Reklamı kapat

Cardano Mucidi: ETH Değil, Bu Altcoin Dünyayı Değiştirecek!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 26 Eylül 2022
0 görüntülenme
Cardano Mucidi: ETH Değil, Bu Altcoin Dünyayı Değiştirecek!

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, bugün dokuz tweet’lik bir ileti paylaştı. Ethereum topluluğundaki birçok kişinin Cardano’ya yönelik düşmanca tavırlarına dikkat çekti. İşte detaylar…

Cardano kurucusu Hoskinson, ağa yönelik düşmanca davranışları eleştirdi

Charles Hoskindon, kripto para alanında gereksiz bir düşmanlık olduğuna inanmakta. Özellikle Ethereum topluluğundan Cardano’ya gelen yorumlara dikkat çeken Hoskinson, son tweet’inde bu konuya yönelik satirik bir açıklama yaptı. Hoskinson, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Cardano’nun yaptığı her şeyin yenilikçilikten uzak, işe yaramaz bir dolandırıcılık olduğu tuhaf bir paralel dünya var. Daha ziyade biz kötü, sosyopatik ama beceriksiz patolojik yalancı bir kurucuya bağlı bir tarikatız. Bir şekilde çalıntı başarıyla büyüdük.

Hoskinson’a göre, ağların protokol tasarımındaki farklılıkları sorgulaması adil ve sağlıklı. Bununla birlikte, çekirdek Ethereum geliştiricilerinin Cardano’yu görmezden geldiğine işaret ediyor. Hatta geliştiricilerin, proje hakkında objektif olarak konuşmayı reddetme noktasına geldiğini iddia ediyor. Kripto alanında gereksiz gerginlik ve rekabet olduğunu söyleyen Hoskinson, Cardano’nun dünyayı değiştireceğini bir kez daha iddia etti. Hoskinson, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

…Ama sonunda bunların hiçbirinin önemli olmayacağına inanıyorum çünkü dünyayı değiştireceğiz.

Şimdi Cardano Alma Zamanı Mı

Ağ, binlerce kullanıcıyı çekecek

Hoskinson’a göre ağ, Bitcoin veya Ethereum maksimalistlerini dönüştürmeye gerek kalmadan milyarlarca kullanıcıyı çekme potansiyeline sahip. Hoskinson, “gerçek şu ki, Cardano başarılı olmak için kripto para birimlerine ihtiyaç duymuyor. Kitlesel benimseme henüz gerçekleşmedi” diyor. En büyük iki kripto para birimine işaret ederek “Bitcoin ve Ethereum’dan tek bir kullanıcı çalmadan milyarlarca kişiden oluşan bir kullanıcı tabanına sahip olabiliriz” diyor. Ayrıca kripto topluluğunun Cardano’nun hak etmediği bir şekilde davrandığını söyledi. Hoskinson, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Sektördekiler bazen bu şekilde davrandığı için üzgünüm; topluluğumuz bunu hak etmiyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Hoskinson’ın görüşleri Cardano topluluğundan çok destek aldı. Bununla birlikte, The Daily Gwei’nin kurucusu ve EthHub’ın kurucu ortağı Anthony Sassano gibi Ethereum fanları, Cardano kurucusunun Vitalik Buterin’in dikkatini çekmeye çalıştığını ima ederek Hoskinson ile alay etti.

Cardano, Vasil hard fork’unu gerçekleştirdi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Perşembe günü Cardano ağı, şimdiye kadarki en önemli yükseltmesi olan Vasil hard fork’unu başarıyla gerçekleştirdi. Hoskinson, ağın gelecek yıl yönetişim ve kullanıcı deneyiminde önemli yükseltmeler yapacağını iddia ediyor. Hoskinson, “gelecek yıl bu iki ana başlıkta en büyük katkılarını yapacaklarını” belirtiyor. Yazım sırasında ADA, yüzde 2.4’lük bir düşüş ile 0.44 dolardan el değiştiriyor. Kripto para birimi, haftalık bazda yüzde 0.2 oranında değer kazandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kritik Gelişme: Binance Bu Altcoin'e Yatırım Yaptı!
Kritik Gelişme: Binance Bu Altcoin’e Yatırım Yaptı! Gelecek vadeden projelere yatırım yapan Binance Labs, yeni yatırımını duyurdu. Binance’in risk sermayesi kolu, Mysten Labs için B serisi finansman turuna katılım sağladı. Mysten Labs, yüksek hız ve düşük işlem ücretine odaklı layer-1 Blockchain olan Sui’yi geliştiriyor....
Aslı Dinçer 26 Eylül 2022