BUSD’dan Sonraki Bu Altcoin mi? Durdurma Emri İddiası!

BUSD'dan Sonraki Bu Altcoin mi? Durdurma Emri İddiası!
BUSD'dan Sonraki Bu Altcoin mi? Durdurma Emri İddiası!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanlarda, düzenleyicilerin odağı Bitcoin ve altcoin projelerinde gibi görünüyor. Özellikle, altcoin projeleri arasında belirli bir varlığa sabitli stablecoin’ler için çeşitli adımlar atılıyor. Geçtiğimiz gün, Binance’in stablecoin’in BUSD’nin ihraççısı Paxos’a bir Wells bildirimi gitti. Bu durum, diğer stablecoin’lere yönelik endişeleri de beraberinde getirdi. Ancak USD Coin (USDC) ihraççısı Circle, ABD dolarına sabitlenmiş stablecoin’i üzerinden bir “Wells bildirimi” aldığı yönündeki söylentileri yalanladı. İşte detaylar…

Altcoin için Wells bildirimi iddiası

14 Şubat’ta, Fox Business muhabiri Eleanor Terrett’in artık silinmiş bir tweet’i, Circle’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından, stablecoin’in kayıtsız bir menkul kıymet olması nedeniyle USDC satışını durdurma emri aldığını iddia etti. Ancak bu söylenti, Circle Pay’in baş strateji sorumlusu ve küresel politika başkanı Dante Disparte tarafından hızla reddedildi. Terrett’in tweet’inden sadece 15 dakika sonra Twitter’da yanıt veren Disparte, firmasının bir Wells Bildirimi almadığını söyledi.

BUSD'dan Altcoin Binance'e Boşaltılıyor

Bir Wells Bildirimi, SEC tarafından gönderilen ve alıcıya kurumun kendilerine karşı icra davası açmayı planladığını bildiren resmi bir bildirimdir. Circle’ın reddine yanıt olarak Terrett, “birkaç güvenilir kaynağın sözüyle gittiğini” söyledi ve hata için özür diledi.  Dante onun özrünü kabul ederek şunları ekledi:

Ne yazık ki, şu anda piyasayı bilgilendiren çok sayıda çalkantı, girdap ve söylenti var.

Circle, SEC’den bildirim almadı

Terrett’in orijinal tweet’i o zamandan beri silindi. Twitter’daki hesabı geçici olarak silindi, ancak o zamandan beri geri döndü. Binance USD ihraççısı Paxos Trust Company’nin ardından, bu hafta stablecoin ihraççılarına karşı yasal işlem korkusu arttı. BUSD, arzı federal menkul kıymetler yasaları uyarınca kaydetmediğini iddia eden bir Wells Bildirimi aldığını doğruladı. Disparte, bu haftanın başlarında Circle’ın SEC’ten USDC ile ilgili benzer bir bildirim alıp almadığı sorusuna şunları söyledi:

Circle, USDC’nin ABD para aktarım yasası uyarınca depolanmış değer olarak verilen düzenlenmiş bir kripto para birimi olduğunu iddia ediyor. Bunun gibi herhangi bir düzenleyici eylemdeki gerçekler ve koşullar, dünya çapında dolaşımda olan kripto para birimlerinin her birinin yapısal ve düzenleyici hususları gibi, hepsi farklı.

Akıllı Para 2 Altcoin Çılgınca Alıyor

Ancak BUSD’nin kendi tanıtımında da Binance USD (BUSD)’nin, Binance tarafından (Paxos ile ortaklaşa) çıkarılan, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından onaylanan ve düzenlenen, 1:1 USD destekli sabit bir coin olduğu belirtilmekte. 5 Eylül 2019’da piyasaya sürülen BUSD, doların istikrarını Blockchain teknolojisiyle birleştirmeyi hedefliyor. ERC-20 olarak yayınlanan ve BEP-2’yi destekleyen dijital bir fiat para birimidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

BUSD’dan Sonraki Bu Altcoin mi? Durdurma Emri İddiası!