Reklamı kapat

Cardano Etiyopya’da Blockchain İle Tarım Teknolojisini Geliştirecek

mcgregor
mcgregor 4 Mayıs 2018
0 görüntülenme

Etiyopya hükümeti kısa bir süre önce dijital para girişimi Cardano (ADA) ile bir teknoloji anlaşması imzaladı. Anlaşma dahilinde, Etiyopyalı yazılımcılar ülkenin tarım endüstrisine blockchain teknolojisi uygulayacaklar.

Cardano’nun CEO’SU Charles Hoskinson da Twitter’da bu gelişmeyi doğruladı. Hoskinson, Etiyopya Bilim ve Teknoloji Bakanlığı ile yapılan anlaşmanın, yerel geliştiricilerin blok zinciri teknolojisini kullanması için eğitilmesini içerdiğini belirtti.

Cardano’nun ana şirketi IOHK’nın Afrika Operasyonları Direktörü John O’Connor, Etiyopyalı geliştiricilerin 2018’in sonunda Cardano’nun blok zincirine dayalı bir agritech platformu kullanmayı hedeflediğini sözlerine ekledi.


Koin Keşif: Cardano Nedir?


Mutabakat belgeleri, iki tarafın da harekete geçmesini teşvik ederken, herhangi bir bağlayıcı yükümlülük içermiyor. Proje için başlangıç tarihi ise açıklanmadı.

2017 yılının eylül ayında yaratılan Cardano, kripto para piyasasına hızlı bir giriş yapmış ve kendisine ilk 10’da yer bulmuştu. Proof of Work mekanizması yerine Proof of Stake mekanizmasını kullanan Cardano, bu sayede daha doğa dostu bir işlem mekanizmasını benimsemiş oluyor. ADA yayın itibari ile 0,36 dolar seviyelerinden işlem görüyor.


PoW ve PoS nedir? Farkları Nelerdir?


Geçtiğimiz hafta da dünyanın en çok tercih edilen kripto para borsası Binance, Uganda hükümeti ile Doğu Afrika ülkesinin ekonomik gelişimini destekleyecek bir anlaşmaya imza atmıştı.

CoinTelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Avrupa Birliği Blockchain’in Gücü ile Sahte Haberlerle Savaşacak Avrupa Birliği (AB), sahte bilgilerin çevrimiçi yayılmasıyla mücadelenin bir parçası olması için kısa bir süre önce blockchain teknolojisini seçti. (TechCrunch,30 Nisan) AK, blockchain’i  2018 yazında tanıtmak istediği Yanlış Bilgilendirme Uygulama Kuralı’nın(the Code of Practice on Disinformation) kritik...
Fatma Bulut 4 Mayıs 2018