Bu Camiye Bitcoin ve Ethereum İle Bağış Yapmak Mümkün

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Londra’da bir cami bağışları nakit para ile olduğu gibi kripto paralar ile de kabul ediyor. Şimdiye kadarki tablo ise oldukça başarılı. Caminin kripto para ile topladığı bağışlar nakit bağışların dört katından daha fazla.

Batı Londra’daki Shacklewell Lane camisi bağış için kripto para birimlerini de kabul etme kararı aldı.

Karar başta şüphe ile karşılansa da cami imamı Erkin Güney kripto paraların zaman içerisinde daha iyi hale geleceği düşüncesinde. Ayrıca Güney cemaatten birçok kişinin elinde kripto para tuttuğunu bildiğini de söylüyor.

Bir Kişiden 21 Bin TL’lik Bağış

Cami yeni bağış metodunu uygulamak için Londra’lı bir blokzincir firması Combo Innovations ile ortaklık kurdu. Bu girişim ile cami şimdiye kadar Bitcoin ve Ethereum olarak tamı tamına 14.000£ (yaklaşık 88 bin Türk Lirası) topladı. Nakit olarak toplanan yardım miktarı ise 3.460£ (yaklaşık 21 bin Türk Lirası).

Cami için toplanan kripto bağışları için toplamda 24 kişi katkıda bulundu. Bir kişi yalnızca kendi başına yaklaşık 33 Bin Türk Lirasına tekabül eden 5200 £ yardımda bulundu.

Combo Innovation kripto para ile cami için bağışta bulunulması girişimini şu şekilde değerlendirdi:

“Umarım ki diğer camiler ve hayır kurumları da bu yeni yardım toplama metodunu tercih ederler. Gelecekte daha fazla kurumun bu yolu takip edeceğini düşünüyoruz.”

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

Bu Camiye Bitcoin ve Ethereum İle Bağış Yapmak Mümkün