Bu Oyun Coini Büyük Ortaklık Kurdu: Fiyatı Sıçradı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
518 görüntülenme
Bu Oyun Coini Büyük Ortaklık Kurdu: Fiyatı Sıçradı!

Popüler bir oyun coini olan Immutable X (IMX), geçtiğimiz gün önemli bir duyuru yaptı. Duyuruya göre web3 oyun platformu Immutable, Guild of Guardians’ın 2023 versiyonunu oluşturmak için oyun geliştiricisi Mineloader ile iş birliği yaptı.  İşte detaylar…

Oyun coini için önemli adım atıldı

Immutable Games Studio, 6 Mart’ta yaptığı bir duyuruyla yeni ortaklığı açıkladı. Premier oyun geliştirme stüdyosu Mineloader, TV için geliştirilen ve şu anda HBO’da yayınlanan Last of Us’a ilham veren aynı isimli oyun gibi üst düzey oyunları üretti. Ayrıca son derece popüler olan Final Fantasy serisinde de çalıştı. İkili, Guild of Guardians rol yapma oyununun (RPG) Web3 2023 sürümü üzerinde çalışacak. Mineloader’ın Ubisoft, Square Enix, EA ve Sony gibi oyun stüdyolarıyla oyun oluşturma konusundaki kapsamlı deneyiminin “geliştirme sürecini hızlandıracağı ve Guild of Guardians’ın genel kalitesini artıracağı” belirtildi. Immutable Games Studio Başkan Yardımcısı Derek Lau şu yorumu yaptı:

İnsanlar her zaman web3 oyununu ana akım haline getirmek için ne gerektiği hakkında konuşur. Gereken şey işte bu. Dijital mülkiyet için uğraşan güvenilir isimler, markalar ve influencer’lar.

Web3 oyunları sıçrama yaşıyor

Immutable Games’in Baş Stüdyo Sorumlusu Justin Hulog, Mineloader ekibinin Web3 oyunlarının geleceği konusunda aynı vizyonu paylaştığını belirterek “Guard of Guardians ve oyun topluluğunun hak ettiği harika bir mobil oyun deneyimi sunabileceğimizden eminiz,” dedi.  Bu hamle, oyun serisi için bir Web2’den Web3‘e geçişi işaret ediyor. Mineloader, Guild of Guardians’ın Web2 geliştirme ortağıdır ve “oyunun temel oynanış döngüsünü ve sanat tarzının yanı sıra yeni içeriği geliştirecektir.”

Firma ayrıca oyun içi ekonominin çeşitli unsurlarına, özellikle Web2 odaklı yönlere yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, Web3 bileşenleri, büyük ölçüde, halihazırda bu alanda bir endüstri lideri olan Immutable tarafından yönlendirilecektir. Guild of Guardians, 1 milyondan fazla ön kayıtla 2023’ün en çok beklenen Web3 oyunlarından biridir. Ancak RPG sürümünün yılın son çeyreğine kadar çıkması beklenmiyor. Immutable X, nakit rezervlerini uzatma çabasıyla geçen ay personelini yüzde 11 oranında azalttı.

Bu 54 Altcoin İçin Kritik Hafta Geldi: İşte Olacaklar!

IMX fiyatında son durum nedir?

Immutable’ın yerel token’ı IMX, duyuru ile günde yüzde 5’lik bir kazanç elde etti. Coin, 1.02 dolardan 1.11 dolara kadar yükseldi.  Ancak yazım sırasında IMX’in fiyatı 1.07 dolara gerilemiş halde.  Ayrıca, IMX geçen hafta yüzde 15 gibi etkileyici bir oran elde etti. Ancak IMX, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Kasım 2021’deki en yüksek fiyatı olan 9.52 doların yüzde 88 kadar altında kalıyor. Bazılarına göre web3 oyun endüstrisinin büyümesi ve boğa piyasasının geri dönüşü, IMX’in iyi performans göstermesini sağlayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cryptopotato

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 3 Altcoin İçin Dikkat: Amazon Tarih Verdi!
Bu 3 Altcoin İçin Dikkat: Amazon Tarih Verdi! Önde gelen e-ticaret şirketi Amazon’un Web3 alanına daha fazla yatırım yapabileceğine dair devam eden spekülasyonlar var. Hatta dev şirketin yatırımında üç altcoin projesine de yer veriliyor. İşte detaylar… Amazon, Nisan’da yeni bir ürünün lansmanını yapabilir: Bu üç...
Aslı Dinçer 3 hafta önce