Reklamı kapat

Analistlerden Can Sıkan Dogecoin Tahminleri: Haftaya…

269 görüntülenme
Analistlerden Can Sıkan Dogecoin Tahminleri: Haftaya…

En büyük meme kripto para birimi olan Dogecoin (DOGE), FTX-Alameda krizinde toparlanmaya başladı. Popüler memecoin bir gecede yüzde 2 kazanç sağladı. Ancak, kripto para analistleri Dogecoin fiyatındaki düşüşün devam edebileceğin söylüyor.

Dogecoin düşüş yaşarken, Dogechain yeni duyuru yayınladı

DOGE fiyatı gerilemeye devam ediyor. Bununla birlikte Dogechain (DC) , Kasım 2022’nin ikinci haftasında topluluk üyeleri için yerel staking’in kullanılabileceğini duyurusu yayınladı. Duyuruda ağı daha güvenli bir hale getirmek ve üzerine düşeni yapmak isteyen topluluk üyeleri katılabileceği bildirildi. Twitter üzerinden gerçekleştirilen gönderide, Dogechain’in bazı yatırımcıların tanıdık olmadığı benzersiz bir iş modeli uyguladığını açıklıyor. Bununla birlikte ekip, Dogechain ekosisteminde stake yapmanın etkilerini açıkladı.

Dogechain, veDC adlı bir oy emanet staking modeli kullandığını duyurdu. Dogechain token’ları, doğrulayıcılarla doğrudan stake edilemez. Bunun yerine, kullanıcıların staking için veDC token’ların ihtiyacı olacak. DC’nin veDC dolabında kilitlenmesiyle, kullanıcılar veDC tokena sahip olacak. Kilitlenme süresinin ise ne kadar uzun olursa, kullanıcı o kadar fazla veDC’ye sahip olacağı belirtiliyor.

DC’nin daha güvenli hale gelmesi planlanıyor

Kilitli Dogechain token’ları, zaman kilidi süresi dolduktan sonra alınabilecek. Bununla birlikte ekip, staking ödüllerinin likit olduğunu ve bir kullanıcı tarafından talep edildiği anda açılabileceğini söylüyor. Zaman kilidi tamalandığında, kullanıcıların veDC’yi yakıma gönderebilecekleri belirtilmektedir. Geliştiriciler, bunun sonucunda DC token’ların kurtarılabileceğini söylüyor.

Dogechain’de iki kilit oyuncu, doğrulayıcılar ve yetki verenlerdir. Doğrulayıcılar önceden belirlenmiş miktarda token adedini paylaştırır. Yetki verenler ise token’ları seçtikleri doğrulayıcıya devreder. Belirtilenlere göre bu durum, Dogechain’in daha da güvenli hale gelmesine yardımcı olacak.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; Dogechain’de gelişmeler yaşanırken, analistler DOGE’a dikkat çekiyor. Kripto para analistlerine göre Dogecoin fiyatının düşüşe devam etmesi muhtemel. Önde gelen meme coin projesi Dogecoin (DOGE), son düşüşünden kaynaklı olarak paniğe neden oldu. FTX krizinden dolayı düşüş yaşayan kripto para birimlerinden biri oldu. Kripto para analisti Michael Fasogban, Dogecoin fiyat trendini değerlendirdi. Analiste göre DOGE fiyatındaki son düşüş, fiyatı 0,071 dolar destek seviyesine kadar götürebilme potansiyeline sahip.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından yükseliş yaşayan DOGE’un, yeniden ne zaman yükseleceği ise merak konusu. Ancak, FTX’te yaşananlar bir süre daha tüm kripto para birimlerinde düşüşü sürdürecek gibi görünmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

3 Başarılı Bitcoin Analisti: Bu Tarihe Kadar Yükseliş Yok!
3 Başarılı Bitcoin Analisti: Bu Tarihe Kadar Yükseliş Yok! Geride bıraktığımız hafta kripto para piyasası için ciddi kayıplara neden oldu. FTX’te yaşanan likidite krizi, başta Bitcoin olmak üzere kripto para birimleri düşüşler yaşandı. Popüler analist Nicholas Merten, Bitcoin (BTC) ve FTX’le ilişkili kuruluşlarla ilgili bir öngörüde...
Nazlı Öykü Deniz 2 hafta önce