Reklamı kapat

Cardano’nun Charles Hoskinson’ı Güzel Haberlerle Geri Döndü

İmge Açıkbaş
İmge Açıkbaş 7 Ağustos 2018
0 görüntülenme

6 Ağustos günü, IOHK kurucusu ve Cardano ‘nun kurucusu olan Charles Hoskinson, daha önce küçük bir tartışma ortamında sosyal medya platformunu bıraktıktan sonra Twitter’da canlı video güncellemesi yayınladı. Güncellemesinde, Hoskinson gelecek olan 1.3, 1.4 ve Shelley güncellemeleri hakkında toplulukla konuştu.

Cardano 1.3

Hoskinson, Cardano 1.3 ve Daedalus’ta yapılan değişiklikler hakkında konuşarak başladı ve 1.3 güncellemesi için tasarının yakında olacağını söyledi.

Burada bellek kullanımı yaklaşık 1,5 GB – 2,0 GB’tan yaklaşık 150 MB – 200 MB’a indi, bu da bellek kullanımında % 90’lık bir azalma demek oluyor.

Diğer taraftan, ağın indirilmesi için blok tarafından alınan süreye göre yaklaşık %300’lük bir iyileşme ile sonuçlanan önemli bir kod düzenlemesi de yapıldı ve Hoskinson şunları söyledi:

“… Büyük olasılıkla ağ sorunları olan insanların büyük bir kısmı, yapılan iyileştirmelerden oldukça memnun olmalı. Ve bahsettiğim gibi, çok fazla bellek iyileştirmesi, çok sayıda verimlilik artışı var… Kod kalitesi, 1.3 için çok iyi, bu yüzden bu konuda oldukça heyecanlıyız. ”

Hoskinson, 4 Eylül’deki Cardano’nun 1.4 güncellemesi için geliştirme tarihini uzattı. Ekip daha sonra güncelleme için KG sürecine başlayacak.

Ayrıca 1.4, Cardano için en büyük güncelleme olacak. Güncellemenin altındaki özelliklerin son derece kıymetli olacağını söyledi ve muhtemelen ayın sonuna kadar bitirileceğini ekledi.

Ekip, Shelley güncellemesine özellikler eklemeye başladı. Lider, şu anda Shelley üzerinde çalışan 21 iş biriminin olduğunu belirtti. Hoskinson bu işi paralel ve doğrusal olarak tanımladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

starbucks mcdonalds 1200x800 1
Starbucks Bitcoin İle Ödemelere Açıklık Getirdi Geçtiğimiz haftalarda tüm dünyanın gündemine giren Starbucks’ın Bitcoin ile ödemelere hazırlandığı haberinin yarattığı etki sonrasında Starbucks konuyla ilgili bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Dünyanın en büyük kahve zinciri gündeme oturan bu gelişme sonrasında Amerikan haber kanalı Motherboard’a...
Burak Can Senyelli 7 Ağustos 2018