Uzman Görüşü: Büyük Karlar için Bu 3 Kripto Para Alınır!

Uzman Görüşü: Büyük Karlar için Bu 3 Kripto Para Alınır!
Uzman Görüşü: Büyük Karlar için Bu 3 Kripto Para Alınır!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasa son günlerde kırmızı renkte. Bazı rastgele meme coinleri dışında, yeşil mumları nadir görüyoruz. Ancak birileri sessizce ve yavaşça alım yapıyor. Ve bildiğimiz gibi, kriptolara olan kurumsal ilgi artıyor. Özellikle Bitcoin ve Ethereum spot ETF’lerinin onaylanması bunda büyük rol oynadı. Kurumlar güvenli oynamayı sever. Altcoinbuzz ekibinden kripto uzmanı Camille Lemmens 2024’te büyük karlar için 3 aday belirledi. Kurumların ilgi odağı olduğu için bu listede orta veya düşük sermayeli coin yok.

İlk sırada lider kripto para Bitcoin (BTC) var!

Bitcoin hiç şüphesiz sürünün lideri. İlk hamle avantajının yanı sıra güçlü temellere de sahip. Bitcoin dikizlediğinde, piyasa dinler. Bu yıl Bitcoin lehine oldukça kayda değer birkaç olay gerçekleşti. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ocak ayında Bitcoin spot ETF’leri onaylandı. Ticarete başladıklarında, BTC iki ay içinde yeni bir ATH’ye ulaştı. Şu anda, bu ATH 73.737 dolar seviyesinde bulunuyor. Mevcut fiyatı olan 61.430 dolar, ATH’den yalnızca %16,7 uzakta.

Bitcoin halving Nisan ayında gerçekleşti. Bu olay sadece her dört yılda bir gerçekleşiyor. 6 Şimdiye kadar bunu hep bir boğa koşusu takip etti. Halving, madencinin madencilik blokları için aldığı ödülleri %50 oranında azaltır. Ayrıca BTC’nin enflasyon oranını da düşürür. Dolayısıyla, Bitcoin’e ilgi gösteren kurumlarda bir artış görüyoruz. Birçoğu Bitcoin’i enflasyona karşı bir koruma olarak görüyor. Ayrıca 21 milyonluk sınırlı arzı da buna yardımcı oluyor. Yakında borsalarda bir arz şoku bekleyebilirsiniz. Bu durum BTC fiyatını daha da yukarı çekecektir.

İkinci sırada Ethereum (ETH) geliyor

Ethereum birçok nedenden ötürü sırada yer alıyor. Örneğin, piyasa değeri açısından da 2. sırada yer alıyor. Bitcoin gibi onun da spot ETF’si onaylandı. Bu 23 Mayıs’ta gerçekleşti. SEC 19b-4 formlarını onayladı. Bu, 2 aşamalı bir sürecin ilk adımı. Bu onay, anında %20’lik bir fiyat artışı sağladı. Ancak, o zamandan beri ETH yatay seyrediyor. Yine de, bu ETH spot ETF’ler işlem görmeye başladığında, talebi artıracaktır. Ethereum spot ETF’leri işlem görmeye başladığında başka bir fiyat sıçraması bekliyorum. Bu gerçekleşmeden önce SEC’in S-1 formlarını onaylaması gerekiyor. Bu ikinci adım. Bu bir ya da iki ay daha sürebilir.

Bununla birlikte, Ethereum’un da güçlü temelleri var. Ethereum, akıllı sözleşmeler sunan ilk Blockchain’di. Bu da onu DeFi’nin ön saflarına yerleştirdi. Buna karşılık, DeFi finansı dönüştürüyor. Ethereum bu konuda öncülük ediyor. Şu anda Ethereum tüm TVL’nin %60’ını elinde tutuyor. Kurumsal ilgi Ethereum için artmaya devam edecek. SEC, 8 Ethereum spot ETF’sini onayladı. Bunlar arasında BlackRock, Fidelity, VanEck ve Grayscale de bulunuyor. Alım satım başladığında, kurumsal para bu Ethereum spot ETF’lerine akmaya başlayacaktır.

Son sıradaki kripto para: API3 (API3)

API3 bir oracle. Bu, rekabetin bol olduğu hararetli bir kripto sektörü. Chainlink ya da Pyth Network bunlardan sadece birkaçı. Peki bu neden bu kadar hararetli bir sektör? Blockchain’ler dünya ile iletişim kuramaz. Bununla birlikte, hizmetlerini sunmak için hala gerçek dünya bilgilerine ihtiyaç duyarlar. İşte bu noktada oracle’lar devreye giriyor. Gördüğünüz gibi, oracle’ların oynadığı rol oldukça önemli. Şimdi bunun neden bu kadar hararetli bir kripto sektörü olduğunu da görebilirsiniz.

Kripto para

Şimdi, Chainlink’in yoğun bir şekilde biriktirildiğini gördük. Bunun nedeni önde gelen bir altyapı projesi olması. Ancak bu sektörde oracle’ların radarından kaçan bir proje varsa o da API3. Şu anda neredeyse 50 Blockchain üzerinde aktif durumda. Dolayısıyla, bu proje için bir birikim görebiliriz. API3 ile geliştiriciler bir akıllı sözleşmeye doğrudan bir dAPI ekleyebilir. API, bir Uygulama Programlama Arayüzüdür. Yazılım uygulamalarının birbirleriyle konuşmasını sağlar. Bir dAPI aynıdır, ancak merkezi değildir. API3 bunları veri akışları için kullanır. API3 ayrıca OEV ağını da tanıtmak üzere. Bu, Oracle’ın çıkarılabilir değeridir. Bu, aksi takdirde diğer taraflara gidecek olan değeri çıkarabilir. Örneğin, arbitraj veya tasfiye yoluyla. Bu, protokolleri teşvik edebilir.

Kripto para

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Uzman Görüşü: Büyük Karlar için Bu 3 Kripto Para Alınır!