Cardano Ekibi, Ağın Tamamen Merkeziyetsiz Olacağı Tarihi Açıkladı!

como comprar cardano 1 scaled 1
como comprar cardano 1 scaled 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün gece saatlerinde Mary hardfork’u, Cardano (ADA) blockchain’inde etkinleştirildi. Cardano (ADA), artık çok zincirli (multi-chain) bir ağ. Dahası, akıllı sözleşmelere gerek kalmadan diğer blockchain’lerden varlıklar barındırabilir.

Cardano (ADA) geliştiricileri, akıllı sözleşme olmaksızın token’ları etkinleştirebilir

Input Output HK, Cardano (ADA) blockchain’inde devrim niteliğinde bir işlevsellik uyguladı. Artık Cardano (ADA), akıllı sözleşme dağıtımı olmadan diğer blockchain’lerdeki varlıkları barındırabilir. Yani, “yerel-olmayan” varlıklar ağda kullanılabilir.

Geliştirme sürecinin maliyetleri de önemli ölçüde azalır ve programatik, programatik olmayan blockchain’ler arasındaki etkileşimi ilerletir. Diğer zincirlerin yerel token’larını temsil eden varlıklar, Cardano’nun ADA coin’lerine benzer bir şekilde çalışır.

Ayrıca, blockchain pazarındaki ilk büyük oyuncular, Mary sonrası operasyonel işlevselliğe sahip Cardano (ADA) blockchain’ini geliştirme planlarını paylaştı. Yani, blockchain tabanlı kredi platformu Celsius Network ve dünyanın ilk merkezi olmayan yapay zeka ağı olan SingularityNET, Cardano’nun b2b benimsemesinin öncüleri olacak.

Bu ay tam “merkeziyetsizlik” bekleniyor

Inout Output HK’nın ürün direktörü Aparna Jue, bunun Cardano’nun blockchain tabanlı uygulamalar açısından benimsenmesinin ilk adımları olduğunu vurguluyor.

Yerel token’lar, Cardano’da akıllı sözleşmelerin sunulmasında çok önemli bir adımdır. İşletmelerin ve geliştiricilerin, çok varlıklı bir Cardano’nun sunduğu artırılmış güvenlik, esneklik ve daha düşük maliyetlerden yararlanmasına olanak tanır. Topluluk, önümüzdeki birkaç ay içinde, Cardano’nun faydası için bir dizi gelecek vaat eden kullanım durumunun hayata geçtiğini görmeyi umuyor.

Ek olarak Cardano’nun (ADA) merkeziyetsizlik metrikleri de arttı. Yazım sırasında Cardano (ADA) blockchain’inin yüzde 88’i topluluk odaklı stake havuzları tarafından kontrol ediliyor. Kriptokoin.com olarak da daha önce Cardano’nun en merkeziyetsiz blockchain olduğunu bildirmiştik.

Inout Output HK ekibi, herkese projenin merkeziyetsizlik yolunda ilerlediğini garanti ediyor. Ekibe göre Mart ayının sonunda yönetim gücü tamamıyla ADA stake havuzlarında olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Cardano Ekibi, Ağın Tamamen Merkeziyetsiz Olacağı Tarihi Açıkladı!