Reklamı kapat

Cardano (ADA) İçin 2 Büyük Haber: Tarih de Açıklandı!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
6 görüntülenme
Cardano (ADA) İçin 2 Büyük Haber: Tarih de Açıklandı!

EMURGO, 2023 yılının 1. Çeyreğinde Cardano ekosisteminin ilk USD destekli stablecoin’ini piyasaya sürme planlarını duyurdu. ADA kurucusu Charles Hoskinson, yeni veri koruma tabanlı Blockchain’i açıkladı.

Cardano’da başlatılan ilk USD destekli stablecoin

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Blockchain teknoloji şirketi ve Cardano EMURGO’nun resmi ticari kolu, kısa bir süre önce Cardano ekosisteminde ‘USDA’ olarak adlandırılan stablecoin’i tanıttı. Şirket, ilk ABD doları destekli stablecoin’ini  2023’ün ilk çeyreğinde piyasaya sürmeyi planlıyor. Ayrıca, yasal düzenlemelere tam uyumlu oalcağını belirtiyor. Stablecoin’in anacı, kripto para alanındaki yatırımcılara ve işletmelere, kriptodaki oynaklıklara dirençli Cardano protokolünde tamamen itibari para destekli bir varlık tutma fırsatı sağlamak.

EMURGO, Cuma günü resmi bir duyuru yaptı. Buna göre, USDA’yı Anzens platformunda kurmayı planlıyor. Anzens ürün paketi, müşterilere borç verme ve ödünç alma hizmetleri sağlıyor. Ayrıca, dApp’ler ile geleneksel finansa özgü protokoller arasında köprüler kuruyor. Bunlara benzer protokol üzerinde geniş bir hizmet yelpazesi hizmeti veriyor. Böylece, ADA tabanlı varlıkların benimsenmesini teşvik etmeyi amaçlıyor.

Cardano

EMURGO, USDA’nın düzenlemelere tam olarak uyacağını söylüyor. Ayrıca, düşük maliyetli işlemler ve on-chain yerleşimler için yüksek verim vaat eden Cardano Blockchain’e bağlı olması nedeniyle diğerlerinden öne çıkacağını belirtiyor. Ayrıca EMURGO, nakit mevduatların saklanmasını sağlamak için ABD merkezli düzenlenmiş bir finansal kuruluşla ortaklık kurdu. EMURGO FinTech Genel Müdürü Vineeth Bhuvanagiri, geliştirme hakkında şunları söyledi:

Cardano ekosistemi, gerçek dünya uygulamalarını getirme ahlakı üzerine inşa edildi. Tamamen itibari para destekli, mevzuata uyumlu bir stablecoin, topluluğumuzun geleceğini gerçekleştirmede bir sonraki adım olacak.

Cardano ekosistemine yeni bir proje geliyor

Charles Hoskinson, Midnight adlı yeni bir Cardano projesini açıkladı. Proje, geliştiriciler ve insanlık için tasarlanmış veri koruma tabanlı bir Blockchain. Hoskinson, projeyi devam eden Cardano IO ScotFest: The Age of Voltaire’de duyurdu. Ayrıca gelişmeyi Twitter hesabından paylaştı.

Midnight, hassas kişisel ve ticari verilerin korunmasına yardımcı olan veri koruma tabanlı bir Blockchain. Proje, hassas ticari ve kişisel verileri koruyarak bireylerin, geliştiricilerin ve firmaların temel özgürlüklerinin korunmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. Resmi Midnight web sitesi, şu acıkamaya yer veriyor:

Midnight, geliştiricilerin Typescript’ten başlayarak birçok programlama dilini kullanmasına, veri koruma öncelikli DApp’leri hızlı bir şekilde oluşturmasına ve dağıtmasına olanak tanıyacak. Böylece, şirketlerin görev açısından kritik bilgileri sızıntı veya sansür korkusu olmadan paylaşması mümkün olacak.

IOHK’ya göre Midnight şu anda geliştirme aşamasında. IOG, geliştirme ilerledikçe proje hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacağını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Thecryptobasic

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Türklerin Para Koyduğu Altcoin'de Büyük Gelişme!
Türklerin Para Koyduğu Altcoin’de Büyük Gelişme! Çöktükten sonra küllerinden doğan ve Türk kripto para yatırımcılarının da tercihi bir altcoin olan Terra (LUNA) için yeni haberler var. Buna göre, ‘Alliance‘ adlı Cosmos SDK, Blockchain’ler arasında ekonomik ittifaklar oluşturmak için cross-chain staking’den yararlanacak. Bununla birlikte,...
Vural Erkan 2 hafta önce