Cardano Fiyatı, Alonzo Dopingiyle Fırladı! İşte Son Gelişmeler

CARDANO
CARDANO
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano fiyatı çok beklenen Alonzo hardforkunun etkisiyle %17’den fazla arttı. Cardano fiyatı Binance borsasında %17’den fazla artış göstererek gün içi en yüksek 2,78 dolara ulaştı. Bu kazanç, son yedi günlük dönemdeki %6’lık bir kaybı da telafi etti. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Cardano fiyatı akıllı sözleşme lansmanı öncesinde %17 arttı

Önde gelen hisse kanıtı chaininin yerel para biriminin fiyat hareketi, ağa akıllı sözleşmeler getirecek olan yaklaşan Alonzo yükseltmesini çevreleyen beklentideki artıştan kaynaklanıyor. Etkinlik, kripto para birimi topluluğu içinde aylarca süren beklentinin ardından 12 Eylül’de gerçekleşecek. Bir canlı yayın sırasında, IOG CEO’su Charles Hoskinson, son ADA fiyat düşüşünün eşzamanlılık tartışmasıyla ilgili olmadığını belirtti ve aksini iddia eden medya raporlarını reddetti. Milyarder düşüşü daha geniş kripto para piyasası düzeltmesine bağlıyor ve şöyle diyor:

Piyasa çöktü ve orantılı olarak her şey birlikte çöktü. Her şeyin yeşil olduğu ve bir şeyin düştüğü ve o şeyin bir şekilde bir şey teslim edemediğimiz için düştüğü bir durum yoktu.

7 Eylül’de ADA, büyük bir pazar satışında kısa bir süreliğine yaklaşık %30 oranında düşüşle 19 Ağustos’tan bu yana en düşük seviyesine geriledi. Cardano, çok havuzlu merkezi olmayan borsa Minswap’ın inişli çıkışlı lansmanının ardından sosyal medyada bir saldırı saldırısına maruz kaldı. Bir canlı yayın sırasında, IOG CEO’su Charles Hoskinson, son ADA fiyat düşüşünün Alonzo’ya eşlik eden tartışmalarla (veya Cardano’ya özel sorunlarla) ilgisi olmadığını iddia etti ve aksini iddia eden medya raporlarını reddetti. Şu anda kullanıcılar, Blockchainin eUTxO muhasebe modeliyle ilişkili bir hata nedeniyle platformda temel işlemleri gerçekleştirememekten şikayet etmeye başlıyor. Birçok kişi, ağın blok başına yalnızca bir işlemi işleme kapasitesine sahip olduğu konusunda erken bir sonuca varıyor ve bu tamamen yanlış.

Çözüm için çalışılıyor

Şu anda Cardano geliştiricileri, ağdaki dApp’ler için farklı ölçeklendirme çözümleri üzerinde çalışıyor. Hoskinson ayrıca, ana ağın bir dizi periyodik yükseltme yoluyla daha fazla yetenek kazanacağını vurguladı. Hoskinson ayrıca, kripto para endüstrisini, hata yapanları bir suçlu veya psikolojik yalancı olarak anında markalaştırdığı için şiddetle kutuplaştırıcı ve insanlık dışı olmakla suçladı.

cardano-price-spiked-more-than-17

Cardano’nun bir aldatmaca olduğuna ikna olmuş olan Bitcoin topluluğunun bazı üyeleriyle ilgili hayal kırıklığını dile getirdi. Hoskinson, akıllı sözleşmelerin Bitcoin ekosistemi ve diğer projeler için son derece faydalı olabileceğini söyledi. ADA 2.4 dolar seviyesinden sıçradı ve yakında 2.8 dolara ulaşmak üzere. Ancak büyüme, işlem hacmiyle desteklenmiyor, bu da traderların daha fazla fiyat patlaması için güç biriktirdiği anlamına geliyor. Günlük mum dünün en yüksek seviyesinin üzerinde kapanırsa, ADA önümüzdeki birkaç gün içinde 2.831 dolara ulaşabilir. ADA, yazım zamanında 2,7 dolardan işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cardano Fiyatı, Alonzo Dopingiyle Fırladı! İşte Son Gelişmeler

Yorumlar kapalı.