Bu Web 3.0 Coin Büyük Duyuru Yaptı: Fiyat Sıçradı!

Bu Web 3.0 Coin Büyük Duyuru Yaptı: Fiyat Sıçradı!
Bu Web 3.0 Coin Büyük Duyuru Yaptı: Fiyat Sıçradı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler bir Web3.0 coin projesi olan Filecoin (FIL), karbon ofsetleri için Web3 veri depolama çözümünü başlattı. Firma, amacının, bu ücretsiz depolama aracının, geleneksel depolama çözümlerinin eksikliklerini gidermek olduğunu açıkladı.

Popüler Web3.0 coin projesinden yeni bir hamle geldi

Geliştiriciler, Filecoin Green’i, Filecoin’in (FIL) çevresel etkisini azaltmak ve onu sürdürülebilir kılmak için tasarladı. Bir Protokol Laboratuvarları girişimi olan Filecoin Green, Web3.0 coin teknolojisini temiz enerjiyle güçlendirme girişimine öncülük etti. Duyuruya göre şirket, geleneksel karbon depolama çözümlerinin eksikliklerini ele almaya hazırlanıyor. Bunun için, Blockchain’in ayrıntılı izleme işlevselliğini Web3’ün bilgi paylaşım altyapısıyla birleştirecek. Haber Web3.0 coin fiyatına da olumlu yansıdı. FIL fiyatı piyasadaki olumlu havayla birlikte yükseldi.

 Web3.0 coin
FIL 1 günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Bu arada, Filecoin Green, bir Web3 veri depolama çözümü olan CO2.Storage’ı piyasaya sürdü. Bu doğrultuda, karbon dengelemeleri için şeffaflık sağlamayı amaçlıyor. Ayrıca, yenilenebilir enerji kredileri de dahil olmak üzere her tür dijital varlık için geleneksel depolama çözümlerini ele alacak.

Ayrıca, girişimin bir parçası olarak Filecoin Green, Toucan, Thallo, Ripple, HBAR Vakfı, Envision Blockchain, Return Protocol ve Gainforest gibi karbon ofsetlerini tokenize eden birkaç şirketle ortaklık kurduğunu açıkladı. Veri depolama çözümü, karbon kredisi sağlayıcılarının kendi veri şemalarını tanımlamalarına olanak verecek. Ek olarak, bu verileri Filecoin ve Gezegenler Arası Dosya Sisteminde içerik adresleme yoluyla depolamasını sağlayacak. Böylece karbon kredileri için şeffaf bir sistem oluşturmasına yardımcı olacak.

 Web3.0 coin

Kripto alanında yeşil arayışlar

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, geleneksel kuruluşlar, karbon emisyonlarını azaltmak için uygun yollar arıyorlar. Bunu için Blockchain teknolojisini kullanmayı da planlarına dahil ediyorlar. Bu yüzden, karbon emisyonları ve karbon kredileri öne çıkan bir konu haline geldi. 2021’de Birleşmiş Milletler Çevre Programı ve diğer yönetim organları, Orta Doğu ve Kuzey Afrika İklim Haftası’nda bir araya geldi. BU toplantının ana gündemi Blockchain’in iklim değişikliğiyle mücadele potansiyelini incelemekti.

Kripto alanındaki kuruluşlar, karbon giderme projelerine, tokenize karbon kredilerine ve karbon nötr Blockchain’lere, bağışlar yoluyla ekosistemi iyileştirmeye çalışıyor. Bu doğrultuda birkaç Blockchain şirketi de tavır alıyor. Algorand, Nisan 2022’de Blockchain’inin tamamen karbon nötr olduğunu açıkladı. Ayrıca, lider altcoin Ethereum Eylül 2022’de Proof-of-Work’tan (PoW) Proof-of-Stake’e (PoS) geçiş yaptı. Bildiğiniz üzere PoW konsensüs mekanizması enerji yoğun olduğu için şiddetli eleştiriler alıyor. Ethereum’un, enerji verimli PoS protokolüne geçmesi enerji tüketimini %99,9 oranında azalttı. Bu da altcoin ve kripto dünyası için oldukça önemli bir adım oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Web 3.0 Coin Büyük Duyuru Yaptı: Fiyat Sıçradı!