Büyük Borsadan Bu 10 Altcoin İçin Delist Kararı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 4 hafta önce
1.577 görüntülenme
Büyük Borsadan 10 Altcoin Delist

Piyasanın en büyük kripto para borsalarından Bitfinex, içlerinde Mirror Protocol ve Oasis Network’ün de bulunduğu 10 altcoin için delist kararı aldı.

Bitfinex, bu 10 altcoin için delist kararı aldı

Merkezi kripto para borsası, geçtiğimiz saatlerde resmi Twitter hesabından yatırımcılar arasında yer edinmiş 10 altcoin projesini liste dışı bırakacağını bildirdi. İlgili kripto para birimleri 7 Mart’tan itibaren Bitfinex listesinden çıkarılacak. Kullanıcıların 11 Nisan tarihine kadar bu kriptolarda tüm işlemlerini sonlandırması gerekiyor. Resmi duyuruya göre, 7 Mart’tan itibaren liste dışı kalacak kripto para birimleri şu şekilde:

  1. AllianceBlock (ALBT)
  2. Anchor Protocol (ANC)
  3. Everipedia (IQ)
  4. KardiaChain (KAI)
  5. Mirror Protocol (MIR)
  6. Oxygen (OXY)
  7. Oasis Network (ROSE)
  8. BLOCKv (VEE)
  9. Xriba (XRA)
  10. Zus (ZCN)

Resmi duyuruya göre, ANC, IQ, KAI, MIR, OXY, ROSE, VEE, XRA ve ZCN için para yatırma işlemleri bugünden itibaren askıya alınacak. ALBT için para yatırma ve alım satım işlemleri  2 Şubat’ta askıya alınmıştı. Son duyuruya göre, belirtilen 10 kripto para birimi için alım satım işlemleri 7 Mart’tan itibaren kapatılıyor.

Fiyat ne durumda?

Bitfinex’in toplu delist kararı ilgili altcoin’ler üzerinde büyük bir satış dalgasını tetiklemedi. BLOCKv (VEE), yaklaşık %9’luk düşüşle en çok değer kaybedendi. Listenin diğer isimleri duyuru esnasında yatay hareket ediyor, bazıları yeşilde, bazıları %5’in altında düşüş gösterdi.

Altcoin projeleri neden delist ediliyor?

Bitfinex’in resmi duyuruda yer verdiği açıklamaya göre, “Bu karar, listelenen tüm projeleri sürekli olarak izlememizin ve listelenme niteliklerini incelememizin bir sonucu olarak alınmıştır.”

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Bitfinex daha öncede toplu bir delist kararı almıştı. 23 Şubat tarihli duyuruda SENATE/USDt, SPELL/USDt, SXX/USDt, ZRX/BTC, RBT/BTC, DAI/ETH, IOT/ETH ve ZRX/ETH işlemlerinin delist edileceği duyuruldu. Borsa, delist kararıyla ilgili olarak, “Bu çiftlerin kaldırılması, Bitfinex’teki likiditeyi pekiştirmeye ve iyileştirmeye hizmet ederek, kullanıcılarımız için daha akıcı ve optimize edilmiş bir ticaret deneyimine yol açacak” açıklamasına yer verdi.

Bitfinex’in toplu delist kararı borsalar arasında gerginliğin büyüdüğü bir dönemde geldi. Kısa süre önce, ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, BUSD’yi platformundan kaldırdığını bildirdi. Bu esnada, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance USD (BUSD) coini listelediği için Paxos’a dava açtı ve New York Finansal Hizmetler Departmanı yeni BUSD basılmasını durdurma emri verdi. Başka bir merkezi borsa Kraken, “hizmet olarak stake etme programı” nedeniyle suçlandıktan sonra kısa süre önce SEC ile anlaşmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

27 Altcoin İçin Sıcak Gelişmeler
Türklerin Sepetindeki Bu 27 Altcoin İçin Sıcak Gelişmeler! Bugün, Ethereum ve Terra Classic’in (LUNC) kırdığı tarihi rekorlardan, VeChain’in Mart ayına planlanan etkinliğine birçok önemli gelişme gündeme geldi. İşte Şubat’ın son gününden 27 altcoin için sıcak gelişmeler. Hafta sonu çöken Solana (SOL) hala belirsizliğini koruyor Binance,...
Buğra Çağlar 4 hafta önce