Ünlü CEO Uyardı: Bu Web3 Coinleri Tehlike Bekliyor!

Ünlü CEO Uyardı: Bu Web3 Coinleri Tehlike Bekliyor!
Ünlü CEO Uyardı: Bu Web3 Coinleri Tehlike Bekliyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Web Summit sonlanırken birçok uzmanın yaptığı yorumlar web3’e, Blockchain’e ve kripto paralara yönelik tutumu şekillendiriyor. Bu yazımızda, NFT’lere ve dApp’lere odaklı WAX Blockchain’inin CEO’su William Quingley’nin yorumlarını paylaşacağız. Quingley web3 coinleri ve web3 oyunları konusunda düşüncelerini aktardı. Bu alana dair belirli bir soruna işaret etti. İşte detaylar…

WAX CEO’su: Büyük oyun şirketleri Blockchain alanına girmeyecek

WAX CEO’su William Quigley, konferans sonrasında bir röportajda düşüncelerini aktardı. Özellikle son zamanlarda öne çıkan web3 oyunlarına işaret etti. Şu anda büyük oyun şirketlerinin Blockchain tabanlı oyun gelişimini benimsemediğini kaydetti. Ardından, geleneksel firmaların büyük olasılıkla yeni nesil web3 oyunlarında sorumluluğu üstlenmeyeceğini söyledi. Quingley’e göre geleneksel firmaların web3 alanına uzak durması, bazı sorunları da beraberinde getirebilir.

DappRadar: Sermaye En Fazla Bu 6 Oyun Coin'ine Aktı!

CEO’ya göre Blockchain ile bir oyun oluşturmak zaten sancılı bir süreç. Ayrıca Quingley, mevcut durumda Blockchain oyunları oluşturanların çoğunun bağımsız oyun geliştiricileri olduğuna işaret etti. Büyük firmaların bu alandan uzak durmasının ardındaki sebep ise “gelir modelinin ne olacağından emin olmamaları”.  Ayrıca Quingley’e göre bu şirketler, Blockchain tabanlı bir sisteme geçmenin oyunlarını nasıl değiştireceğini bilmiyor. CEO’ya göre web3 oyunlarına en büyük katkıyı artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik sağlayabilir.

Web3 oyunları hakkında daha fazla bilgi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi web3 oyunları, bir oyun ekonomisinin temel bileşeni olarak Blockchain teknolojisi kavramını kullanır. Kimi zaman, müşterilerin sahip olduğu oyunun varlıkları, NFT’ler olarak karşımıza çıkar. Böylece oyuncular, merkezi olmayan web3 oyun ekosistemindeki varlıkları üzerinde kontrole sahiptir.  Ayrıca, Blockchain teknolojisinin entegrasyonu ana vurgulardan biridir.

Dikkat Çeken Oyun Coinleri

Oyunlara Blockchain altyapısının dahil edilmesi, Axie Infinity, The Sandbox (SAND) gibi Web3 oyun örneklerinde büyük bir benimseme sağladı. Ancak WAX CEO’sunun da bahsettiği gibi, büyük firmalardan herhangi bir benimseme emaresi gelmedi. Geliştiriciler, çoğunlukla bağımsız idi.

Oyun odaklı web3 coinleri neler?

Quingley’nin Web3, Blockchain oyunlarına odaklı birçok proje var. Bu projelerin de çoğunlukla altcoin’leri oluyor. WAX CEO’sunun bahsettiği gibi, büyük şirketlerin ilgi eksikliği, alanı olumsuz etkileyebilir. Bu durumda, projelerin kripto para birimleri de düşüş yaşayacağı sonucuna varılabilir. Peki, bu coin’ler neler?  Bazı büyük Web3 oyun coinlerini aşağıdaki gibi listeleyebiliriz:

 • The Sandbox (SAND)
 • Decentraland (MANA)
 • Axie Infinity (AXS)
 • WEMIX (WEMIX)
 • Enjin Coin (ENJ)
 • VIDT Datalink (VIDT)
 • Gala (GALA)
 • BOTA (BORA)
 • WAX (WAXP)
 • Vulcan Forged (PYR)
 • Illuvium (ILV)
 • Chromia (CHR)
 • Efinity Token (EFI)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü CEO Uyardı: Bu Web3 Coinleri Tehlike Bekliyor!