Cardano’da Death Cross Belirdi! “Bu Seviyeleri Bekleyin”

dish network cardano
dish network cardano
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano fiyatı, Bitcoin‘e karşı iki ayın en düşük seviyesinde ADA ile “ölüm haçı” çiziyor. Daha önce de Kriptokoin.com’da da bildirdiğimiz gibi, ADA fiyatı Ekim ayında ABD doları karşısında mücadele veriyor.

Cardano (ADA)’da görünüm

Cardano (ADA), günlük grafiğinde Bitcoin’e (BTC) karşı ölümcül bir “ölüm haçı” oluşturdu; genellikle yakın vadede daha aşağı yönlü bir uyarı olarak görülen bir piyasa sinyali bu. Bir varlığın kısa vadeli hareketli ortalaması, uzun vadeli hareketli ortalamasının altına düştüğünde, uğursuz başlıklı gösterge devreye girer. Bunu yaparken, teknik olarak düşünen traderları piyasadaki düşüş pozisyonlarını artırmaya çağırıyor. Salı günü, ADA’nın 50 günlük üstel hareketli ortalaması (50 günlük EMA; kadife dalga), 100 günlük üstel hareketli ortalamasının (100 günlük EMA; mavi dalga) altına düştü. Bu, ADA/BTC günlük grafiğinde şimdiye kadarki altıncı 50-100 EMA düşüş geçişi oldu ve ileride daha fazla düşüş olacağı korkularını artırdı.

Bu kısmen ADA’nın ölüm geçişlerine karşı daha önceki fiyat tepkilerinden kaynaklanmaktadır. Örneğin, Eylül 2020’de Cardano tokeninin fiyatı, 50-100 EMA düşüş geçişi çizdikten sonra Bitcoin karşısında neredeyse %38,50 düştü. Benzer şekilde, 12 Mayıs 2019’daki bir ölüm çaprazı paterni, daha sonra %62,50’lik bir fiyat düşüşü gördü.

Bununla birlikte, hemen bir satış olasılığı nispeten düşük kalmaktadır. Bunun temel nedeni, tokenin aşırı satılmış olarak BTC‘ye karşı durumunu uyaran ADA’nın günlük bağıl güç endeksinin (RSI) 30’un altında olmasıdır. Traderlar genellikle aşırı satılan bir RSI’yı piyasaya girmek için bir işaret olarak görürler. Örneğin, Mayıs 2019’da, ölüm haçının oluşumu, RSI’nin 30’un altına düşmesiyle çakıştı. Daha sonra, fiyat, 50 günlük ve 100 günlük EMA dalgalarını direnç olarak yeniden test etmek için %30’un üzerinde sıçradı ve traderların aşırı satım satın alma niyetini vurguladı.

ADA/BTC’de ne bekleniyor

Aynı fraktalı mevcut fiyat hareketine uygulayarak, özellikle iki ayın en düşük seviyesi olan 0.00003372’ye düştüğünde ADA/BTC oranlarının geri dönmesi beklenebilir. 0.00003192–0.00003075 BTC (yukarıdaki ilk tablodaki kırmızı çubuk). Zayıflayan bir ADA/BTC oranı, Cardano’nun son seanslarda ABD doları karşısındaki beceriksiz performansını, aynı zaman diliminde dolar karşısında büyük artış gösteren Bitcoin’e karşı yansıtıyor. Örneğin, Bitcoin’in dolar karşısında aylık kazanımları %43 civarında. Karşılaştırıldığında, Cardano’nun fiyatı aynı dönemde %6’dan fazla düştü. Ancak dolar cinsinden çizelgelerinde şekillenen ters bir Kupa ve Kulp modeline göre daha fazla zayıflık beklenebilir.

Ayrıntılı olarak, ters Kupa ve Sap kalıpları, fiyat büyük bir hilal şekli oluşturduğunda ve ardından mütevazı bir yukarı doğru hareket ettiğinde ortaya çıkar. Analistler, fiyat formasyonun desteğinin altına düşerse, fiyatı Kupa’nın üst seviyesi ile sağ elinin alt seviyesi arasındaki maksimum mesafe kadar aşağı gönderme eğiliminde oldukları için, bunları aşağı yönlü geri dönüş göstergeleri olarak görüyorlar. ADA’nın son fiyat hareketi, ters Kupa ve Kulp tanımına uyuyor ve fiyat şimdi yapının direnç çizgisinin 1,97 dolar civarında kırılmasını istiyor. Sonuç olarak, Cardano düşüş eğilimini onaylarsa, aşağı yönlü hedef fiyat 0,772 – 0,820 dolar alanıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cardano’da Death Cross Belirdi! “Bu Seviyeleri Bekleyin”

Yorumlar kapalı.