Reklamı kapat

Açıklandı: Cardano (ADA) İçin Bu Tarihleri Not Edin!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 14 Eylül 2022
0 görüntülenme

Eylül ayı, Ethereum merge ile birlikte Cardano (ADA) ağının Vasil yükseltmesine de ev sahipliği yapacak. Cardano’nun arkasındaki şirket Input Output, Vasil hard fork için önemli tarihleri paylaştı.

Cardano Vasil hard fork tarihleri

Cardano geliştiricisi Input Output, tüm temel bileşenlerin “kapsamlı testlerinin” ardından, Vasil yükseltmesinin 22 Eylül’de olacağını doğruladı. Çok beklenen yükseltme öncesinde, Cardano analitik platformu Cexplorer, kullanıcıların dikkat etmesi için önemli tarihleri ​​paylaşıyor. İlk olarak, 19 Eylül’de, 22 Eylül’deki hard fork etkinliğini tetiklemek için mainnet güncelleme teklifi sunulacak.

Vasil öncesinde son hazırlıklar

22 Eylül aynı zamanda Alonzo’dan Babbage’a bir çağ geçişinde de yer alacak. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Vasil’in yeteneğinin mainnet üzerinde tam olarak uygulanması beş gün alacak. IOG, Vasil yeteneğinin 27 Eylül’de kullanıma sunulacağını belirtiyor. Plutus V2 Maliyet Modeli de bu tarihte mainnet üzerinde mevcut olacak.

Ekosistem hazırlığına ilişkin son IOG raporunda, mainnet bloklarının %97’si Vasil node adayı 1.35.3 tarafından zaten hazır. Bu da “node hazırlığı” metriğinin zaten karşılandığını gösteriyor. Ayrıca, likiditeye göre ilk on iki borsadan yedisi, yani Binance, Upbit, MEXC, Bitrue, AAX, WhiteBIT ve BKEX, Vasil’in hazır olduğunu belirtti.

Cardano İçin Beklenen Tarih Açıklandı!

Coinbase ve ilk on ikideki diğer üç borsa şu anda node operatörlerini güncelliyor. Diğer on bir borsa Vasil’in hazır olduğunu belirtirken, diğerleri node güncelleme sürecinde. İlk on Cardano dApp’inden altısı, üretim öncesi “test edildi” durumuna ulaşırken, diğerleri “test aşamasında” kaldı.

Cardano, Alonzo’nun birinci yıl dönümünü kutluyor

Cardano, 12 Eylül’de mainnet üzerinde yayınlanan Alonzo yükseltmesinin birinci yıldönümünü kutladı. Plutus akıllı sözleşme yeteneklerini Cardano ağına getiren yükseltme, dApp’ler, DEX’ler ve DeFi çözümleri için bir dizi yeni kullanım senaryosu sağladı.

Alonzo HFC etkinliği gerçekleştiğinden beri, Cardano 3.000’den fazla Plutus betiğinin (akıllı sözleşmeler) eklendiğini gördü. Ayrıca, “işlem türlerinin yaklaşık %30’unun akıllı sözleşmeler kullandığı ve hacmin artmaya devam ettiği” belirtildi. Daha önce ADA, 2022’den bu yana ağ üzerinde inşa edilen proje sayısında 5x artış gördü. Cardano, IOG tarafından duyurulduğu üzere beşinci yıl dönümünü de kutlayacak.

Cardano, DOT, ETH ve SOL analizleri

Beyaz Saray’ın Cardano hakkında yorumu

Yeni bir Beyaz Saray enerji raporuna göre Cardano, elektrik tüketimi ve piyasa değerlemesi açısından dünyadaki en büyük PoS ağlarından biridir. Rapor, kripto para birimi alanının iklim değişikliği üzerindeki etkisini anlamayı amaçlıyor. Ayrıca, kripto para piyasasının çevre üzerindeki etkisini iyileştirmek için hükümetin uygulaması gereken herhangi bir reform olup olmadığına da baktı.

Raporun sayfalarından birinde Beyaz Saray, tüm kripto paraları piyasa değeri ve enerji tüketimine göre sıraladı. ADA, genel olarak 3. sırada yer aldı. Aynı şekilde Proof of Stake cephesinde 1. sırada yer aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SEC Başkanından Son Dakika Kripto Para Açıklaması! SEC başkanı Gary Gensler bugün kripto para birimleri hakkında ılımlı açıklamalar yaptı. İşte Genslerin açıklamalarından öne çıkan başlıklar. Gary Gensler, kripto para düzenlemeleri hakkında esneklik mesajları verdi Gary Gensler, kripto paralar hakkında en son açıklamalarında piyasalara ılımlı...
Buğra Çağlar 14 Eylül 2022