Bugün Altcoinler Neden Düşüyor? İşte Sell-Off’un Nedeni!

Bugün Altcoinler Neden Düşüyor? İşte Sell-Off’un Nedeni!
Bugün Altcoinler Neden Düşüyor? İşte Sell-Off’un Nedeni!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto varlık alanı bugün bir düzeltme yaşadı. Özellikle, önemli altcoinler ve meme coin’ler önemli fiyat düşüşleri yaşadı. Bitcoin nispeten sabit kalmayı başardıysa da Ethereum, Solana, XRP, Dogecoin ve diğerleri satış gördü. Ayrıca piyasa gerilemesinin arkasındaki itici güçler hakkında sorulara yol açtı.

Altcoinler neden düşüyor? Sebebi balinalar mı?

Son zamanlardaki kripto fiyatlarındaki artış, özellikle Spot Ethereum ETF onayı beklentisi ve ABD seçimleri etrafındaki olumlu havaya bağlı olarak, büyük yatırımcılar arasında, genellikle balinalar olarak bilinen, kâr alma davranışını tetiklemiş gibi görünüyor. Büyük miktarda token’ı Binance’e taşıyan önemli bir Ethereum balina işlemi bu eğilimi örnekliyor. Bu, balinaların kazançlarını nakde çevirdiğini ve bu da piyasa volatilitesine yol açtığını gösteriyor. Ayrıca bireysel yatırımcıları da aynısını yapmaya teşvik ettiğini gösteriyor.

Asya’nın Dev Bankası, Altcoin Sahibi Çıktı! İşte Cüzdanı

Çok beklenen Ethereum ETF onayı, piyasa analistlerinden karışık tepkiler aldı. Bazıları Ethereum’un ETF lansmanından sonra yükselişe geçeceğini tahmin ederken, diğerleri temkinli davranıyor. ETF’nin Bitcoin ETF’leri kadar ilgi çekmemesi ve Grayscale’in Bitcoin ürünleriyle karşılaştırmalardan dolayı potansiyel dış akımlar gibi endişeler belirsizlik yaratıyor.

Meme coin çılgınlığı sönüyor mu?

Dogecoin, Shiba Inu ve Pepe Coin gibi meme coin’lerde son zamanlarda yaşanan ralli sona eriyor. Ark Invest CEO’su Cathie Wood’un meme coin ETF’lerinin yakında düzenleyici onay alması pek olası değil dediği yorumlar bu düşüşe katkıda bulunmuş olabilir. Ayrıca, meme coin fiyatları yeni zirvelere ulaştıkça, bazı yatırımcılar kâr elde etme fırsatını yakalıyor. Son bir rapor, bir balinanın önemli miktarda Pepe Coin’i önemli bir kâr için satmasını vurgulamaktadır.

ADA Coin, HBAR ve MATIC, O Meme Coin’lerin Arkasında Kaldı!

Pepe Coin gibi diğer meme coin’ler önemli kazançlar elde ederken Dogecoin (DOGE) geride kaldı. Analistler bunu, kritik bir direnç seviyesini aşamama ve genel ticaret faaliyetinde bir düşüş gibi faktörlere bağlıyor. Veriler, DOGE ile etkileşime giren günlük aktif adres ve yeni adres sayısında bir düşüş olduğunu gösteriyor. Bu da azalan ilgi ve ticaret hacmini gösteriyor.

Son zamanlarda 0,22 dolarlık bir fiyat ile 2 milyon DOGE call option satın almayı içeren bir ticaret, meme coin’in geleceği için bazı iyimserliğe işaret ediyor. Ancak, bu bahsin karlı olması için Dogecoin’in önümüzdeki birkaç hafta içinde %30’un üzerinde yükselmesi gerekiyor. Kripto pazarı şu anda yatırımcılar karışık sinyallerle boğuşurken bir oynaklık dönemi yaşıyor. Ethereum ETF için düzenleyici onay olumlu bir gelişme. Ancak etkisine ve genel yatırımcı duygusuna ilişkin endişeler devam ediyor.  

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bugün Altcoinler Neden Düşüyor? İşte Sell-Off’un Nedeni!