Reklamı kapat

Cardano Google ile Görüştü: Ortaklık Gelebilir Mi?

Mert Kaya
Mert Kaya 30 Haziran 2018
91 görüntülenme

Cardano Foundation 28 Haziran’da Charles Hoskinson’un Cardano ve diğer kripto paraların geleceği ve bu alandaki ilerlemeleri tartışmak için Google tarafından bir toplantıya davet edildiğini açıkladı.

IOHK’nın lideri, Cardano’nun kurucusu ve Ethereum’un eski kurucu ortağı olan Hoskinson, konuşmasına Google çalışanlarına Cardano’nun taban katmanını ve IOHK’yı tanıtarak başladı. Daha sonra Cardano’nun fikir birliği (consensus) algoritması olan Ouroboros’u çalışanlara anlatan Hoskinson, Proof of Stake’in (POS) çalışma mantığını ve bu kriterin ağa katılıma insanları nasıl teşvik ettiğini anlattı.

Cardano’nun kurucusu aynı zamanda bir tanesi bu yılın Temmuz ayında gerçekleşmesi beklenen yol haritalarındaki birkaç hedefin geliştirilmesi hakkında da konuşmayı eksik etmedi.

Cardano’nun IELE Sanal Makinesi

Yayınlanacak testnet (test ağı) sayesinde geliştiriciler IELE sanal makinesinde demo akıllı kontratlar geliştirip bunları test etme olanağı sağlayacak. Ağın tamamiyle merkeziyetsiz hale gelmesinin bu yılın sonuna kadar gerçekleşmesi bekleniyor.

IELE sanal makinesi akıllı kontratların ileri düzeyde çalışmasına yardımcı olmak için basit bir hesaplama aracı. Akıllı kontratların doğrulanması için ana hedef ile üstün matematik standartlarına sahip olduğu biliniyor.

Toplantı sırasında sorulan sorular özellikle geliştiricilerin Cardano’ya nasıl katkıda bulunabileceği üzerineydi. Ekipler ayrıca K framework ve kripto para destekli gizilik meseleleri hakkında ayrıntılı tartışmalar yaptı.

Google’dan bir üyenin Ouroboros ve PoS hakkında Cardano’nun bu ağa katılıma insanları teşvik edip etmeyeceğini sorması üzerine Hoskinson şu an maksimum 45 Milyar olmak üzere 26 Milyar tokenın dolaşımda olduğunu söyledi. Bunun enflasyon açısından esneklik sağlayacağını belirten Cardano’nun kurucusu aynı zamanda işlem ücretlerinin de işlem onaylarını destekleyecek bir faktör olduğunu belirtti.

Hoskinson’a göre Proof of Stake, özellikle Ouroboros madencilik ile karşılaştırıldığında inanılmaz düşük maliyetli bir kriter.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Wall Street’in Kurdu Jordan Belfort: Bitcoin Son Günlerini Yaşıyor “Wall Street’in Kurtu” olarak bilinen eski borsacı Jordan Belfort, bitcoin fiyatlarının son zamanlardaki gerilemesi hakkında ‘’Ben demiştim.’’ dedi Youtube kanalında paylaşılan bir videoda, piyasadaki aptalların bitmesiyle Bitcoin için “sonun başlangıcı” olduğunu yani bu düşüşün devam edeceğini söyledi....
İmge Açıkbaş 30 Haziran 2018