Büyük Gelişme Öncesi, Balinalar SHIB ve Bu Coinlere Koştu!

Emre Borsan
Emre Borsan 1 ay önce
1.714 görüntülenme
Büyük Gelişme Öncesi, Balinalar SHIB ve Bu Coinlere Koştu!

Shibarium lansmanından önce Ethereum balinaları Shiba Inu paraları satın aldıkça SHIB geliştirme faaliyeti ve yakma oranı artıyor.

Balinalar, SHIB ve bu altcoinlerin peşinde

Kripto para piyasasında hesabında yüklü miktarda token bulunduran yatırımcılara balina adı verilmektedir. Blok zinciri teknolojisi şeffaf bir yapıda olduğu için balinaların yaptığı tüm işlemler takip edilebilmektedir. Zincir üstü veri analizi yapan WhaleStats şirketi, Ethereum ekosistemindeki balinaların yeni yılda en çok satın aldıkları 5 tokeni açıklamıştır. Bu tokenler şunlardır:

  • Polygon (MATIC)
  • Shiba Inu (SHIB)
  • Curve (CRV)
  • REN
  • Chiliz (CHZ)

Polygon (MATIC), son dönemde balinaların en çok işlem açtığı altcoin olarak kayıtlara geçmiştir. Popüler olan proje aynı zamanda son haftalarda da önemli gelişmeler kaydetmiştir. Meta, 2022’nin son çeyreğinde Polygon ile bir iş birliği yaptığını duyurmuştur. Buna göre Meta’nın uygulaması olan Instagram, NFT alanında Polygon ile çalışacaktır. MATIC’in piyasa değeri 7 milyar doların üzerindedir. Bir dönem 2,92$’a kadar çıkan MATIC, şu anda 0,78$’dan işlem görmektedir. SHIB, özellikle ABD ve Türkiye gibi ülkelerde kalabalık topluluklara sahiptir. SHIB aynı zamanda Ethereum balinalarının en çok sahip olduğu altcoinler arasında da bulunuyor.

Altcoin tercihleri

Ren son dönemde gözde projeler arasında yer almaktadır. Proje, zincirler arası coin transferi için Wrap hizmeti sunmaktadır. Proje geliştiricileri şimdiye kadar 11 farklı blok zincir ağına bağlanmayı başarmışlardır. Ayrıca balinalar, DeFi platformu Curve (CRV) ve Fan Token hizmeti sunan Chiliz (CHZ) işlemlerini açtılar.

Büyük Gelişme Öncesi, Balinalar SHIB ve Bu Coinlere Koştu!

Bunlara ek olarak diğer altcoin projesi ise Chainlink (LINK). Ancak Chainlink geliştiricileri yeni bir stake programı hazırladılar. Bunun ardından balinalar ise alım satım işlemlerinde bu altcoini eskisi kadar çok kullanmamaya başladılar. Balinalar Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) arasında net bir tercih yapmış değiller. Her iki sabit para da hesaplarda eşit miktarda tutulmaktadır. Ancak işlemlerde daha çok USDC tercih edilmektedir.

Shiba Inu yanma oranı, Shibarium’dan önce yükseliyor

Shiba Inu yakma izleyicisi Shibburn, bugün atılan bir tweette Shiba Inu tokenlerinin yanma oranında büyük artış bildirdi. Son 24 saatte toplam 182.339.090 SHIB tokeni yakıldı. Shiba Inu tokenlerini dolaşımdaki arzdan çıkarmak için yapılan 11 işlem, SHIB yakmadaki büyük artışa katkıda bulundu. Shibburn web sitesine göre, yazma oranı ve işlem sayısı son birkaç gün içinde büyük ölçüde artıyor. 2 Ocak’ta 13 işlemde 159.411.895 SHIB tokeni yakıldı.

Yılbaşı gecesi bir adres, yakma adresine 297.290.339 SHIB token göndererek yakma oranının %13.198 artmasına neden oldu. Balinalar, 2023’ün başlarında beklenen Shibarium lansmanından önce geri geliyorlar. Gizemli adres, son 24 saat içinde yanan adrese yine 73.996.550 SHIB tokeni gönderdi. WhaleStats verileri, Shiba Inu tokenini Ethereum balinaları tarafından en çok satın alınan token olduğunu gösteriyor. Ayrıca Shiba Inu, son 24 saatte en iyi Ethereum balinaları arasında bir kez daha en çok kullanılan akıllı sözleşme olmuştur. Bu nedenle son günlerde Shiba Inu için geliştirme faaliyeti ve balina faaliyeti artmaktadır. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere SHIB, tüm zamanların en yüksek seviyesinden hala %90 geridedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Para Milyonerleri Parasını Bu 3 Coine Park Ediyor!
Kripto Para Milyonerleri Parasını Bu 3 Coine Park Ediyor! Kripto fiyatları 2022’de ağır kayıplar verdi, kripto milyonerleri 2023 yılında alınacak en iyi 3 kripto para önerisinde bulundular. Milyonerlerden kripto para önerileri 2023, kripto pazarını konsolide bir görünümde karşıladı. Çoğu kripto, ortalama -0,43% oranında zorlukla hareket etti....
Emre Borsan 1 ay önce