XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Ayı Piyasası Mı? Bu NFT Coin Çılgın Fiyatlara Gidiyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 16 Temmuz 2022
0 görüntülenme
Bu NFT Coin Çılgın Fiyatlara Gidiyor

CryptoPunk koleksiyonundan bir NFT coin, ayı piyasasına meydan okuyan şaşırtıcı bir satış gördü.

Bu NFT coin ayı piyasasının ortasında milyon dolarlara satıldı

CryptoPunk koleksiyonundan bir NFT coin, ayı piyasasına meydan okuyarak 3,3 milyon dolara satıldı. Yeni sahibi bunun için 2.691 ETH’yi gözden çıkardı.

CryptoPunk, rastgele tasarlanan özel benzersiz karakterleri içeren 10.000 parçalık bir resim koleksiyonudur. Koleksiyonunda 6.039 erkek Punk ve 3.840 kadın Punk var. Bu NFT’lerden biri olan “Punk 4156”, dün 3,3 milyon dolar karşılığında yeni sahibine ulaştı. Mevcut ayı piyasası ortasında gelen işlem, dakikalar sonra manşetlerde yer aldı.

CryptoPunk satışlarını Twitter’dan bildiren CryptoPunks Bot, alıcının bunun neden yaptığı hakkında şunları söylüyor:

3,2 milyon dolar o maymun için bir şaka ama sahibi için kabul etmesi cazip gelebilir. +169ETH’lik bir galibiyet burada hiçbir şey değil ama o maymunu ETH 4111 dolar iken 10.26 milyon dolara satın aldı. Bu teklifi kabul etmek 7 milyon dolarlık bir zarara yol açacaktır.

Piyasanın durgunluk içinde olmasıyla birlikte, bu satış son zamanların en değerli NFT işlemlerinden biridir. Satın alma, CryptoPunk koleksiyonunun taban fiyatını daha da yükseltti. Koleksiyon, NFT’lere yönelik duyguların soğumuş olmasına rağmen, bu yaz bir canlanma gördü. Bir başka nadir CryptoPunk, bu haftanın başlarında 2,6 milyon dolara satın alındı. Geçen Haziran ayında, 12 milyon dolarlık Ethereum karşılığında bir CryptoPunk NFT yeni alıcısına geçti.

CryptoPunks’ın arkasında kimler var?

NFT projesi, American Larva Labs stüdyosunun imzasını taşıyor. Larva Labs, Kanadalı yazılım geliştiricileri Matt Hall ve John Watkinson tarafından kurulan bir şirkettir. Bu arada CryptoPunks, bu projenin Neuronmancer romanı William Gibson, Blade Runner filmi ve müzik sanatçısı Daft Punk’ın da aralarında bulunduğu bir siberpunk topluluğu olan Punk London’dan ilham almıştır.

Yukarıdaki muazzam satışlar nedeniyle, CryptoPunk NFT’lerin neden bu kadar popüler olduğunu merak uyandırıyor. CryptoPunk popülaritesini artıran kilit faktörlerden biri, Ethereum ağındaki ilk projelerden biri olmasıdır. Kısacası, proje NFT coin piyasasının öncüsüdür. Aynı zamanda BYAC, PudgyPenguins ve daha pek çok benzer sanat eseri için ilham kaynağı olmuştur. Ek olarak, CryptoPunks koleksiyonunu değerli kılan bir başka neden de, şimdiye kadar satılan en nadir ve en pahalı CryptoPunk NFT haline gelen Alien Avatar gibi benzersizliğidir.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, geçtiğimiz günlerde CryptoPunk koleksiyonun bir NFT daha milyon dolarlık teklif aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Balinaları Uyanabilir
Bitcoin Balinaları Uyanabilir! “Bu Rakamlar Görülebilir” On-chain veriler, devasa Bitcoin balinalarının mevcut fiyatlarla hareket etme havasında olmadığını gösteriyor. Ancak, BlockTrends analisti Caue Oliveira, “balinalar kış uykusunda kalır ve uyanmak için doğru anı bekler” diyor. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz. Bitcoin balinaları...
Buğra Çağlar 16 Temmuz 2022