Danışmanlık Devi: Bu Web3 Coinleri Herkesi Şaşırtabilir!

Emre Borsan
Emre Borsan 1 hafta önce
1.310 görüntülenme
Danışmanlık Devi: Bu Web3 Coinleri Herkesi Şaşırtabilir!

ABD merkezli danışmanlık devi The Motley Fool, yakın zamanda yaptığı açıklamalarda bu Web3 Coinleri hakkında kritik noktalara değindi. Bu coin’lerin hala potansiyeline ulaşmadığını belirten yatırım ve danışmanlık devi şirket, bu 2 Web3 Coin için yükselişe işaret etti! İşte detaylar…

Yatırım ve danışmanlık devi şirket, bu Web3 Coinleri işaret etti!

ABD merkezli The Motley Fool’un analisti sektörü yıllarca yakından takip ettiğini söylerken, yakın zamanda bu Web3 Coinleri için yükselişe işaret ediyor. Bu coinlerin daha potansiyelini keşfetmediğini aktaran analist, Polygon (MATIC) ve Arweave (AR)’a dikkat çekti. Her ikisi de Web3 ve veri depolama gibi gelecek vadeden alanlarda yenilikçi çözümler sunuyor.

Bu 6 Altcoin İçin Dikkat: Şirketler Binance'de Satıyor!

Uzman isme göre mevcut eğilimlerin yörüngesi ve blok zincirlerinin daha fazla büyümeyi destekleme kapasiteleri nedeniyle, bu kripto para birimleri uzun vadeli potansiyele sahip bulunuyorlar ve uzman isim, diğer birçok coin’e göre MATIC ve AR’ın daha az riske sahip olduğunu aktarıyor.

Polygon (MATIC) ortaklıklarıyla ön plana çıkıyor!

Geçtiğimiz yıl FTX çöküşünden büyük bir darbe alsa da Polygon, yeni ortaklıklar kurarak sektörün ön plana çıkan coinlerinden biri oldu ve rakiplerine göre birçok yatırımcı kazandı. Son birkaç ay yaptığı ortaklıklarla beraber ön plana çıkan proje, ilk 10 kripto para birimi arasında kendine yer buldu. Uzmanlar, Web3’ün potansiyelinin kullanıcıların benimsemesine yardımcı olduğunu da aktarıyor.

Polygon (MATIC), 24 saatlik fiyat grafiği

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Web3 dünyasına yönelik mutlak rağbetin ortasında Web3 sektörüne adım atmaya karar veren Nike, Meta, Disney ve Starbucks gibi büyük şirketlerin de içerisinde bulunduğu Polygon ortaklıkları, birçok yatırımcıyı kendisine çekti. Bu durumla beraber projeye duyulan ihtiyaç da artış yaşadı. Son bir haftalık süreçte Polygon (MATIC) yüzde 16’nın üzerinde değer kazandı. Anlık olarak proje, 1,18 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri ise 10.7 milyar doların üzerinde bulunuyor.

“Günden güne veri depolamaya verilen önem artıyor!”

Uzmanlara göre blockchain’lerin devrim yaratma potansiyeline sahip olduğu bir başka sınır da veri depolama dünyasıdır. Dünyamız verilere her zamankinden daha fazla bağımlı ve bu eğilim ortadan kalkmıyor. Bu verileri depolamak için uygun maliyetli ve yenilikçi çözümlere yönelik sürekli artan bir ihtiyaç vardır. Arweave’in yapmak istediği de bu. Arweave’in blockchain’i üzerinde depolanan veriler kalıcıdır, sansüre dayanıklıdır ve değiştirilemez. Bu nedenle birçok kullanıcının ilk tercihleri arasında yer alıyor. Uzmanlar bu benimsemenin proje için son derece faydalı bir etki yarattığını ortaya koyuyor.

Ünlü CEO: Bu Altcoinler Sert Satışlar Görebilir!

Öte yandan Blockweave üzerinde veri depolamak için, kullanıcıların AR coin ile depolama alanı satın almaları gerekir. Düşük bir ücret karşılığında, kullanıcılar fotoğrafları, videoları, elektronik tabloları ve diğer her türlü veriyi kalıcı olarak Arweave’e kaydedebilir. Diğer altcoinlerle karşılaştırıldığında kurduğu büyük ortaklıklar, onu rakiplerinin önüne geçiriyor. Cosmos, Polkadot, Avalanche, NEAR ve Solana gibi blockchain’ler için işlem verilerini depolamayı sağlayan proje, kısa süre önce Meta ile de ortaklık kurdu.

Arweave (AR) son bir haftalık fiyat performansı

Bununla beraber hala gerçekleşmese de, Ethereum geliştirici topluluğunda blockchain’in işlem verilerini depolamak için Arweave’i seçebileceği tartışması bile bulunuyor. Popüler Web3 coin’i son bir haftalık süreç içerisinde yüzde 22’nin üzerinde bir patlama yaşadı. Anlık olarak proje, 9.08 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri ise 455 milyon dolar seviyelerinde yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • The Motley Fool

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yine Elon Musk Yine Pump: Bu Altcoin Tweetle Zıpladı!
Yine Elon Musk Yine Pump: Bu Altcoin Tweetle Zıpladı! Kripto para piyasasının yakından takip edilen isimlerinden Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus ve Tesla CEO’su Elon Musk, yakın zamanda Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla beraber CNBC Mad Money programının sunucusu Jim Cramer’ı trollediler! Tweet’lerin ardından popüler altcoin DOGE...
Emre Borsan 1 hafta önce