Bu Ülke Can Sıktı: Kripto Para Ticareti Yapanlar Tutuklanacak!

6307
6307
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hindistan‘ın kripto ödemelerini yasaklayan yasa tasarısı, ihlaller için hapis cezası öngörüyor. Hindistan’da kripto para birimlerinin bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasını yasaklayacak yasa tasarısı, yasayı ihlal edenlerin arama emri olmaksızın tutuklanmasını ve kefaletsiz tutulmasını hedefliyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin ile Şantaj Yapan Youtuber'a 50 Sene Hapis Cezası!

Kripto para için hapis cezası

Hindistan hükümeti daha önce çoğu kripto para birimlerini yasaklamayı planladığını belirtmişti. Gündemdeki tasarının özetine göre, Hindistan hükümeti bir “değişim aracı, değer saklama aracı” olarak kripto para birimlerinde “herhangi bir bireyin madencilik, üretim, tutma, satma (veya) işlem yapma konusundaki tüm faaliyetlerine genel bir yasaklama” planlıyor. Bu kurallardan herhangi birinin çiğnenmesinin de tutuklama ile cezalandırılacağı öne sürülüyor. Önerilen yasanın Hindistan’daki kripto kullanımının yanı sıra takas edilemez token pazarına da bir darbe vuracağı belirtiliyor.

Ünlü Milyarder: Düzenlemeler İlk Bu Altcoin Projelerine Uğrayacak!

Hukukçu Anirudh Rastogi, “Hiçbir ödemeye izin verilmezse ve işlem ücreti için bir istisna yapılmazsa, o zaman block zinciri geliştirmeyi ve NFT’yi de etkili bir şekilde durduracaktır” dedi. Hükümetin kripto para ticaretini büyük ölçüde engelleme planları piyasada bir paniğe yol açtı. Hiçbir resmi veri mevcut olmasa da, endüstri tahminleri ülkede yaklaşık 15 milyon ila 20 milyon kripto yatırımcısı olduğunu ve toplam kripto varlıklarının yaklaşık 450 milyar Hint rupisi (6 milyar dolar) olduğunu gösteriyor. Tasarının taslak özetine ve kaynağa göre, hükümet şimdi yeni yatırımcıları cezbetmeye çalışan reklamları da ağır bir şekilde azaltmayı planlıyor. İnsanların dijital para birimlerini borsalar dışında saklamasına izin veren kendi saklama cüzdanlarının da yasaklanacağı bildiriliyor.

Bu Ülkede Bitcoin, Panik Satışlarıyla Düşüyor!

Tasarının taslak özetinde, zorlu yeni düzenlemelerin merkez bankasının dijital para birimleri hakkındaki ciddi endişelerinden kaynaklandığı ve geleneksel finans sektörünü kripto para birimlerinden uzaklaştırmak için önlemler almayı amaçladığı belirtildi. Taslak özet ayrıca, Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu’nun (SEBI) kripto varlıklarının düzenleyicisi olacağını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Ülke Can Sıktı: Kripto Para Ticareti Yapanlar Tutuklanacak!