Binance CEO’su: Bu Tarihte Binance Piyasada Olmayabilir!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 Aralık 2022
21.397 görüntülenme
Binance CEO'su: Bu Tarihte Binance Piyasada Olmayabilir!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance yetkilisinden ilginç bir çıkış geldi. Yetkili, firmanın ‘Merkezi Borsasının’ 10 yıl içinde ortada olmayabileceğini söyledi. Binance’dan Patrick Hillman, kripto endüstrisinin DeFi’ye doğru ilerlediğini kaydetti. Bu nedenle, merkezi borsanın geçerliliğini yitirebileceğini ifade etti.

Patrick Hillman: Merkezi borsa 10 yıl içinde var olmayabilir!

Kripto borsası Binance baş strateji sorumlusu Patrick Hillman, merkezi borsalar için bir gelecek görmüyor. Bu doğrultuda Hillman, şirketin merkezi borsasının 10 yıl içinde var olmayabileceğini söyledi. Daha sonra bunun nedenine ilişkin açıklık getirdi. Bu doğrultuda, kripto para piyasasının DeFi’ye doğru yol aldığını kaydetti.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Binance rakip borsası FTX dramatik bir şekilde çöktü. Bu çöküş, diğer kripto para borsalarını ve kripto şirketlerini de etkiledi. Binance ise bu etkiyi azaltmak adına bazı adımlar attı. Borsa, şimdilik müşterilere varlıklarının tamamen desteklendiğini göstermenin bir yolu olan ‘rezerv kanıtı’ sunuyor. Böylece, müşterilerin güvenini korumaya çalışıyor. Ancak Patrick Hillman Perşembe günü CoinDesk’in ‘First Mover’ programında yaptığı açıklamada, sürecin yavaş olduğunu söyledi. Bu bağlamda şu açıklamayı yaptı:

Üçüncü taraf bir denetçi getirmek de dahil olmak üzere çok adımlı bir süreç olacak. Binance için gerekli olan kapsam ve ölçeğin denetimini yapmak zaman alıyor.

Binance

“Binance, rezerv kanıtı oluşturmada yavaş kaldı”

Bu arada Binance, diğer önde gelen kripto tabanlı şirketlerin yanı sıra, sektördeki yeni kurulan şirketlere fon sağlanmasına yardımcı olmak için Web3 için bir ‘endüstri kurtarma girişimine’ öncülük etti. Borsa, Hillman’ın söylediğine göre kullanıcıların fonlarının tutulduğu saklama rezervlerinden ayrı olan kurumsal rezervlerinden 2 milyar dolara kadar katkıda bulunacağını açıkladı.

Borsanın rezervlerine ‘güvendiğini’ ve kurumsal hesabında ne kadar para tutulduğunu açıklamamasına rağmen borsanın, kullanıcıların platformdaki varlıklarını doğrulamalarının bir yolu olan Merkle Tree analizini uyguladığını da sözlerine ekledi. Hillman, Binance’in ‘New York Borsası, Londra Borsası ve neredeyse Tokyo Borsası’nın toplamından daha büyük’ olmasına rağmen, bir rezerv kanıtı oluşturmanın ne kadar yavaş olduğu konusunda ‘biraz utandığını’ söyledi. Bu konuda ise şu yorumu yaptı:

Sonunda piyasa bunu zorunlu hale getirecek. Bu kadar. Bu konuda eğerler, veyalar, amalar yok. Bunu uzun zaman önce görmeliydik. Ancak, şimdi arayı kapatıyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

DOGE, MATIC, DOT, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!
DOGE, MATIC, DOT, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri! BTC ve DOGE dahil birçok altcoin, Fed başkanı Jerome Powell’ın 2023’te daha küçük oran artışları olasılığını tartışmasının ardından tozu dumana katıyor. Ancak ivmeyi sürdürmeler mümkün mü? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, öğrenmek için en büyük 10 kripto parayı...
Vural Erkan 2 Aralık 2022