Reklamı kapat

Analist: Bu 3 Altcoin, FTX Çöküşünden Sonra Patlayabilir!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
6 görüntülenme
Analist: Bu 3 Altcoin, FTX Çöküşünden Sonra Patlayabilir!

En büyük kripto borsalarından biri olan FTX’in çöküşünden sonra kripto piyasaları kargaşa içinde. Sonuç olarak, SOL, FTT, SRM, MAPS vb. gibi FTX ile ilgili tüm altcoin projeleri durmadan depolanıyor. Ancak kripto analisti Akash Girimath, yatırımcıların güç gösteren dYdX, PERP ve CAKE gibi altcoin’lere odaklanabileceğini söylüyor. Akash Girimath’ın üç altcoin projesine ilişkin analizlerini ve tahminlerini okuyucularımız için hazırladık.

Altcoin fiyatı patladı ve beklentiler ne?

dYdX fiyatı, geçen haftaki satış çılgınlığı nedeniyle yaklaşık %42 düştü. Bu da dik bir düzeltmeyle sonuçlandı. Bununla birlikte, aşağıda ekli grafik, alıcı akışının 1,41 dolara yükseldiğini gösteriyor. Ayrıca, bunun hızlı bir geri dönüşle ve %23’lük bir artışla sonuçlandığına işaret ediyor. Günlük mum çubuğu henüz kapandı. Bununla birlikte, bu satın alma baskısı artmaya devam ederse, muhtemelen bir sonraki seviyesi 1,85 dolar.

Altcoin fiyatının ani bir yükseliş görmesinin nedeni, muhtemelen yakın zamanda başka bir merkezi borsanın (CEX) çöküşü. Sonuç olarak, yatırımcılar sermayelerini şu anda piyasanın teması olan merkezi olmayan borsalara (DEX) çevirmiş olabilirler. dYdX’e ek olarak, diğer DEX tokenleri de benzer bir anlatı tabanlı oyun görüyor. Satın alma baskısında 1,85 doları aşan bir canlanma, altcoin’in 2,25 dolarlık engeli tekrar ziyaret etmesine yol açar. Bu da mevcut seviyesinden toplam %52 kazanç anlamına geliyor.

Altcoin
dYdX 1 günlük grafik

İşler bu token kategorisini ararken, anlatı Bitcoin fiyatının insafına kalmış durumda. BTC’nin düşüş trendinin devamı, dYdX fiyatının acil destek seviyesini 1,41 dolarda kırdığını görebilir. Böyle bir gelişmede, yükseliş tezi geçersiz olur. Daha sonra potansiyel olarak 1,03 dolara bir düzeltmeyi tetikleyecektir.

“PERP fiyatının ortalamaya dönmesi mümkün”

PERP fiyatı, %55 düştü. Şu anda 18 Haziran’da 0,50 dolarda oluşan satış zirvesinin altında geziyor. Bu yüzden, acımasız bir darbe aldı. Bununla birlikte, 0,309 dolarda yerel bir taban oluşturduğundan beri, altcoin %12 arttı. Bu nedenle şu anda 0,50 dolarlık bir yeniden test bekliyor.

İlginç bir şekilde, %55 çöküşünün orta noktası bu seviyeye denk geliyor. Bu da onu kar elde etmek için bir birleşme ve yüksek olasılık bölgesi haline getiriyor. Toplamda, bu hareket mevcut konumdan %39’luk bir yükseliş oluşturacaktır. Bununla birlikte, yatırımcıların bunu biraz riskli oynaması olası. Bunun yerine %62 veya %70,5 geri çekilme seviyelerinin sırasıyla 0,544 dolar ve 0,576 dolar seviyelerinde yeniden test edilmesiyle long’lara girmeleri muhtemel.

Altcoin
PERP 1 günlük grafik

Yükseliş görünümünden bağımsız olarak, 0,309 dolarlık düşük aralığın bir dökümü durumunda bu iyimser senaryo geçersiz olur. Bu da potansiyel olarak 0,20 dolarda %27’lik negatif geri çekilme seviyesine bir düzeltmeyi tetikleyecektir.

“CAKE fiyatı esnek kalıyor”

Altcoin fiyatı, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz FTX çöküşü nedeniyle %33’lük bir düşüş gördü. Bu, CAKE’in piyasada en az etkilenenlerden biri haline getiriyor. Binance, FTX’in çöküşünde çok önemli bir rol oynadı. Bu yüzden, bu Binance Chain tokeninin performansını bariz hale getiriyor. İleriye dönük olarak, yatırımcıların daha yüksek ralli şansına sahip CAKE ve diğer Binance Chain ekosistem tokenlerin çok dikkat etmesi gerekiyor.

CAKE fiyatına gelince, 4,35 dolarlık yakın engel, %8’lik bir yükselişten sonra karşılaşacağı ilk engel. Bu ablukayı bir destek noktasına çevirmek, boğaların 5,14 dolardan bir satın alma zirvesine ulaşmasının yolunu açacak. Bu hareket, toplam kazancı %8’den %28’e çıkaracak. Böylece, altcoin FTX kaynaklı çökmeyi tamamen geri alacak.

Altcoin
CAKE 1 günlük grafik

Öte yandan, CAKE daha yükseğe tırmanamazsa, bunun yerine satış zirvesini 3,28 dolardan keserse, bu yükseliş tezi geçersiz olur. Bu durum da 2,84 dolara bir düzeltmeyi tetikleyecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Analist: FTX Patlamasından Sonra Bu 3 Altcoin'den Kaçın!
Analist: FTX Patlamasından Sonra Bu 3 Altcoin’den Kaçın! FTX ve Alameda tartışmasının ardından Solana fiyatı %60 oranında düştü. Lido DAO, son 24 saatte %14 artış kaydetti. Ancak kripto analisti Aaryamann Shrivastava’ya göre, toparlanmayı başlatmak için daha güçlü yükseliş sinyallerine ihtiyacı var. Render Token, son üç...
Vural Erkan 3 hafta önce