Finans Uzmanı: Bu Seviyeden Bitcoin (BTC) Alacağım!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 Aralık 2022
1.570 görüntülenme
Finans Uzmanı: Bu Seviyeden Bitcoin (BTC) Alacağım!

Bitcoin 15.000 dolar destek seviyesinin altına düşerse, ayılar 6.000 dolara kadar gidebileceğini düşünüyor. Finans uzmanı Dominic Basulto’ya göre, mevcut seviyelerden bu kadar dik bir düşüş, muhtemelen, geçmiş Bitcoin patlamasının ve düşüşlerinin bir özelliği olan bir piyasa çöküşüne neden olacaktır. Ancak uzman, aşağı inerken Bitcoin almaya devam etmenin, bir sonraki Bitcoin milyonerlerini yaratan aykırı hareket türü olabileceğini de söylüyor. Uzmanın değerlendirmelerini ve tahminlerini okuyucularımız için hazırladık.

Bitcoin için en kötü senaryo

Bitcoin ayıları meydanda. BTC, 16.900 dolar civarında işlem görürken, daha fazla FTX bulaşması, durgunluk, enflasyon ve Çin jeopolitik riski korkularının onu 15.000 doların altına çekmesi mümkün. Doğal olarak, en inatçı Bitcoin yatırımcıları bile şu anda endişeleniyor. Şu anda 16.900 dolar, Bitcoin’in yaz boyunca koruduğu önceki 20.000 dolarlık destek seviyesinden önemli bir geri çekilmeyi temsil ediyor. Çok uzak çok iyi. Şimdi satın aldığınız sürece, hala dip satın alıyorsunuz. Ama şimdi büyük gerçek anı geliyor: 15.000 doların altına düşerse satın alır mısınız?

FTX piyasa bulaşmasına kadar, 15.500 doların BTC için en kötü senaryo olması gerekiyordu. Ama sonra FTX geldi ve şimdi yeni bir en kötü durum senaryosu var: 6.000 dolar. Bu, mevcut seviyelerden %65 gibi büyük bir düşüşü temsil edecek. Ayrıca, kaçınılmaz olarak daha fazla Bitcoin ayısı ortaya çıkacak. Aynı zamanda, nihai bir kitlesel teslimiyete ve yatırımcılarının çıkışlara koşmasına veya tam bir piyasa kapitülasyonuna yol açacak.

Bitcoin

Önceki Bitcoin ayı piyasaları, BTC nihai dibe vurmadan önce bu paniği gerektiriyordu. Kısacası, kripto piyasasında o kadar yoğun bir acı noktası olmalı ki, en metanetli Bitcoin yatırımcısı bile beyaz bayrağı sallamaya karar veriyor. Büyük olasılıkla, piyasanın tamamen kapitülasyon elde etmesi için son bir son hamleye ihtiyacı var. Ancak Bitcoin son dibe vurduğunda başka bir uzun vadeli ralli görmek mümkün.

Bitcoin (BTC)’de dibi satın almak

Bütün bunlardaki umut ışığı, 6.000 dolarlık Bitcoin’in hala 2018 ayı piyasası dibinin iki katı olması. 6.000 dolardan alırsanız, önümüzdeki aylarda bazı potansiyel heyecan verici fiyat artışları için kendinizi hazırlamış olursunuz.

Bitcoin

Örneğin, Kaliforniya merkezli kripto hedge fonu Pantera Capital’in fiyat projeksiyonlarını düşünün. 2024 için planlanan bir sonraki halving etkinliğinde beklenen performansına dayanarak Bitcoin için 149.000 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi. Bu modele göre, Bu modele göre, Bitcoin 2022’nin sonuna kadar dibe vuracak. Bunu 2024’e kadar büyük bir kazanç ivmesinden önce 2023’te kademeli bir toparlanma izleyecek. Pantera Capital, Bitcoin’in 2024’e kadar 36.000 dolara ulaşacağını öngörüyor. Ayrıca, ardından hızla 149.000 dolara fırlayacağını tahmin ediyor.

Muhtemelen, 149.000 dolarlık bu fiyat tahmini, çoğu yatırımcının beklediği aralığın en üstünde. Ancak Bitcoin yalnızca 20.000 dolara giden yolunu izlese bile, bu dipten alan yatırımcıları inanılmaz kazançlar bekliyor olacak. Bu pek olası olmayabilir. Ancak kesinlikle olasılıklar dahilinde. Bitcoin, Luna’nın tetiklediği ilk piyasa gerilemesinden sonra Haziran ortasında hala 20.000 dolar civarında işlem görüyordu.

Ayı piyasası milyonerleri

Kripto çevrelerinde popüler bir söz vardır: “Ayı piyasaları milyonerlerin yapıldığı yerdir.” İşte o zaman normal, sıradan yatırımcıların değerli kripto varlıklarını çok düşük fiyatlarla toplaması mümkün. Bitcoin’i 6.000 dolardan almak ve ardından sabırla fiyatının 149.000 dolara çıkmasını beklemek, sizi milyoner yapacak türden bir yatırım hamlesidir.

Bitcoin

Evet, bu, özellikle kriptonun tarihsel değişkenliği göz önüne alındığında, çok riskli bir yatırım stratejisidir. Ve evet, işe yaraması için gerçek bir acı satın almanız ve dayanmanız gerekecek. Bitcoin için nihai piyasa kapitülasyonu baş döndürücü ve mide çalkalayıcı olacak. Ama o gün geldiğinde (komşularınızın her biri sizin Bitcoin’e yatırım yaptığınız için deli olduğunuzu söylediğinde) işte o zaman piyasa mutlak bir dibe vuracaktır.

Kripto piyasasındaki toplam kapitülasyon, öyle olmaması dışında kulağa korkunç geliyor. Bu sadece sistemin bir özelliği. Piyasadaki tüm satış baskısını ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Tüm riskten kaçınan yatırımcıların yerini riske toleranslı ve risk arayan yatırımcılar alır. Ayrıca, piyasanın yukarı çıkmaktan başka gidecek yeri yoktur. Bu yüzden Bitcoin’de uzun vadeli yükseliş bekliyorum. Düşüşü alıyorum ve özellikle 15.000 doların altına düştüğünde çift dip alıyorum.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fool

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 4 Kripto Para Platformu FTX'e Talip Oldu!
Bu 4 Kripto Para Platformu FTX’e Talip Oldu! Bloomberg’in Cuma günü konuya yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre, FTX’in kripto para vadeli işlemleri ve takas odası LedgerX satışa çıktı. Bu satış, Blockchain.com, Gemini, Bitpanda ve Kalshi gibi kripto para şirketlerinin ilgisini çekiyor. Kripto para borsası FTX’in...
Vural Erkan 4 Aralık 2022