Reklamı kapat

Bitcoin, Cardano ve ETH: Haftaya Bu Seviyelere Hazırlanın!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 25 Eylül 2022
0 görüntülenme
Cardano Haftaya Bu Seviyelere Hazırlanın

Kripto para piyasası, Fed’in faiz artırımının ardından hafta boyunca yoğun mücadele verdi. Cuma günkü satışlara rağmen Bitcoin, Cardano ve ETH henüz kritik desteklerin kırılmasına izin vermediler. Ancak, Fed faiz artırımı makro resmi bulandırmaya devam ediyor.

Analistler, Bitcoin’in Kasım ayına kadar bu seviyeyi koruması gerektiğini söylüyor

Bitcoin, FOMC sonrası haftalık 18.150 dolar civarındaki dip seviyenin üzerinde tutunmayı başardı. Böylece, gelecek haftaya başlangıç için ideal bir bölgede pozisyon aldı. FOMC’un neden olduğu volatilite, Bitcoin’in 20.000 dolarlık kilit psikolojik direncini geri almasına izin vermedi. Çarşamba gününden bu yana, fiyat 19.500 dolar civarında daha düşük bir seviyeye ulaştı. İlginçtir ki, Cuma günkü büyük risk satışları sırasında fiyatın haftalık düşük seviyelerini yeniden test etmemesi, potansiyel olarak bazı mütevazı hafta sonu kazançlarının kapısını açıyor.

Yatırımcılar, büyük piyasalar kapalıyken risk aradıkları için muhtemelen hafta sonu kripto piyasalarını izleyecekler. Durum göz önüne alındığında, analist Brendan Fagan, ayıları tatil gününde 18.300 dolar civarına bir deneme yapabileceklerini söylüyor. BTC’nin şu anda buna engel olduğunu belirtelim.

Cardano Haftaya Bu Seviyelere Hazırlanın

Ethereum (ETH), Cardano ve Solana gibi PoS’lara göre bir adım geride kaldı

ETH şu anda 1.325 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içinde, alıcılar azalan trend çizgisinin dışında kırılmasına yardımcı oldu. Ani ve güçlü direnç 1.400 dolarda kaldı. Altcoin, son birkaç hafta içinde bu seviyeyi aşmak için mücadele etti. Analist byanushsamal, önümüzdeki günlerde 1.400 doları kırmamız durumunda 1.700 dolara bir hamle bekliyor. Ancak, boğalar bunu başaramaz ve ayılar 1.100 dolara ulaşırsa, Ethereum için 1.000 dolar altının önü açılacak.

Bununla birlikte, teknik göstergelerde düşüş görünümüne işaret ediyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) yarı çizginin altında. Bu da alıcıların satıcılardan daha az olduğunu gösteriyor. Ethereum fiyatı, düşük talep anlamına gelen 20-SMA çizgisinin altındaydı. Bu aynı zamanda satıcıların piyasadaki fiyat ivmesini yönlendirdiği anlamına geliyordu.

ETH’nin diğer indikatörleri de, sıranın satıcılarda olduğunu gösteriyor. Ethereum’un bir sonraki direnç seviyesine değmesi içintalebin artması gerekiyor. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD), fiyat momentumunu ve genel fiyat hareketini gösterir. MACD, şu anda düşüş eğilimindeydi. Yazı yazarken kırmızı histogramlar oluşturdu. Bu okuma, Ethereum için satış sinyaline bağlıdır. CMF, indkatör bir artış olmasına rağmen, yarı çizginin altındaydı. Analiste göre bu durum düşük sermaye girişlerine ve sonuç olarak daha fazla satış potansiyeline işaret ediyor.

Cardano, Vasil yükselmesini tamamladı

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, tıpkı Ethereum gibi Cardano da Eylül ayında önemli yükselmeyi tamamladı. ADA fiyatı başlangıç yeşile döndükten sonra şimdi yatay hareket ediyor. Altcoin, son birkaç hafta içinde sırasıyla 0,50 ile 0,44 dolar arasında kaldı. Cardano fiyatı için destek bölgesi sırasıyla 0,44 ile 0,40 dolar arasında. Ancak Bitcoin, son 24 saat içinde değer kazanma işaretleri gösterdi. ADA’nın satın alma gücü pozitif bölgeye geçmezse, analiste göre boğalar güçlerini hızla kaybedebilirler.

ADA şu anda 0,45 dolardan işlem görüyordu. Son 24 saat içinde direnç seviyelerinden birini kırdı. Cardano için anlık direnç seviyesi 0,49 dolarda. Boğalar bu seviyenin üzerine çıkmayı başarırsa, daha kalıcı bir olumlu trendin başlangıcına işaret edecek. Öte yandan, alıcılar öne çıkmazsa, analiste göre Cardano fiyatı 0,43 ve ardından 0,40 doların altına düşecek.

ADA günlük grafikte toparlanma belirtileri gösteriyor. Teknik göstergeler boğaların kontrolü ele geçirmesine işaret etti. Bu yazının yazıldığı sırada RSI yarı çizginin altındaydı. Bu da satın alma baskısının satış baskısından daha yüksek kaldığını gösteriyordu. Cardano fiyatı 20-SMA çizgisinin altındaydı ve satıcılar piyasadaki fiyat ivmesini yönlendirirken bu daha az talep anlamına geliyordu. Alıcıların baskısı ile ADA, 20-SMA ve 50-SMA çizgilerinin üzerine çıkarak düşüş tezini geçersiz kılabilir.

ADA boğaları bir günlük grafikte hala ivme kazanmadı. Alıcılar satıcıların gücünü aşmadığı sürece, boğalar altcoin fiyatını 0,49 dolar seviyesinin üzerine çıkaramayacak. Ayrıca, MACD düşüş eğilimine girdi ve ADA için satış sinyali olan kırmızı histogramlar oluşturdu. Yönlü Hareket Endeksi, genel fiyat yönünü ölçer. -DI çizgisi +DI çizgisinin üzerinde olduğu için DMI negatifti. Ortalama Yön Endeksi, mevcut fiyat hareketinin ivme kazandığının bir işareti olan 20 işaretine doğru ilerliyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Şimdi Cardano Alma Zamanı Mı
Danışmanlık Devi Açıkladı: Şimdi Cardano Alma Zamanı Mı? Yeni Cardano yükseltmesi, son Ethereum yükseltmesi kadar heyecanlı değildi. Ancak, danışmalık devi Fool’un analistlerine göre Cardano’nun değerini ortaya çıkarmanın anahtarı olabilir. Cardano neden yatırım için en iyi seçeneklerden biri? Cardano Vasil hard fork, planlandığı gibi 22 Eylül’de...
Buğra Çağlar 25 Eylül 2022