Nansen CEO’su: Sıradaki Büyük Şey Bu Altcoin Piyasasında!

Nansen CEO'su: Sıradaki Büyük Şey Bu Altcoin Piyasasında!
Nansen CEO'su: Sıradaki Büyük Şey Bu Altcoin Piyasasında!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nansen CEO’suna göre, yapay zeka (AI), kripto kullanıcı deneyiminde belirgin bir şekilde yer alacak. CEO, son zamanların trendi haline gelen altcoin sektörünün geleceğine dair görüşlerini paylaştı.

“Bu altcoin sektörü endüstrisinin geleceğinde önemli bir rol oynayacak”

Nansen CEO’su Alex Svanevik, Hashing It Out’a yapay zekanın kripto endüstrisinin geleceğinde önemli bir rol oynayacağına inandığını söylüyor. Kripto endüstrisi daha fazla kullanıcıyı cezbettiğinden, geliştiriciler, çoğu yeni kullanıcı için büyük bir sıkıntı noktası olan kullanıcı deneyimini iyileştirmeye odaklanıyor. Yapay Zeka, genellikle insanların kriptoyu kullanma ve kripto ile etkileşim kurma şeklini geliştirebilecek bir teknoloji olarak görüldü. Hashing It Out’un son bölümünde, AI’nın kripto ile entegrasyonu uzun uzadıya tartışıldı.

Elisha Owusu Akyaw, Hashing It Out’un 8. Bölümünde Nansen CEO’su Alex Svanevik ile on-chain verilerin önemi ve kriptoda yapay zeka kullanımı hakkında röportaj yaptı. Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere, yapay zekanın devraldığı anlatı, OpenAI’nin ve ChatGPT gibi uygulamaların popülaritesi ile yoğunlaştı. Trend ayrıca, yapay zeka ile ilgili altcoin projeleriyle ilişkili tokenlerde bir fiyat artışına tanık olan kripto endüstrisine de yayıldı. Svanevik, AI’nın kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştirecek şekilde kripto para birimi uygulamalarına entegre edileceğinden emin.

Altcoin
Piyasa değerine göre en büyük yapay zeka coinleri / Kaynak: CoinMarketCap

ChatGPT’yi entegre eden Bing’e benzer şekilde, birkaç on-chain kripto veri platformunun, kullanıcıların bilgileri daha kolay bulmasına yardımcı olmak için AI kullanacağını açıkladı. Nansen CEO’suna göre, platformların kullanıcılara gösterdiği sonuçların çoğu, şu anda yapay zeka ile insan tarafından okunabilir içeriğe dönüştürülebilen önemli çalışmalar gerektiriyor.

Svanevik’e göre rezerve kanıtı yararlı, ancak yetersiz

2022’de birkaç kripto para platformu iflas ettikten sonra kurumlar, son kullanıcılarına şeffaflık sağlamak için ‘rezerve kanıtı’ adlı yeni bir standardı benimsedi. Bu da tartışmalara yol açtı. Svanevik, rezerv kanıtının veya rezerv şeffaflığının yararlı olduğuna inanıyor. Bununla birlikte, rezerv kanıtı ve borç kanıtının bir kombinasyonu yoluyla yapılabilecek ‘ödeme gücü kanıtı’ adını verdiği şeyi de göstermedikçe bunun yeterli olmadığını düşünüyor.

Yine de Svanevik, Twitter’da rezervlerin kanıtlanmasının yararsız olduğunu söylüyor. Çünkü ödeme gücünün doğrulanamayacağı şeklindeki popüler sonucun yanlış olduğunu, kullanıcıların, borsaların ve borç verme platformlarının on-chain veriler aracılığıyla para yatırmanın nasıl yönetildiğine dair daha fazla bilgiye sahip olması durumunda geçen yılki çöküşlerin birçoğunun önlenebileceğini savunuyor. Ayrıca, düzenleyicilerin on-chain verileri yakından izlemeleri halinde daha verimli olacağını da sözlerine ekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Nansen CEO’su: Sıradaki Büyük Şey Bu Altcoin Piyasasında!