Calvaria Oyna-Kazan Ekosisteminde Devrim Yapmaya Hazırlanıyor (Sponsorlu)

Kriptokoin
Kriptokoin 2 hafta önce
120 görüntülenme
10x Yapabilecek En İyi Oyna-Kazan Kart OyunuCalvaria Projesi: Calvaria

Hemen herkesin bildiği üzere geleneksel video oyunlarını yapan ekibin amacı, oyuncudan olabildiğince fazla miktarda gelir elde etmektir. Oyunculara yalnızca belirli temel özellikler sunulur ve oyunda ilerlemeleri için para harcamaları teşvik edilir. Popülaritesi artan Oyna-Kazan (P2E) oyunları mekaniği ise bu şekilde işlemiyor. 

Blok zinciri teknolojilerini kullanan Oyna-Kazan ekosisteminde oyuncular, bu oyunların bir parçası olarak konumlanıyor ve başarı elde ettikçe değerli oyun coinleri kazanma şansı yakalıyor. 

Pek çok Metaverse ve NFT tabanlı oyun projesi, bahsettiğimiz Oyna-Kazan mekanizmasını kullanarak kullanıcıların oynadıkça oyun coinleri kazanmasını ve bu tokenler ile bir dizi işlem yapmasını destekliyor. Oyuncular biriktirdikleri bu oyun coinlerini dilediğinde itibari para birimlerine bile dönüştürebiliyor.

Oyna-Kazan oyunlarının bu bakış açısıyla, kullanıcıların parasını almaya çalışan ‘öde-kazan ‘ (P2W) sistemli oyunlar karşısında çok daha fazla tercih edilmesine şaşırmamak gerekiyor. Nitekim Oyna-Kazan sisteminde oyuncular hem eğlenceli vakit geçiriyor hem de geçirdikleri vakit ve geliştirdikleri stratejiler karşılığında para kazanma fırsatı elde ediyor.

Kripto sektörüne yatırım yapmak isteyen yatırımcılar, gelecek vadeden oyna-kazan oyunları ve oyun coinlerine büyük ilgi gösteriyor. Sayısı hızla artan Oyna-Kazan projeleri arasında bu aralar en çok dikkat çeken isimlerin başında ise Calvaria Oyna-Kazan NFT savaş kartı oyunu geliyor. Kıyasıya rekabet, gerçeküstü bir evren tasarımı, oynadıkça kazandıran mekaniği ve kullanıcılara dağıttığı oyun coinleri ile Calvaria, gelecekte adından daha çok bahsettirecek gibi görünüyor. 

Calvaria: Duels of Eternity Nasıl Oynanır?

Oyna-Kazan oyunları arasında devrim yapmaya hazırlanan Calvaria projesinin ana oyunu Duels of Eternity, gerçekçi grafikleriyle kullanıcılarına ölümden sonraki yaşamın kapılarını açıyor ve Meksika mitolojisinden ilham alan bir dünya vadediyor.

Duels of Eternity’de oyuncuların her biri benzersiz yetenek setlerine sahip ve farklı karakterleri temsil eden NFT kartları kullanarak savaşa katılabiliyor. Bu oyun içerisinde oyuncular, karmaşık stratejiler ve taktikler geliştirerek rakiplerini yenmeyi ve birbirinden değerli ödülleri kazanmaya çalışıyor.

Her bir oyuncu, NFT kartları kullanarak karakterini yükseltebiliyor ve rakibine karşı savaşta üstünlük elde edebiliyor. 

Oyun, her bir oyuncunun oyun içi kaynaklara gerçekten sahip olmasını sağlayacak şekilde tasarlandığından kullanıcılar, bu kaynakları oyun oynayarak veya oyun ekosistemine yatırım yaparak kazanabiliyor. 

Calvaria: Duels of Eternity’de farklı oyun modları bulunuyor ve bu çeşitli rekabeti türleri oynamayı daha da eğlenceli hale getiriyor. Oyna-Kazan oyunları arasından sıyrılan Calvaria projesi ekibi, oyuncuların birbiriyle rekabet edebileceği, sezonluk turnuvalara katılabileceği, dilerse tek oyunculu bir şekilde oyunu oynayabileceği ve tüm bunları yaparken oyun coinleri kazanabileceği bir evren inşa ediyor.

