‘Süper Uygulamayı’ Duyuran Bu Web3 Coin Fırladı!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
728 görüntülenme
'Süper Uygulamayı' Duyuran Bu Web3 Coin Fırladı!

Önde gelen Web3 coin projesi MultiversX’den ‘Süper Uygulama’ hamlesi geldi. Metaverse odaklı Blockchain girişimi, iddialı Xportal uygulamasının Web3 uygulamalarına ve sanal dünyalara bağlantı sunacağını söylüyor. Bu haberin etkisiyle Web3 coin fiyatı yükselişe geçti.

MultiversX’den ‘Süper Uygulama’ hamlesi!

Metaverse odaklı Blockchain MultiversX, dijital finans, yapay zeka (AI) avatarlarının karmaşık unsurlarını ve sohbet işlevselliğini kompakt bir mobil arayüzde birleştirerek Xportal ‘Süper Uygulamasını’ başlattı. Bir basın açıklamasına göre, Android ve iOS’ta bulunan uygulama, uçtan uca şifreli mesajlaşma ve Web3 uygulamaları ve metaverse deneyimleri için bir portal gibi bir dizi özellik sunuyor.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Sadece birkaç bağlatı veya bir mesajın basit gönderilmesi ile kolayca para gönderebilir ve alabilirsiniz, kripto ve Non Fungible Token (NFT) ile ödeme yapabilir, banka kartı kullanabilir, yatırımları izleyebilir ve finansal, kripto ve NFT ekosistemlerini keşfedebilirsiniz,” deniliyor. Buna ek olarak, kullanıcıların deneyimi geliştirmek için kişiselleştirilmiş avatarlar oluşturabileceği belirtiliyor. Gelişmeye ilişkin olarak MultiversX kurucusu ve CEO’su Beniamin Mincu, şu paylaşımı yaptı:

Sadece 6 gün kaldı. xPortalApp bir dönüm noktasını işaret ediyor. Dijital finans, arkadaşlarla sohbet, harika avatarlar, Web3 uygulamaları ve Metaverse deneyimleri için bir SuperApp. MultiversX ve EGLD alanı için yeni bir bölüm başlamak üzere.

MultiversX Labs ürün başkanı Sergiu Biris ise açıklamasında, “xPortal’ın Web3 ve metaverse’yi dünyadaki herhangi bir akıllı telefon kullanıcısı için erişilebilir hale getirme yeteneği, tamamen erişilebilir dijital deneyimler etrafındaki tüm konuşmayı uzak bir gelecek vizyonundan bugünün gerçekliğine kaydırıyor” dedi.

Web3 coin fiyat performansı

Daha önce Elrond olarak adlandırılan şirket, Kasım ayında, bir katman-1 Blockchian olarak önceki çalışması üzerine inşa edilen metaverse ve Web3 entegrasyonlarına geçişin sinyalini vermek için kendisini MultiversX olarak yeniden markalaştırdı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere firma ayrıca, yakın zamanda Web3 ürünlerini genişletmesine yardımcı olmak için Çinli Tencent Cloud ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Web3 coin projesi MultiversX’in ‘Süper Uygulama’ haberi token fiyatına olumlu yansıdı. Haberin ardından EGLD fiyatı, 47,75 dolardan 50,63 dolara yükseldi. Bununla birlikte, daha sonra biraz geri çekildi. Basın zamanında Web3 coin fiyatı, günlük bazda %1,78 artışla 48,87 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin ve Ethereum gibi piyasa liderleri neredeyse kazançsız olduğu durumda, altcoin performansı, piyasadan biraz daha iyi görünüyor.

Web3 Coin
EGLD günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Elon Musk İpucunu Verdi: Bu 11 Yapay Zeka Coin Sıçradı!
Elon Musk İpucunu Verdi: Bu 11 Yapay Zeka Coin Sıçradı! Tesla CEO’su Elon Musk’ın, yapay zeka sohbet robotları dünyasındaki bir sonraki girişimi hakkında yapay zeka araştırmacılarına başvurduğu bildirildi. Bunun ardından Tesla CEO’su, yapay zekaya olan ilgisini ‘BasedAI’ ile ortaya koydu. Haberin etkisiyle 11 yapay zeka coin fiyatı...
Vural Erkan 3 hafta önce