Cardano Mucidi, 2 Altcoin Hakkında Konuştu: Meydan Okudu!

Cardano Mucidi, 2 Altcoin Hakkında Konuştu: Meydan Okudu!
Cardano Mucidi, 2 Altcoin Hakkında Konuştu: Meydan Okudu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto alanındaki son gelişmelerden birinde Cardano (ADA)’nun kurucusu Charles Hoskinson, ETHGate Komplo Teorisi hakkındaki yorumları nedeniyle bir kez daha tartışmalara karıştı. Bu teori, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple pahasına Ethereum’a karşı aşırı etki ve kayırmacılık yaptığını iddia ediyor. Aynı zamanda Ethereum’un kurucu ortaklarından biri olan Hoskinson, 8 Ekim’deki bir soru-cevap (AMA) oturumunda bu teoriyi ele aldı. Kendi bakış açısına ilişkin bilgiler verdi. İşte detaylar…

ETHGate: Neler olmuştu?

Kripto para topluluğu içinde dolaşan ETHGate Komplo Teorisi, Ethereum’un SEC’in dikkatini başka yöne çekmek için kişisel ilişkileri ve arka oda anlaşmalarını kullanmış olabileceğini öne sürüyor. XRP avukatı John E. Deaton da dahil olmak üzere önde gelen ETHGate teorisyenlerine göre, bu eylemler SEC’in ETH’yi federal menkul kıymetler yasasından muaf tutmasına yol açtı. Ancak, Cardano mucidi Hoskinson’ın son yorumları bu teoriye meydan okudu. AMA oturumunda Hoskinson, SEC’in Ether konusundaki tutumunun “yolsuzluktan” kaynaklanmadığını, ancak bir “kayırmacılık” eylemi olduğunu savundu. Ether’in yaşı nedeniyle bir menkul kıymet olarak kabul edilmediğini ve SEC ile herhangi bir perde arkası anlaşması nedeniyle olmadığını vurguladı. Bu yorumlar, kripto topluluğu içinde tartışmalara ve bölünmüş görüşlere yol açtı.

Charles Hoskinson’ın bu tartışmaya dahil olması eleştirilerin ardından geldi. Bazıları onu düzenleyicinin sözde yolsuzluğunun yanında yer almakla suçladı. Ancak Hoskinson pozisyonunda kararlı olmaya devam ediyor. SEC’e “tamamen karşı” olduğunu öne süren söylentileri reddetti.  ETHGate komplo teorisinin asılsız varsayımlar üzerine inşa edildiğini yineledi. Ethereum’dan 2014 yılında ayrılan ve sonra Cardano (ADA)’yu kuran Hoskinson, Ethereum konusundaki duruşundan bahsetti. Ayrıca SEC’in eylemleriyle olan bağlantısını defalarca netleştirmeye çalıştı. Kendisini Ethereum projesinden ayrılmasından çok sonra gerçekleşen olaylarla ilişkilendiren iddiaların doğruluğuna meydan okudu. Ethereum’dan ayrılışını çevreleyen olumsuz tasvir bir çekişme noktası oldu.

Cardano mucidi Hoskinson, tartışmaların oldukça içerisinde

Geçmişte XRP topluluğuyla ortak bir zemin bulma çabalarına rağmen, Cardano mucidi tepki çekti. Zira XRP, Ripple ve SEC’le ilgili tartışmalarla kimine göre hayal kırıklığı kaynağı olmaya devam etti. X sosyal medya platformundaki bir dizi gönderide de bu konuda paylaşım yaptı. “Tatillerle ilgili en sevdiğim bölümün XRP ETHGate komplosunun yuvasını tekmelemek olduğunu biliyorsunuz” diyerek durumu esprili bir şekilde ele aldı. ETHGate Komplo Teorisini çevreleyen tartışmalar ve Ethereum ve XRP ile olan bağları kritik. Bu durum, kripto para birimi alanında tartışma konusu olmaya devam ediyor. Önümüzdeki süreçte neler olacağını ise zaman gösterecek. Birçok kripto para figürünün fikri değişebiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Cardano Mucidi, 2 Altcoin Hakkında Konuştu: Meydan Okudu!