Reklamı kapat

Bu Camiye Bitcoin ve Ethereum İle Bağış Yapmak Mümkün

Mert Kaya
Mert Kaya 18 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Londra’da bir cami bağışları nakit para ile olduğu gibi kripto paralar ile de kabul ediyor. Şimdiye kadarki tablo ise oldukça başarılı. Caminin kripto para ile topladığı bağışlar nakit bağışların dört katından daha fazla.

Batı Londra’daki Shacklewell Lane camisi bağış için kripto para birimlerini de kabul etme kararı aldı.

Karar başta şüphe ile karşılansa da cami imamı Erkin Güney kripto paraların zaman içerisinde daha iyi hale geleceği düşüncesinde. Ayrıca Güney cemaatten birçok kişinin elinde kripto para tuttuğunu bildiğini de söylüyor.

Bir Kişiden 21 Bin TL’lik Bağış

Cami yeni bağış metodunu uygulamak için Londra’lı bir blokzincir firması Combo Innovations ile ortaklık kurdu. Bu girişim ile cami şimdiye kadar Bitcoin ve Ethereum olarak tamı tamına 14.000£ (yaklaşık 88 bin Türk Lirası) topladı. Nakit olarak toplanan yardım miktarı ise 3.460£ (yaklaşık 21 bin Türk Lirası).

Cami için toplanan kripto bağışları için toplamda 24 kişi katkıda bulundu. Bir kişi yalnızca kendi başına yaklaşık 33 Bin Türk Lirasına tekabül eden 5200 £ yardımda bulundu.

Combo Innovation kripto para ile cami için bağışta bulunulması girişimini şu şekilde değerlendirdi:

“Umarım ki diğer camiler ve hayır kurumları da bu yeni yardım toplama metodunu tercih ederler. Gelecekte daha fazla kurumun bu yolu takip edeceğini düşünüyoruz.”

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Wall Street: Bitcoin Kripto Yatırımcıları İçin En İyi Bahis Bitcoin’in fiyatı Haziran ayında 6.000 doların altına düştü ve bu da 2018’de Aralık 2017’de kaydedilen 19.500 dolarlık rekor seviyesinden yaklaşık % 60’lık bir kayba yol açtı. Ancak, son zamanlarda yaşanan düşüş, bazı kripto tüccarlarının güvenini azaltmadı. Bu...
İmge Açıkbaş 18 Temmuz 2018