Calvaria’nın toplam iki adet tokeni vardır. Bunlardan ilki oyun ekosisteminin ana tokeni olan RIA ve oyun içi satın almalar ve para kazanmak gibi özelliklerde yararlanılan eRIA (Kazanılmış RIA) token bulunuyor.

Oyuncular elde ettikleri başarılar karşısında projenin oyun coinlerini kazanma fırsatı yakalıyor.

Calvaria: Duels of Eternity’nin Diğer Oyna-Kazan Oyunları İle Farkı Ne?

Oyna-Kazan oyunları listesi bu kadar kalabalıkken hangi özellikleri ile Calvaria: Duels of Eternity ön plana çıkmayı hedefliyor? Bu soruya proje ekibi birkaç farklı başlık altında yanıt veriyor.

Oyuncuların rakiplerini yenmek için benzersiz stratejiler oluşturmasını isteyen oyun mekaniği, oyuncular arasında adeta bağımlılık yaratıyor. Nitekim her oyuncu kendi stratejisi ile benzersiz bir şekilde rakiplerinin karşısına çıkıyor. Özgün NFT kartların varlığı sayesinde mümkün olan bu özellik ile kullanıcılar, çeşitli yükseltmeler kazanabiliyor ve rakiplerini mağlup etme ihtimalini yükseltebiliyor.

Oyuncuların sadece oyun oynayarak para kazanabilmesi amacıyla geliştirilen Calvaria: Duels of Eternity, gelecekte en popüler kripto oyunu olma şansına sahip. Üstelik oyuncular oyunda elde ettikleri kaynakların %100 mülkiyetine de sahip oluyor. NFT kart destekleri ve yükseltmeler gibi neredeyse tüm oyun kaynakları doğrudan kullanıcının kendisine ait oluyor.

Proje ekibine göre bu durum Calvaria projesinin gerçek ekonomik özgürlük sağladığının kanıtı olarak gösteriliyor. Nitekim oyuncular elde ettikleri oyun kaynaklarını dilerse ikincil piyasalarda satabiliyor ve çeşitli üçüncü parti merkeziyetsiz uygulamalarda kullanabiliyor.

Proje ekibi RIA ve eRIA isimli oyun coinleri ile yalnızca oyun oynamanın değil yatırım yapmanın da desteklendiğini dile getiriyor.

Calvaria projesini diğer Oyna-Kazan oyunları ile farklarından birinin de staking platformu olduğu söyleniyor. Devreye alınacak staking platformu ile güçlü bir oyun topluluğu yaratılması ve ekonomik istikrarın sağlanması planlanıyor. Staking özelliğinin Calvaria yatırımcılarına pasif gelir elde etme imkanı sunması amaçlanıyor. Merkeziyetsiz bir yapı olarak inşa edilen Calvaria ekosisteminin geleceğinin de RIA token sahibi yatırımcılara bırakılacağı belirtiliyor.

Oyun ekonomisinin ileriki dönemlerde ekstra oyun modları, büyük ödüllü e-spor etkinlikleri, sınırlı sayıda yaratılan NFT koleksiyonları, turnuva derecelendirme sistemlerinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi ile desteklenmesi hedefleniyor. 

Projenin sonraki aşamalarında devreye alınması planlanan kart kiralama özelliğinin de projeye gösterilen ilginin sebepleri arasında yer aldığı belirtiliyor.

Gelecek Vadeden Oyun Coinleri Listesinin Gözdesi RIA Token

Oyna-Kazan oyunları arasında dikkat çeken Calvaria projesinin native tokeni olan RIA token de gelecek vadeden oyun coinleri listesinin favorilerinden biri olarak görülüyor. 

Oyuncuları Duels of Eternity evreninin bir parçası olarak hissettirmenin yanı sıra RIA token, yatırımcılara kazançlı bir yatırım yapma imkanı da sunuyor. 

Projenin native tokeni RIA tokenin toplamda 1 milyar adet arzı bulunuyor ve an itibarıyla bu arzın yüzde 30’una tekabül eden 300 milyon adet RIA token ön satış etkinliği ile yatırımcıların beğenisine sunuluyor. 

