlerinin yaptığı araştırma, önümüzdeki aylarda öne çıkabilecek metaverse coinler hakkında ilginç sonuçlara vardı.

Kaiko analistleri, 2023’te bu metaverse coinler de hareketlilik

Oyun platformu Axie Infinity’i (AXS) çevreleyen analizler, toplam token arzının %1,8’inin piyasaya aktığını gören “token kilidini açma” döneminden sonra %100’den fazla artış tespite etti. Öte yandan Sandbox’ın yerel token’ı SAND, üç hafta içinde %12’lik token kilidinin açılmasına doğru ilerliyor. Kilit açmalar tipik olarak bir token fiyatı için aşağı yönlü katalizörlerdir, bu nedenle Kaiko’nun araştırma ekibi, üç ana kilit açma etrafındaki yatırımcı davranışına özel olarak odaklanarak neler olacağına odaklanıyor.

Sandbox (SAND) ve Axie Infinity (ASX) analizi

AXS ve SAND, yıl başından bu yana ETH karşısında sırasıyla %50 ve %46 değer kazandı. Kaiko analistleri, genel bir yükseliş rallisi sırasında her bir tokenin göreceli piyasa performansını anlamak için dolar yerine ETH’ye karşı fiyat hareketlerini öncelemeyi tercih ediyor. Özellikle AXS, 23’ünde yayınlanmasından önceki saatlerde %40 arttı.

Bu performans, kilit açma işlemleriyle karşı karşıya kalan tokenlerin piyasanın altında performans gösterdiği 2022’deki trende ters düşüyor. Daha da ilginç olanı, AXS ve SAND’in de 2022 kilit açmaları sırasında bu eğilimin kurbanları olmalarıdır.

Neler olabileceğine dair makul bir hipotez oluşturmadan önce analist, token tahsisi, kilit açıldıktan sonra yatırımcı davranışı ve spot piyasalardaki piyasa dinamikleri gibi faktörleri inceliyor. Bu nedenle, kilit açma sırasında likidite serbest bırakıldıktan sonra, farklı tahsislerin token üzerindeki satış baskısını nasıl etkilemeye devam ettiği görülebilir.

İşte yüklü miktarda tokenin kilidini açacak metaverse coinler ve tarihler

SAND, Sandbox metaverse de bir değişim birimi olarak işlev görmenin yanı sıra Sandbox DAO için bir yönetim tokeni olarak hizmet eder. Ne yazık ki SAND sahipleri için token, arzın %44’ünden fazlasının henüz kilidi açılmamış olan önemli bir kilit açma programının emrinde.

Arzın %12’si, geçen yılın Ağustos ayına benzer şekilde bu yıl 14 Şubat’ta açılacak. Bu tarihte açılacak token sayısı, geçen yılki dağıtım yüzdesiyle aynı kalıyor. Kilit açmanın yaklaşık %50’si yatırımcılara ve danışmanlara tahsis edilir.

Ağustos ayında, bu yatırımcıların fırsat bulur bulmaz toptan satış yaptıklarını gördük. Bu olay, o ay ETH’nin %20 altında performans gösteren SAND için büyük bir satış baskısı yarattı. Ayrıca, 14 Ağustos’ta yayımlandıktan sonraki gün, tüm önemli işlemlerin yaklaşık %75’i, yatırımcıların SAND’i nakde çevirmeye çalıştığı satış emirleriydi. Bu satış baskısı, satış emirlerinin alımlara hakim olması nedeniyle, piyasaya sürülmesini takip eden günlerde de devam etti.

SAND fiyatı nasıl tepki verebilir?

SAND kilit açma işlemlerinin tahsisi, yatırımcılara yöneliktir ve sonuç olarak, kilit açma işlemleri sırasında token performansı düşer. Token tahsisi 14 Şubat’taki kilit açma için aynı olduğundan, satış baskısı arttıkça benzer düşük performans beklenebilir.

Aynı blokaj kaldırma planı, yatırımcılar için aynı tahsisle 2025’e kadar her 6 ayda bir planlanıyor, bu nedenle SAND yatırımcıları o zamana kadar ciddi ters rüzgarlarla karşı karşıya kalacak gibi görünüyor. Kriptokoin.com olarak, bu yıl yüklü miktarda token’in kilidini açacak SAND benzeri projelere bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cryptonomist

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

'Yeni İflaslar Geliyor' Finansçı: Altın ve Bu Coinlere Bakın!
‘Yeni İflaslar Geliyor’ Finansçı: Altın ve Bu Coinlere Bakın! Zengin Baba Yoksul Baba kitabının ünlü yazarı Robert Kiyosaki, küresel bir durgunluk içinde olduğumuzu söylüyor. Yükselen iflaslar, işsizlik ve evsizlik konusunda uyarı yapan uzman; “pazarlık” arayan, yani alıma uygun olan varlıkları arayan yatırımcılar için iyi haberlerin olduğunu...
Aslı Dinçer 2 ay önce