Cardano, Fantom ve Cosmos: 2 Analist Sıradakini Paylaştı!

Fantom
Fantom
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasalar yatay seyrederken yatırımcılar haftalık bazda düşüş sergileyen çoğu altcoin için sırada ne olduğunu merak ediyor. Bu yazımızda, iki analistin Cardano (ADA), Fantom (FTM) ve Cosmos (ATOM)’a dair beklentilerini aktaracağız.  İşte detaylar…

Cardano (ADA) iki haftada yüzde 15 düştü

Kripto para yatırımcıları son zamanlarda Cardano’yu yakından takip ediyor. Bir Reddit kullanıcısı, mevcut fiyat değişim oranının Ocak 2021’den bu yana en yavaş seviyelerinde olduğunu belirtti. Cardano’nun değeri son iki haftada yüzde 15 ve geçen ay yüzde 24 düştü. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Vasil güncellemesine rağmen, ADA ivme kazanamadı. Şu anda, ADA 0,3673 dolardan işlem görüyor.  Analist Christian Encila’ya göre token göstergeleri çok karamsar. Boğa-ayı güç göstergesine göre, piyasanın şu anda aşağı yönlü olduğu görülmekte.

Bununla birlikte, Chaikin’in para akışı endeksinin en düşük seviyeleri Mart ayının en düşük seviyeleri ile uyumlu. Bu da ADA’yı boğa ve ayı bariyerine yaklaştırıyor. RSI da aynı şekilde aşırı satım bölgesinde, bu da yatırımcıların çoğunluğunun ayılar tarafında satış dalgasına bindiğini gösteriyor. Analiste göre bu kasvetli piyasa hissi, şüphesiz Cardano’nun toparlanma şansını engelleyecektir.

Mevcut makroekonomik faktörler de, kriptoyu, finans sektörünün geri kalanıyla birlikte sürüklemekte. Ayılar ayrıca coin üzerinde önemli bir aşağı yönlü baskı uygulayarak alt Bollinger bandına da meydan okuyor.  Analiste göre mevcut destek, yaklaşık 0.3535 dolarda, 61.80 Fibonacci geri çekilme seviyesi civarında bulunuyor. Ancak en son grafikler, tokenin şu anda 0,3771 dolar civarında bulunan 78.60 Fib seviyesine dönebileceğini gösteriyor.  Analist, önümüzdeki hafta daha fazla düşüş bekliyor.

Fantom (FTM)’da ayı piyasası sorunu devam ediyor

Öte yandan analist James Spilotro, Fantom’ı (FTM) analiz ediyor. Fantom (FTM) fiyatı, son zamanlarda hiç fiyat sıçrama belirtisi göstermemesi nedeniyle zor zamanlar geçirdi. Kripto piyasası, ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) haberleri ile ilgilendi. 0,22 dolara düştükten sonra, FTM fiyatı 0,42 dolara yükselerek bu bölgeden sıçradı. Ancak fiyat kısa süre sonra haftalık en düşük seviyeye daha fazla ret ile karşılandı. Şu anda 0.20 dolardan el değiştiriyor.

Fantom

Analiste göre fiyat şu anda yükselmeye karşı dirençle karşı karşıya. Ancak fiyatın düşmesi, FTM fiyatı için daha fazla paniğe işaret etme riski sergiliyor. Bu da sahipleri için daha fazla satışa yol açıyor. Analiste göre FTM’nin daha yüksek fırsatlara sahip olması için, bu düşüş eğilimini kırması gerekiyor. Fiyat bu şekilde devam ederse, 0.15 dolarlık bölgenin yeniden test edildiğini görebiliriz. Analist, Fantom için haftalık 0.25 dolarlık dirence işaret ediyor. Haftalık destek ise 0.15 seviyelerinde.

Cosmos tehlikede mi?

Son olarak analist Christian Encila, Cosmos’u (ATOM) analiz ediyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi 13 Ekim’de, Cosmos ekosisteminin kurucu ortağı Ethan Buchman, kullandıkları IBC versiyonundan bağımsız olarak IBC’yi kullanan tüm Cosmos zincirlerini etkileyen önemli bir güvenlik açığını ortaya çıkardı. Potansiyel tehditle ilgili haberler, ATOM fiyatına zarar verdi.  Şu anda ATOM, 11.57 dolardan el değiştiriyor. Önümüzdeki beş gün içinde 13.31 dolara kadar sıçraması tahmin edilse de, Coincodex’e göre varlığa yönelik genel algı düşüş eğilimini koruyor.

Hatta kripto veri sağlayıcısı, ATOM için 28 teknik analiz göstergesinden 25’inin düşüş sinyalleri verdiğini söyledi. Korku ve Açgözlülük Endeksi’ne gelince, kripto, ekstrem korkuya işaret eden 24 puan aldı. Ayrıca Coincodex, varlığı satın almak için şu an kötü bir zaman olduğunu söyledi. Tespit edilen tehdit için çeşitli çözümler var ve bunun ATOM fiyatına dair olumsuzlukları giderip gidermeyeceğini zaman gösterecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cardano, Fantom ve Cosmos: 2 Analist Sıradakini Paylaştı!