Cardano İçin Büyük Güne Geri Sayım Başladı! İşte Olabilecekler

cardano retail investors 1
cardano retail investors 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano topluluğu, 2021 Cardano zirvesini karşılamak için 25 Eylül’ü bekliyor! Etkinlikten önce Cardano yetkilileri gerçekleşecek yenilikleri açıkladı. Tartışmanın ana odak noktası, Cardano’nun ölçeklenebilirliğini artırmak için önemli bir katman-2 protokolü olan Hydra olacak. Bu güncelleme, tarafından sağlanan en gelişmiş ve yeni gelişmedir.

Hydra Protokolü: Katman-2 ölçeklenebilirliği için Cardano (ADA)’nun çözümü!

IOHK ekibinin kapsamlı araştırmasının ardından Hydra makalesi yayınlandı. ADA’nın gelişiminde önemli kilometre taşlarından biri olacak. Hydra protokolü, Cardano’nun Proof-of-Stake ölçeklenebilirliğini geliştiriyor. Hydra, Cardano ekosistemi için oyunun kurallarını değiştirecek, bu 2. katman ölçeklenebilirlik protokolü, verimi en üst düzeye çıkarmayı, gecikmeyi en aza indirmeyi, düşük maliyetli ve önemli gereksinimleri hedefliyor.

Charles Hoskinson, ekibin Cardano zirvesinde Hydra hakkında söyleyecek çok şeyi olduğunu söyledi. Buna ek olarak, Cardano topluluğu, olası olayları ortaya çıkaran topluluk üyeleri arasında merak uyandırdı. Ekibe göre, Cardano zirvesi 40 topluluk liderliğindeki etkinliğe, 7 ana zirve etkinliğine, 60 topluluk ev sahibine tanık olacak. Dünyanın dört bir yanından sanal ve canlı etkinliklerin bir karışımı olması bekleniyor.

Cardano zirvesinde neler bekleyebilirsiniz?

Cardano Zirvesi, kullanıcıların keşfetmesi için sanal dünyaların dahil edilmesidir. Bunlar Ana Aşama, Fayda, Yönetişim, Etki, Benimseme, Katalizör ve Topluluk olarak adlandırılır. Buna ek olarak, tıpkı bir sanal dünya oyununda olduğu gibi, katılımcılar sanal olarak yakın olduklarında bir “konuşma balonu” içinde başkalarıyla etkileşime girebilirler.

Ayrıca, yatırımcıların en çok bilmek istediği şey, büyük duyuruların haberleri de dahil olmak üzere bir dizi video var. İki gün boyunca güncellemeler ve röportajların yanı sıra bunlarda bizleri bekliyor:

  • Keşfedilecek yedi sanal dünya
  • Dünyanın her yerinden topluluk üyeleriyle konuşmanıza izin veren avatarlar
  • 48 saat özel içerik
  • Açılış konuşmalarından önemli haber duyurularına, güncellemelere ve röportajlara ve topluluk vitrinlerine kadar 80 özel video
  • Toplanacak sınırlı sayıda NFT’ler

Cardano, zirve’den önce Ethereum’u %150 güçlendirdi!

Zirveden önce, Cardano fiyatı “Fırtına öncesi sakin” gibi görünüyor! Messari.io’nun raporuna göre Cardano’nun ticaret hacmi Ethereum’u büyük bir farkla geride bıraktı. Cardano, son 24 saatte 14,90 milyar dolarlık işlem hacmiyle akıllı sözleşmeler sektörü listesinin başında yer aldı. Ethereum’un işlem hacmi son 24 saatte 9.98 milyar dolar.

İlginç not, düşük işlem hacmiyle bile son 24 saatte toplanan Ethereum fiyatı 548.934 aktif adresle 33.47 milyon dolar! Ve şaşırtıcı bir şekilde ADA, ETH’den %150 daha fazla işlem hacmiyle yalnızca 41.19 bin dolar ücret aldı. ADA ve ETH’nin ardından Polkadot, son 24 saatte 1,15 milyar dolarlık işlem hacmiyle Akıllı sözleşmeler platformunda 3. sırada yer alıyor.

Raoul Pal, ADA’da potansiyel büyüme görüyor

Real Vision ve Global Macro Investor’ın kurucusu Raoul Pal, Bitboy Crypto ile yaptığı yeni bir röportajda, Cardano’yu ilginç bulduğunu ve üçüncü en büyük kripto için potansiyel büyüme fırsatları gördüğünü söyledi. Pal’ın açıklamaları şunlar oldu:

Projeyi beğendim. Bence çok ilginç. Ağın daha fazla benimsenmesini gerçekten görmemiz gerekiyor, bu yüzden benim için erken… İyi gidiyor. Arkasında büyük bir topluluk var, bu da size ağın bir tarafını veriyor. Çokça konuşulan Etiyopya Vakası dışında daha fazla kullanım vakası görmemiz gerekiyor. Bazılarına sahibim ve sadece görmeyi bekliyorum. İnsanlar üzerinde bir şeyler inşa ederken çok fazla çekiş almaya başlayacak mı?”

Cardano 2.200'ü Aştı!

Pal ayrıca Cardano’nun Alonzo yükseltmesi hakkındaki görüşünü paylaştı ve Blockchain’in akıllı sözleşmeler işlevselliğine değindi:

İnsanların akıllı sözleşme tarafını beklediğini biliyorum, bu yüzden biliyorsunuz. Belki bu döngüdeki en iyi performans gösteren kişi değildir, ancak bu döngüden sağ çıkarsa ve benimsenmeye devam ederse, muhtemelen bir sonraki tarafta çok iyi iş çıkaracağını biliyorsunuz.

Buna ek olarak Pal, geleneksel iş modellerini dönüştürmek için tasarlanan sosyal tokenlara da ilgilendiğini açıkladı ve bu alanda ilk iki lider olan Chiliz (CHZ) ve Rally (RLY)’ye işaret etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cardano İçin Büyük Güne Geri Sayım Başladı! İşte Olabilecekler