Cardano Mucidi Bu Coinlere Dikkat Çekti: Gelecek Onların!

286 görüntülenme
Cardano Mucidi Bu Coinlere Dikkat Çekti: Gelecek Onların!

Cardano ekosisteminin kurucusu Charles Hoskinson, bu token’ların kripto endüstrisinin geleceği olacağına inanmaya devam ediyor. Kriptokoin.com olarak, CEO Charles Hoskinson’un bahsettiği token’ları sizlere aktarıyoruz.

Cardano CEO’su Charles Hoskinson merkeziyetsiz alana dikkat çekti

Cardano kurucus kısa süre önce bir Soru-Cevap oturumunda yer aldı. Oturum esnasında Hoskinson, gelecekte DeFi’nin kripto para alanında çok önemli bir rol oynayacağını söyledi. Bunun ilk örneğinin ise, Mali Eylem Görev Gücü’nün Seyahat Kuralı şeklinde verilmiş olduğu belirtilmektedir. Yasadışı aktarımları önlemek için kullanılan kurallar, borsaların işlemler sırasında varlıkları elinde tutmasına izin vermektedir.

Hoskinson ayrıca, müşterileri varlıklarını soğuk cüzdanlara aktarmalarının kripto para birimlerine erişimi kaybedebileceğini belirtiyor. Bunu önlemek için işlemlere merkeziyetsiz bir kimlik eklenebilmesi muhtemel.

Hoskinson, bunun ayrıca düzenlemeye tabi ve düzenlemeye tabi olmayan kuruluşlar arasında işlem düzeyinde yapılabileceğine inanmaktadır. Bunun yanı sıra, merkezi endüstri platformlarının merkeziyetsiz kimliklere daha da bağlı olduğunu da söylüyor.

Kasım ayının başlarında Singapur, JP Morgan, SBI ve DBS Bank ile ilk kurumsal DeFi ticaretini gerçekleştirdi. Bu, işlemenin ise kimin katılıp kimin katılamayacağını belirleyen doğrulanabilir kimlik bilgileri kullanılarak yapıldığı aktarılıyor. DeFi’nin büyümesi hakkında ise Cardano CEO’su şunları söyledi:

Önümüzdeki 2 yıl içerisinde kripto para alanındaki en rekabetçi alanlardan biri olacak.

ADA fiyatı toparlanmaya doğru ilerliyor

Cardano fiyatı, son 24 saatte neredeyse yüzde 4 oranında bir artış yaşadı. ADA şu anda 0,319 dolardan işlem görmeye devam ediyor. ADA fiyatının toparlanması için 3.20 dolar seviyesinde yer alan direnç bölgesi önemli olacak.

0,320 dolarda yer alan engel bir destek tabanına çevrilebilmesi beklenmektedir. Bunun sonucunda Cardano fiyatının 0,333 dolara doğru yükselişe geçebilmesi muhtemel. Kritik direnç olarak hareket ederek, bu seviyeyi geri almak, ADA’nın yüzde 8’lik bir ralliye işaret ediyor. 0,344 dolara doğru bir yükseliş başlatmasına izin verecektir.

Bununla birlikte, düşüş ivmesi tekrar yükselirse ADA destek seviyesini 0,315 dolar olarak alabilir. Ayrıca 30 ve 50 günlük Üstel Hareketli Ortalamaların (EMA) desteğini de kaybedebilmesi muhtemel.

Analistlere göre boğalar, ADA fiyatını 0,298 dolara kadar çıkartabilir. Ancak bu seviyenin altına yakın bir günlük mum çubuğunun oluşması yükselişin geçersiz kılmasına neden olması muhtemel. Sonuç olarak altcoin’in 0,285 dolarlık düşük seviyeleri etiketlemesine neden olması beklenmektedir. Tüm bunlarla birlikte FTX krizinin ardından kripto para piyasası toparlanmaya çalışıyor. Birçok kripto para analisti kripto kışının bir süre daha devam edeceğini belirtmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Altın Fiyatları İçin Sıradaki Ne? 7 Analistten 7 Farklı Tahmin!
Altın Fiyatları İçin Sıradaki Ne? 7 Analistten 7 Farklı Tahmin! Altın fiyatları, ABD doları ateşlediği için Cuma günü bir haftalık bir vuruşun altında sabit kaldı. Ancak getirisi olmayan metal, Federal Reserve’in faiz artırım hızını azaltacağı beklentilerden sadece küçük bir haftalık kazanç elde etti. Analistler piyasayı yorumluyor ve...
Vural Erkan 26 Kasım 2022