Reklamı kapat

Carbon Nedir? CRBN Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 6 gün önce
0 görüntülenme
Carbon Nedir? CRBN Ne İşe Yarar?

Carbon nedir? Blockchain teknolojisini kullanan Carbon (CRBN), tamamen şifreli bir P2E oyun ve sosyalleşme platformudur. Kriptokoin.com olarak bu makalede Carbon nedir, ne sunar, CRBN nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcılar tarafından merak edilen soruları yanıtladık. Gelin merkeziyetsiz sosyal medya, oyun ve NFT gibi alanlarda hizmet veren bu projeyi birlikte inceleyelim.

Carbon nedir?

Carbon platformu, Ethereum, BNB Chain ve Polygon ağları üzerinde yer alan, çok zincirli bir Blockchain projesidir. Bu proje, kullanıcılara oyna-kazan (P2E) oyunlar dahil olmak üzere bir dizi özellik sunar. Temelde şifreli iletişim, dağıtık sosyal medya, veri depolama gibi alanlarda hizmet verir. Bununla birlikte platform, tamamen merkeziyetsiz bir şekilde çalışır. Buna göre merkezi bir şirket veya ekip tarafından yönetilmez. Tüm ağ, dünyanın dört bir tarafındaki kullanıcılar tarafından yönetilmekte ve sürdürülmektedir.

Carbon, Blockchain alanının her şey dahil platformu olmayı hedeflemektedir. Projeye göre mevcut olarak projeler, çoğunlukla Blockchain alanının belirli bir ürününe yönelmektedir. Bu nedenle kullanıcılar, birden fazla platformu kullanmak zorunda kalmaktadır. Kripto paraları barındırmak için MetaMask ve merkeziyetsiz sosyal medya için Steem’e erişmektedirler. Buna bir çözüm arayan proje, tüm özellikleri barındıran, kripto tabanlı tek bir sosyal platform yaratmıştır. Ethereum tabanlı ve şifreli bu platformda hem geliştiriciler hem de kullanıcılar vakit geçirmektedir.

Carbon ne sunar?

Carbon, diğer popüler ağların en iyi yönlerini içeren tipik bir sosyal medya platformu sunar. Kullanıcılar, bu uygulama içinde takipçi kazanabilmekte ve trendleri takip edebilmektedir. Bununla birlikte platform, merkeziyetsiz ve Blockchain tabanlı olduğu için Twitter gibi sosyal medyalardan farklıdır. Özel reklam algoritmaları veya kişisel veri ihlalleri yoktur. Sosyal medyaya ek olarak CRBN, şifreli mesajlaşma, kripto portföy yönetimi ve takibi gibi hizmetler de sunar. Platformda yüksek puan kazanan kullanıcılar, ödüller kazanır.

Bunlara ek olarak platform, son yıllarda oyna-kazan (P2E) oyunlara yöneltmiştir. Mevcut olarak Carbon’un üç adet Blockchain tabanlı oyunu mevcuttur. Bu oyunlarda kullanıcılar, çeşitli görevleri yerine getirebilmekte ve gelişebilmektedir. Ayrıca ekosistemin NFT’lerini oyunlara entegre ederek kullanmaları da mümkündür. Oyunlarda başarı elde eden, gelişen, vakit geçiren ve görevleri tamamlayan kullanıcılar, kripto para şeklinde ödüller alır.

CRBN nedir? Ne işe yarar?

CRBN, Carbon platformunun arkasındaki yerel kripto para birimidir. Çok zincirli bu kripto para ERC-20 ve BEP-20 gibi farklı Blockchain kontratlarıyla çalışabilmektedir. Kullanıcılar, bu kripto para ile sosyal medya platformu içinde reklam verebilmektedir. Ayrıca takip ettikleri diğer içerik üreticilere bağışta bulunma, oyun yarışlarına girme, ücretli kanallarla gizlilik içinde mesajlaşma ve diğer birçok özellik bu kripto parayla yapılan ödemeler ile çalışır. Bununla birlikte kullanıcılar, oyunlarda başarı elde ettiklerinde ödülleri CRBN şeklinde alırlar.

Carbon nedir? CRBN nasıl alınır?

Carbon satın almak isteyen kullanıcılar, kripto parayı listeleyen Gate.io, PancakeSwap ve QuickSwap gibi borsalara erişmelidir. Bu borsalara erişen yatırımcılar, üye olup cüzdanlarına para aktararak kripto parayı satın almak için emir verebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

STRAKS Nedir? STAK Ne İşe Yarar?
STRAKS Nedir? STAK Ne İşe Yarar? STRAKS nedir? STRAKS (STAK), E-ticaret alanında odaklanan, merkeziyetsiz ve açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede STRAKS’ı inceleyeceğiz. Ayrıca yatırımcılar arasında merak konusu olan STRAKS nedir, STAK ne işe yarar, nasıl alınır gibi soruları...
Emre Borsan 6 gün önce