Projenin erken dönem yatırımcıları ön satış etkinliğine katılarak gelecek vadeden oyun coinleri arasında yer alan RIA tokene yatırım yapabiliyor. 

RIA token ön satış etkinliğinde toplamda 10 aşama bulunuyor ve her bir aşamada belirli sayıda RIA token satılıyor. Her aşama bitiminde yeni bir dilime geçiliyor ve RIA token fiyatı bir önceki dilimden 0,05 dolar daha pahalı olacak şekilde satışa sunuluyor.

Ekim ayında 0,01 dolar karşılığında yatırımcılara sunulan RIA tokeni güncel olarak dördüncü aşamada yatırımcılara 0,025 dolardan sunuluyor. Henüz yatırım yapmadıysanız güncel aşamadan yatırım yapmanız gayet mantıklı olacaktır. Çünkü, eğer biraz daha düşünme kararı alırsanız son aşamada 0,055 dolar karşılığından tokeni satın almak zorunda kalabilirsiniz.

Tüm ön satış etkinliklerinde olduğu gibi yatırım yapılabilecek minimum bir miktar bulunuyor. Calvaria yatırımcıları en az 1000 adet RIA token satın alarak geleceğin en popüler oyun coinleri arasında yerini alması beklenen Calvaria RIA token ön satış etkinliğine katılabiliyor. Güncel dördüncü aşamada minimum 25 dolara RIA yatırımcısı olabilirsiniz.

Calvaria Projesi Yatırımcıları Kripto Dünyasına Davet Ediyor

Oyna-kazan oyunları arasında dikkat çeken Calvaria’nın proje ekibi, her kesimden kullanıcının kripto dünyasına adım atmasına yardımcı olmayı hedefliyor. Bu misyon ile geliştirilen Calvaria projesinin ön satış etkinliğindeki RIA token fiyatları da erişilebilir tutuluyor ve böylece bireysel yatırımcılar olabildiğince destekleniyor.

Gelecek vadeden oyun coinleri arasında dikkat çeken Calvaria: Duels of Eternity oyunu piyasaya sürüldüğünde benzersiz ve sınırlı sayıdaki NFT’ler arasından en iyilerini seçme şansı bulacak olan RIA token sahipleri, bu NFT’leri yalnızca oyun içindeki karakterlerini geliştirmek ve oyunu oynamak için kullanmayacak. 

Calvaria NFT’leri diğer pek çok kripto oyun projesinde olduğu gibi kullanıcıların gerçek mülkiyetinde olacağından oyuncular, bu NFT’leri devreye alınacak Calvaria NFT pazar yerinde satışa sunabilecek. 

Ek olarak oyuncuların daha fazla para kazanmak ve ödül almak için NFT kartlar ile sahip oldukları kahramanlarını yükseltme ihtiyacı duyması sebebiyle Calvaria NFT’leri, kullanıcılardan daha çok talep görecek ve fiyatları da ilk döneme nazaran ciddi oranda artış gösterecek. 

Bu yenilikçi oyun piyasaya sürüldüğünde hangi yatırımcının elinde daha fazla sayıda RIA token bulunuyorsa o yatırımcı en iyi kartları satın alma fırsatı yakalacak. Halen devam eden ön satış etkinliğinde yatırımcıların muhtemelen bu sebeple hızlı hareket ettiği düşünülüyor.

RIA token ön satış etkinliğine gösterilen ilginin bu derece yoğun olması ve RIA tokenlerin hızla tükenmesi, yatırımcıların NFT’lere ve projeye olan ilgisini gözler önüne seriyor. 

Sorumluluk reddi: Bu bir sponsorlu içerik ve basın bülteni olup burada yazılanlar Kriptokoin.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır. Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dünyaca Ünlü Fon, Bu Kripto Parayı Bilançosuna Koydu!
Dünyaca Ünlü Fon, Bu Kripto Parayı Bilançosuna Koydu! Ünlü bir fon olan Emerald Finance & Banking Innovation Fund, en büyük kripto para birimine yönelik bir “tröst” olan Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) yatırımlarını açıkladı. İşte detaylar… Ünlü fondan kripto para yatırımı Emerald Finance & Banking Innovation...
Aslı Dinçer 2 hafta önce