Carbon Utility Token Nedir? CUT Ne İşe Yarar?

Carbon Utility Token Nedir? CUT Ne İşe Yarar?
Carbon Utility Token Nedir? CUT Ne İşe Yarar?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Carbon Utility Token nedir? Carbon Utility Token (CUT), iklim değişikliği ile mücadele etme amacıyla ortaya çıkan bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Carbon Utility Token nedir, ne sunar, CUT coin nedir, ne işe yarar ve nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin küresel iklim değişikliği için bir Blockchain çözümü olan bu projeyi birlikte inceleyelim.

Carbon Utility Token nedir?

Carbon Utility Token (CUT), sertifikalı Karbon dengeleme çalışmaları için Blockchain teknolojisini kullanan bir tokendir. Bu token, halka açık bir defter sunmak için Blockchain’deki güven ve değişmezliği kullanır. Ekosistem içerisinde karbon offsetleri için bir havuz bulunmaktadır. Bu havuz, atmosfere giren zararlı sera gazı emisyonlarının azaltılması amacıyla oluşturulmuştur. Karbon offset havuzu, herhangi bir faaliyetin tam veya kısmi karbon ayak izini dengelemektedir. Havuzlar, eşler arası transfer gibi bir dizi özelliğe de sahiptir.

CUT, karbon offset üreticileri ve tüketicileri için şeffaf bir Blockchain destekli teknoloji oluşturur. Böylece, anlamlı ve uzun süreli olumlu çevresel etki yaratmaya yardımcı olur. Ağ, CUT tokenleri aracılığıyla offsetleri tokenize eder. Ayrıca ağ, bu karbon ayak izini azaltan teknolojiyi pozitif yeşil enerji çalışmalarıyla birleştirir. Carbon Utility Token içerisindeki her offset, ISO, CDM, ETS, VCR gibi uluslararası doğrulayıcılar tarafından kontrol edilmektedir.

CUT nedir? Ne işe yarar?

CUT, Carbon Utility Token’in kısaltmasıdır. Bu kripto para birimi Ethereum ağı üzerine ERC-20 akıllı kontratıyla inşa edilen bir dApp’tir. Bu dApp, Ethereum ağı üzerinde kendi özel akıllı sözleşmesini geliştirmiştir. CUT’ın bu akıllı sözleşmesi, karbon offsetlerinin akışının kaydedilmesini, izlenmesini ve doğrulanmasını sağlar. Platform içerisinde basılan her CUT tokenin karşılığında proje havuzunda toplanan bir karbon offseti oluşturulur.

Proje havuzu, CUT operatörü tarafından oluşturulan ve gerçek dünya sertifikalı bir karbon offset satın alımıyla bağlantılı projeden oluşur. Basılan her CUT, bu projelerden biriyle doğrudan bağlantılıdır. Ayrıca, CUT’lar, artan bir karbon hacmini temsil edecek şekilde büyür. Potansiyeli dolduğunda token, ortadan kaldırılmaktadır. Sonuç olarak CUT, şirketlerin ve insanların karbon emisyonlarını azaltmasını sağlayan bir yeşil token olarak hizmet verir.

Carbon Utility Token nedir? CUT nasıl alınır?

Carbon Utiltiy Token mevcut olarak çeşitli kripto para borsalarında listelenen bir ERC-20 tokenidir. CUT coin’i satın almak isteyen yatırımcıların bu kapsamda Bittrex, BitGlobal ve Uniswap gibi borsalara erişmesi gerekir. Bunu yapmalarının ardından kullanıcılar, bir hesap oluşturmalı ve oluşturdukları hesabı doğrulamalılar. Böylece, cüzdanlarına para yatırabilirler. Cüzdanlarına para yatıranlar, CUT için alım emri vererek tokeni satın alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Carbon Utility Token Nedir? CUT Ne İşe Yarar?