Piyasa Analisti: Bu Yapay Zeka Coinleri Uçabilir!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasının yeni trendi olarak boy gösteren yapay zeka coinleri, son dönemde OpenAI’ın yeni yazılım dili GPT-4’ü duyurmasıyla beraber yükselişe geçti. Bununla beraber önde gelen kripto para analistleri, The Graph (GRT) ve Ocean Protocol (OCEAN) için son fiyat hareketlerini olumlu buluyor ve yakın zamanda yükseliş öngörüyor! İşte detaylar…

Bu yapay zeka coinleri potansiyeliyle büyülüyor

Popüler kripto para analistleri, yakın zamanda piyasanın yeni trendi yapay zekaya yöneldi ve önde gelen yapay zeka coinleri için belirli analizlerde bulundular. The Graph (GRT) ve Ocean Protocol (OCEAN) için son fiyat hareketini yorumlayan analistler, yakın zamanda bir yükseliş öngörüyor.

The Graph, Ethereum ve IPFS gibi ağlar için veri sorgulamaya yarayan bir indeksleme protokolüdür. GRT fiyatı, Şubat 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,92 dolara ulaştığından beri uzun vadeli bir alçalan direnç çizgisinin altına düştü. Düşüş hareketinin devam etmesiyle Kasım 2022’de 0.05 dolar seviyesine kadar gerileyen proje, geçtiğimiz ay yılın en yüksek seviyesi olan 0.23 dolar seviyesine yükseldi.

Artışa rağmen fiyat direnç çizgisi tarafından bir kez daha reddedildi (kırmızı simge). Reddedilmesine rağmen haftalık RSI, yükseliş işareti olarak kabul edilen 50’nin üzerinde. GRT token fiyatı patlarsa, bir sonraki dirence 0,52 dolardan yükselebilir. Bu, mevcut fiyattan yüzde 244’lük bir artış anlamına gelir. Anlık olarak proje, son 24 saat içerisinde yüzde 11 değer kazandı ve 0.15 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Analist: “OCEAN’ın yükselişi sadece bir başlangıç olacak!”

Yapay zeka alanında ön plana çıkan Ocean Protocol (OCEAN), The Graph’tan farklı olarak verilerden kazanç sağlamaya odaklanıyor. Haftalık zaman dilimindeki teknik analiz, OCEAN için yükseliş görünümü veriyor. Fiyat, tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana var olan uzun vadeli alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Hızlı çıkış, başka bir yükseliş işareti olan 50’nin üzerinde bir RSI hareketi ile birleştirildi. İlk düşüşün ardından fiyat, çizgiyi geçen hafta destek olarak onayladı (yeşil simge).

Yukarı hareket devam ederse OCEAN, bir sonraki direnç seviyesinde mevcut fiyattan yüzde 185 artışla 1,10 dolar seviyesine ulaşacak. Ancak, OCEAN fiyatı bir önceki alçalan direnç çizgisinin altında kapanırsa bu durum, kırılmanın meşru olmadığı anlamına gelir ve bunu aşağı yönlü bir hareket takip eder. Bu durumda, OCEAN fiyatı 0,50 dolara düşebilir. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, anlık olarak OCEAN, 0,39 dolardan işlem görüyor.

Aktarılan veriler, hem OCEAN hem de GRT coin için olumlu bir fiyat seviyesine işaret ediyor. Uzmanlara göre bu yapay zeka coinleri yaklaşık yüzde 200 yükseliş potansiyeline sahip bulunuyor fakat, OCEAN için en yakın çapraz desteğin ve GRT için en yakın yatay desteğin altına düşmesi bu görünümü geçersiz kılabilir. Bu durumda her ikisi için de yüzde 50’nin üzerinde düşüşler gerçekleşebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Piyasa Analisti: Bu Yapay Zeka Coinleri Uçabilir!